Zavádění příkrmů a jednotlivých alergenů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.12.21 20:50

Zavádění příkrmů a jednotlivých alergenů

Holky, tak nějak jsme uvizli na mrtvém bodě s příkrmy. Říkám si, jestli nemám už začít zase zavádět něco nového ve skoro deseti měsících? Máme lepek, nedávám ale často, přijde mi, že se mu po kaši s lepkem zhoršuje vyrážka, jogurty mi nesni.. Takže pořád tak nějak jedeme maso, zeleninu, ovoce sem tam chleba, ne moc často a občas máslo, žloutek, kukuřičné krupky.. Říkám si taky, jestli jsem nezačala mléčné a lepek i žloutek zařazovat pozdě a proto mrne teď v deseti měsících moc vejce a jogurty, kde je mléčné ne toleruje? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12360
4.12.21 21:02

Já bych dávala to zavedené a občas nabízela, ale nenutila. Nemyslím si, že to, jestli dítěti dané jídlo chutná, může ovlivnit doba, kdy je mu zavedeno do jídelníčku. V deseti měsících je spousta dětí ještě převážně kojených, není kam spěchat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
4.12.21 21:42

Rekla bych, ze nejlepsi je dat tomu diteti prostor, nabizet a zkratka at si samo rekne.

Starsi dcera nenze by byla nejedlik, ale nesnesla dlouho kousky a nemela moc rada experimenty. Az ted (v 10letech) zacina jist poradne.

Doma mame ted taky 10m a ta je neskutecnej vsezravec. Vlastne celej den jenom ji :mrgreen: hlavne poslednich par dni haleka na nas a chce i nase jidlo. Myslim, ze mame zavedenou spoustu veci (teda pravidelne ne orechy a citrusy), ale jinak uz ji davat vse. Nicmene neni to nejaka moje snaha, ale jeji velky nadseni a vynucovani. Myslim, ze castecne ten vztah k jidlu ma dite v sobe, maximalne se muze upravit vzorem z rodiny, ale netrapila bych se tim ;) jo a i nase mala popelnice ma dny, kdy je pouze kojena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
4.12.21 21:55

Taky tedy to uz tolik neresim, malymu je 10 a pul mesice a uz ji vsechno. Neni zrovna jedlik, porad se hodne koji, ale porad huci kdyz nas vidi jist a chce to. Rikam o nem, ze je ochutnavac :lol: vseho zobne jen tak jednu dve lzicky a staci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
5.12.21 17:04

Jaký dáváš jogurt třeba? Zkoušela jsi i jiné?
První dcera milovala Holandii, do druhé jsem to absolutně nedostala, tak jsem kupovala ovocné, to jí jelo ;) ten bílý jogurt je dost kyselý, i když jak která značka, chce to zkoušet.
Vejce dáváš v jaké formě? Já dávala v tomto věku jen žloutek zamíchány v prikrmu.
Lepek jsem dávala v prikrmech ve formě těstovin nebo kuskusu. Těstoviny miluju holky doteď..i suché.
Chce to různe zkoušet, ale v klidu. Netlačit na pilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.21 19:11

@lucynka25 Dávala jsem holandii, ale to mi nesnědl. Zkusila jsme mu do jogurtu dát presnidavku a taky nic. Tak teď po měsíci snědl aktivii s banánem, ale pro změnu mu kolem pusinky vyskočila vyrážka. Tak že by reagoval na mléčné? Ještě to tak.. Vajíčko dávám jen žloutek, ale ne pravidelně, jen jednou za čas. Dnes mi ale malý ukradl kus buchty, kde bylo vesměs vše. Ovoce, mléko, celá vejce.. Včera pro změnu rohlík. Člověk se před ním ani neznají, jinak hrozně vyvádí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.21 19:12

@JednaPrazacka Tak to ti rozumím. Ten náš prďola taky nemůže vidět, když jíme, jinak je to řev, dokud nedostane ochutnat. Pak už se jen směje. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
932
5.12.21 22:51
@Anonymní píše:
@JednaPrazacka Tak to ti rozumím. Ten náš prďola taky nemůže vidět, když jíme, jinak je to řev, dokud nedostane ochutnat. Pak už se jen směje. :mrgreen:

Ja uz to moc neresim, starsi dcera s nami jedla v roce, myslim, ze tady to prijde brzo taky :lol: dneska ode me vyloudilo dite trochu michanych vajicek ke snidani, zajedla to svym jogurtem a jeste pokrikovala, kdyz videla presnidavku. Tak ta byla jako dezert :mrgreen: a z buchty si nic nedelej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
6.12.21 09:47

Já to hodně hrotila u první dcery, u druhé jsem začala se vším o měsíc dříve, protože se po všem sapala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat