Zavádění příkrmů - stará škola???

Anonymni
8.6.09 13:45

Zavádění příkrmů - stará škola???

Ahoj holky, potřebuju se vykecat, tak mě omluvte :oops:
Dnes jsme byli na půlroční kontrole s dcerou. Proběhla klasická prohlídka a když už jsme skoro odcházeli, zeptala jsem se, jestli náhodou nemáme už začít s příkrmy ? Doktorka neřekla nic a sestra mi ve třech větách sdělila, že máme začít, mám dávat černý čaj, ovoce i zeleninu a klidně začít vším v jeden den. A nejlépe že jí tu zeleninu mám přisladit, aby to jedla :-O No koukala jsem jak puk, žádné postupné dávání jednoho druhu zeleniny 3 dny a pak další… žádný začátek zeleninou a ne ovocem… Prý jí už můžu dát i jogurt s broskví… Kdybych neměla o příkrmech něco načteno, tak chudák dítě teda :-(( Brožurku jsme nedostali žádnou jak píšou jiné mamky, že u dr. dostaly aspoň nějaké souhrnné a základní info.. Hrůza.

Co si o tom myslíte??????? Naše pediatrička i sestra jsou důchodkyně, takže asi razí stále postup, který frčel před 50 lety, jinak si to nedokážu vysvětlit..

Díky za vaše reakce, nepřihlášená Jitka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

330
8.6.09 13:53

tak to je dobry mase doktorka taky dost zastava starsi rezim a nektery veci me dost zarazeli a zarazeji ale tohle uz je trochu moc. ja bych teda takhle urcite nezacala a delala to podle sveho. delala jsem to tak i kdyz mi prislo neco divny u nasi dr. ty ses prece mama a je to tvoje dite tak zalezi jen na tobe. rozhodne pokud muzu doporucit az se bude Dr. priste ptat tak bych ji toho co nejvic odsouhlasila ze to delas tak jak chce jinak dokazou byt dost hnusny nebo alspon ta nase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
8.6.09 13:56

No, co k tomu říct…
Já bych se asi v dnešní době držela zavedeného postupu, který jak sama říkáš, máš načtený na netu… Tak nějak mi to přijde rozumné, nespěchat na dítě, nechat ho, at si zvyká, ale zase, pokud není problém třeba s alergiemi nebo s trávením, neobávala bych se semtam něco pozměnit, kdyby dítko mělo něco proti (třeba kdyby rezolutně odmítalo zeleninu, asi bych mu zkusila dát ovoce, kdyby mu chutnalo cokoliv a moc a nemělo s tím problém, tak bych mu asi taky dala třeba víc, než je „povolené“ ) a tak :-)
Prostě bych zkusila zkombinovat zdravý selský rozum s tabulkama :lol:
Postup tvé doktorky, či sestry, se mi tedy moc nezamlouvá… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.09 14:09

Ja bych rovnou zmenila pediatra :wink: Necekala bych, az bude podle te „stare skoly“ delat neco, cemu nebudes rozumet. Stari doktori maji sice vice zkusenosti, ale kazdy lekar je vicemenne povinen jit s dobou a udrzovat sve vedeni na nejnovejsim stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
973
8.6.09 14:47

teda to je mazec! 8O nase pani doktorka je taky starsi pani a bohuzel nam odchazi do duchodu, ale v tomhle je rozumna a ma nastudovano!
ja bych se tim co ti rekla sestra absolutne neridila.

mrkni sem http://www.kojeni.net/prikrmy.php
ja se ridila timhle a myslim ze je to tamkrasne rozepsano vcetne vhodnych a nevhodnych potravin ;)
urcite se na doktorku vyprdni! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
8.6.09 14:47

jeste ze nemas dat hned knedlo vepro zelo :-D

byt tebou delam si to po svem…jak pise Iva,pouzij sve zkusenosti a to uz sama vis a kombinuj.

Hodne zdaru!

n.

p.s. mne rikala u prvniho ze klidne muzu hned maso a co myslis dala jsem? :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6186
8.6.09 15:00

Od nějaké staré tety nebo babičky bych to brala, ale přece zdravotníci musí mít nové informace svého oboru. Co když má zastaralé znalosti i v medicíně?
Se začínáním příkrmů je nepřekonatelná moje tchýně, která prohlásila, ža nadělám, ona dvouměsíčnímu dítěti (svému)uvařila bramborový guláš, vidličkou rozmačkala a jak mu to chutnalo!!! (Já děti plně kojila do ukončeného 7 měsíce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
8.6.09 15:08

Ahoj.Já si myslím,že by jsi měla dát jen na sebe a dávat zeleninu postupně,tak jak to máš určitě nastudované z internetu tak jako já.Určitě ne tak jak ti radí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
892
8.6.09 16:26

ahoj, určitě tak jak píšou holky, zařídila bych se podle sebe, co máš nastudováno z internetu, na te strance kojeni.net je to moc pěkně popsáno
přístup tvojí doktorky teda není zrovna ok, popřemýšlela bych o výměně, pokud je to možný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
8.6.09 17:33

teda zírám jako puk 8O docela bych se bála, že má takhle „moderní“ znalosti i co se pediatrie týká 8O

já osobně jsem (po pečlivém prostudování všemožných materiálů a odborných článků společně s manželem dr.) zastánce poměrně rychlého zvykání si na příkrmy.
aspoň sjem si myslela, že rychlého :wink:

osobně jsem začala zeleninou v 6m, vždy jeden druh 2-3 dny nebo žádný nový druh po tu dobu , po 14 dnech jsem zavedla maso, hodně uvařené, kvalitní, málo, ale 6× týdně, po měsíci příkrmů jsem přidávala ovoce, po dalších 14 dnech už jogurt, ale málo, 1 týdně. zároveň s ovocem i kaši, páč přestal v noci spát… lepek jsme dali už před ukončeným 7měsícem. žloutek společně s masem, bílek v 10m.

alergie v rodině máme, ne že ne - kdo taky dneska nemá,… - ale vše v pohodě. jediné, co se u nás z alergenů „uznává“ :wink: jako nevhodné pro dítě, jsou mořské plody a ořechy. :D

černý čaj je pro dítě vhodný pouze ve chvíli zažívacích potíží, …to už bych mu rovnou mohla začít dávat bílou kávu, ne? :D

naše pediatra je taky „staršího data narození“ ale je vidět, že má přehled, studuje nová doporučení a je prostě „in“ co se novinek týká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.09 20:21

no ja po podobne zkusenosti s pediatrickou predduchodoveho veku ji zmenila. Kojeni u prvni dcery jsem vzdala kvuli ni zbytecne brzo nebot me stresovala neustalym prevazovanim male. Ta sice nepribyvala, ale jinak prospivala dobre. Dokonce kdyz jsem prikrmovala a do toho jeste kojila, tak se desne divila ze jeste kojim a kdyz jsem ji rekla, ze asi diky systemu AVENT (odsavacka+lahve) tak nevedela co Avent je. Pak mi tvrdila, ze ma dcera selest na srdci, nanestesti jsme pak byli se strevni chripkou v nemocnici, kde samo zadny selest neslyseli a takhle to slo jedno s druhym. Nechavala jsem ockovat proti planym nestovicim a div mi nerekla, ze je to zbytecne, pak z ni vypadlo, ze jsme u ni prvni a jeste jsem ji predavala vyctene info z webu ohledne ockovani.

Ted mame sice taky pediatricku kolem 50tky, ale moderni a osvicenou, studujiciho neustale novinky. Takze kdyz druha dcera nepribirala, vubec to neresila a rekla, ze pockame tyden dva a uvidime a ze sama jako mama poznam, jestli strada a rve nebo se jen vytahla do delky. Prikrmy rekla, ze zavadeni diky plnemu kojeni necha na mne a vybavila mne priruckama. U ni v ordinace je to pohoda a samy usmev a ne stres a muj pocit, ze jsem jak na stupinku na zakladce zkousena soudruzkou doktorkou…

Takze za mne - zmenit - nebo mas dobry pocit z toho, ze tato pani bude provadet tve dite v dobe kdy je mu nejhur (nemoc) po dobu celeho detstvi? Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
1752
9.6.09 10:23

Změnila bych pediatra a hned. Tyhle důchodkyně to je síla.
Más net tak načti na http://www.kojeni.net/prikrmy.php a taky tady je ve fóru spousta diskuzí.
Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama