Zavádění příkrmů a pěna ve stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 28.11.18 17:38
Zavádění příkrmů a pěna ve stolici

Ahoj holky, potřebovala bych názor zkušenějších. Malá má ukončený 5.mesic a postupně zařazuji příkrmy. Resp dávám jí cca 2-3 lžičky mezi kojením. Začala jsem zeleninu a po té se nemohla vyprázdnit. Takže jsem ji pomáhala Easy Laxem. Od minulého týdne dávám i ovocné na odpolední svačinu a vařím jí fenyklový čaj. Ale posledních pár dní kaká tak 2 x denně docela dost a není snad plinka, kde by nebylo trochu maznuto. I v noci prdí a prebalujeme. A pokud to zachytím, tak z ní jde jen obarvená pěna a troška stolice. Už jsem se těšila, že to bude v pohodě, protože před tím měla většinou jednu stolici za den.

Chci se zeptat, jestli je to normální po těch příkrmech a nebo mám pro jistotu kontaktovat doktora? Jinak zuby zatím nemá a je v pohodě.
Moc děkuji.

Přečtěte si článek: Na zavádění příkrmů jděte postupně

Reakce:
Kelliee
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 28.11.18 18:00

Když jsem naší malé začala dávat první zeleninové příkrmy, tak s kaděním taky bojovala. Byly dny, kdy nemohla vůbec, bečela u toho a já jí jemným roztahováním prcky pomáhala ( :oops: ) Na to přišly dny, kdy měla uprdnuto i 2× denně. Co chvilku to bylo prostě jinak. Vzhledem k tomu, že se zdála celkově v pohodě - smála se, pěkně spinkala, prospívala, měla zájem o příkrmy - tak jsem to neřešila. Upravilo se to, řekla bych, až tak kolem 7 měsíce, kdy měla zavedené i maso, na odpoledne přesnídávku s jogurtem. Teď chodí denně či obden je to pořád stejné - prve vytlačí „bobek - špunt“ a pak už to jede a je toho plná plína :lol:

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 28.11.18 18:09

@Kelliee Děkuju, malá je právě taky v pohodě. :) Ale už jsem se těšila, že na noc zavedu latkovky, protože čůrá až k ránu. A když mně přišla nová výbava, tak jí musím přebalovat v noci aspoň dvakrát a vždycky je i trochu pokakaná. :roll:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 28.11.18 18:17

Jak je v pohodě, je to hlavní. Pro klid duše to u lékaře zmiň, ale je to do jisté míry normální. Střeva se jí učí na nemléčnou stravu.
Ohledně těch látkovek. Taky jsem chtěla. Mám nádherný Anavy a malá v tom byla kouzelná :) Jo, jenže imrvére prochcaná, všechny body vytahaný … :roll: :roll: :roll: Pračka furt zapnutá. Obduivuju látkující mamky. Pro mě naprosté zklamání a krok zpět. Jsem na sebe naštvaná, že jsem to nedokázala. Malá je šťastná v pemrdách

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 28.11.18 18:25

@Kelliee Já latkuji přes den s čtverci a vícevrstvými. A kalhotkové jsem právě pořídila teď na noc, protože se mně dost příčí, jak je papirova nasáklá. :pocitac:

Ale obecně, když ti prosakují, tak to chce víc docpat vkládacími a jsou potřeba několikrát vyprat, aby dobře sály. A jinak bacha na krémy. Třeba Rybilka a nebo i Bepanthen je hodně ucpou, takže je potřeba opatrně a dávat separační . A taky zkoušet jedna značka prostě sedět nemusí. :?

Kelliee
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 28.11.18 18:33

Nevím, moje malá je prostě moc uchcaná. Měla nacvaklou bambusovku, na tom vícevrstvou, prcku měla jak Ferda Mravenec - stejně protekla. Zkoušela jsem cokoli.Byla plně kojená, takže stolice míchaná vajíčka. Vždy to „vystřelilo“ bokem a nasr… si do hnízdečka. Protože bylo horký léto, nepoužívala jsem bodýčka, ale na podzim jsem se zhrozila - nešly dopnout nebo měla výstřih až na pupku. Větší bodýčka ji zase slézala z ramen.
Jak říkám, obdivuju látkující maminky. Nezatracuji to, ale pro mě opravdu krok zpět. Je mi z toho smutno.
Už ale pšššt, nebudu ti plevelit diskusi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >