Zavádění lepku - jak často?

681
27.5.16 10:52

Zavádění lepku - jak často?

Hezký den,
začali jsme zavádět lepek (dnes měl syn v ovoci 1 piškot). Otázka zní - jak často ten lepek dávat?
Mám v plánu dávat spíš kaši než ty piškoty (mají moc cukru) - kaši chci přimíchávat buď do masozeleniny nebo ovoce.
Syn začíná teprve druhý příkrm (ovocný) a nechci ještě nějakou dobu zavádět třetí, takže kaše jako samostatné jídlo nepřipadá v úvahu.
Kolik kaše tedy přidat a jak často?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15533
27.5.16 11:24

Já jsem lepek taky zavadela v době dvou prikrmů a řešila jsem to kupovanymi sklenickami s obsahem lepku k obědu. Tuším, ze to byly drobné těstoviny se zeleninou. Nejprve jednou týdne, poté častěji. Piškoty jsem dala až po roce kvůli cukru a kaši až pak samostatne k večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
27.5.16 11:25

@Tichošlápek Aha, to by šlo - přidat těstoviny do obědu. Nevěděla jsem, že už se mohou. Díky za tip :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20742
27.5.16 11:29

@knupka Stačí lžička 2× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
27.5.16 11:33

@knupka není zač ;) já brala něco takového https://nakup.itesco.cz/…001120700579?… jen to bylo uz od 6.mesice. Ale já nevarila doma - to by asi šlo přidat drobné těstoviny k běžnému obědu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
27.5.16 11:34

@Svistice Lžička 2× týdně po jakou dobu? My jdeme do poradny až v 8 měsících a do té doby máme nechat ty dva příkrmy (masozelenina + ovocný). Tak po celou dobu jen tolik?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20742
27.5.16 11:43

@knupka Onoto dost záleží na tom, jak se stavíš k tomu imuno oknu a k lepku obecně.
Moje děti dostávaly lžičku dvě týdně lepkové potraviny do 9-10 měsíců. Neměla jsem důvod dávat tak malému díti těsoviny nebo kaše jako pravidelné jídlo.
Po tom 9. měsíci měli jednu týdně v rámci oběda nebo večeřě nějakou špaldovou kaši, kuskus, trochu těstovin nebo bulguru. Pečivo starší dostával pravidelněji po 10. měsící, mladší zvládala kousky až po 11. a denně nemá pečivo ani teď, ve 14. měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62706
27.5.16 11:45
@knupka píše:
@Svistice Lžička 2× týdně po jakou dobu? My jdeme do poradny až v 8 měsících a do té doby máme nechat ty dva příkrmy (masozelenina + ovocný). Tak po celou dobu jen tolik?
Děkuji.

Na to studie nejsou, ani s tim zavadenim lepku to neni jednoznacne. Kojis? Nekdo rika, ze je nejdulezitejsi pri zavadeni prikrmu kojit. Ja ji dala ochutnat kus chleba jednou a pak dlouho nic, to dela kazdy jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.5.16 11:46

@knupka dávala jsem taky těstoviny k obědu, přišlo mi to nejrozumnější. A jak často… těžko říct - nemám žádné pravidlo, jenom jsem začínala s fakt maličkými dávkami a pak zvyšovala. (jako u všeho) Teď (9m) má kluk těstoviny 0-3× týdně. Piškoty ještě neměl a plánuji mu je dát až v dortu o prvních narozeninách. (za to už semtam měl rohlík nebo chleba). Ale když jsme u toho sladkého - tchýně mu dala ochutnat svou domácí buchtu, on se zašklebil a vyplivnul :lol: takže moc sladké je u něj fuj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12813
27.5.16 12:05

Tak já mám pětiměsíční, a ta měla lepek v piškotu (starší ségra se sní rozdělila). Ale mi teda jedeme zatím ochutňávačku. Ale když jí něco jede, tak už zvládne plnou dávku :mrgreen:

edit. Mám v plánu to dávat jako u nás - jak si vzpomenu. U starší jsme dávali nudle do polévek, jedla je i dvakrát denně. (nic jiného nám jíst nechtěla)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama