Zavádění příkrmů u kojeného dítěte ve 4 měsících

455
8.6.17 21:48

Zavádění příkrmů u kojeného dítěte ve 4 měsících

Ahoj,

mám dceru 4 měsíce, která je zatím plně kojena. Ale mám pocit, že jí to přestává stačit - pořád si saje ručičku, dožaduje se kojení přes den po 1,5 hodině, v noci po 1,5 - 2,5 hodině, přes den spí čím dál míň, hrozně často se budí, třeba i za 20 min. Někdy mi po kojení poplakává a chce ještě, ale já už nemám. Poslední měsíc už moc nepřibrala - vychází mi to necelých 70 dkg týdně.

Dr. mi dneska v poradně řekla, že můžu začít s příkrmy, jestli se mi zdá, že jí kojení nestačí. Doporučila mi začít se zeleninovým příkrmem. Souhlasím.

Chci se zeptat, kdy pak můžu začít s kaší? Až další měsíc, až si zvykne na zeleninu - tedy cca od 5. měsíce? Nebo můžu začít s kaší hned se zeleninovým příkrmem? Myslím si, že by ji kaše zasytila víc a já měla větší jistotu, že je najedená na noc.

Jakou kaši mám u kojeného dítěte používat? Klasickou mléčnou. Slyšela jsem, že někdo dává u kojených dětí nemléčnou ředěnou vodou. Myslela jsem, že ty nemléčné jsou od toho, aby se ředili odstříkaným mateřským mlékem, ale nevím… Já ale mateřským mlékem ředit nemůžu. Nejde mi moc odstříkat, ani odsát.

Nemáte zkušenosti s nějakou dobrou kaší a hlavně, která není moc nebo vůbec slazená? První dceři jsem kupovala klasické v krabici - myslím, že jsme začínali rýžovou od Nutrilonu. Už si nepamatuju konkrétně chuť, ale mám pocit, že ty kaše byly takové sladké. Nedělají se kaše bez cukru. Nechci, aby si malá na cukr zvykala. Starší dcera je totiž hrozný „sladkožrout“, tak tomu chci u druhé předcházet, jak jen to půjde.

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
8.6.17 21:51

@Yarisek spíše jí mohou růst zuby ap. Kojila jsem plně děti až do 7. - 11. měsíce a kojení jim bohatě stačilo ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
8.6.17 21:54

Mě to prijde hrozne brzy. Mozna by nebylo.od veci kontaktovat laktacni poradkyni. Stava se ze hladina mlika kolisa i to ze se dite dozaduje prsu co kazdou chvilku. Ma na to trosku i pravo. Spis nez prikrmy a kasi bych zkusila nejdrive dokrmovani UM. Nechapu mudr ze hned doporucuje normalni stravu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6137
8.6.17 21:55

Kaše bez chuti a zápachu jsme kupovali ve zdravé výživě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
8.6.17 21:56

Tak kaše se dělají neslazené. třeba firma Nominal..ty jsou moc dobrý. Od kdy teda dávat nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6137
8.6.17 21:58

Nesekla jsi se v tom přírůstku? 70 dkg týdně - je 700g na týden je teda dost, alespoň pokud to porovnám s našima holkama.
Jinak mi na příkrm přijde ještě moc malá, kojila bych si kdykoli si řekne, naše holky spaly s námi a kojily se furt a mlíka bylo dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
8.6.17 21:58

Jejda, moc otázek. Začíná se zeleninou na oběd, prý kaše na noc nepomáhá, děcka se stejně budí. Základ je, aby se najedla dobře přes den.
Kaše jsem kupovala Nominal ve zdravé výživě a dělala do UM. Kojila jsem do roku, ale od 10 měsíců dávala UM ráno a večer, protože moje mlíko nestačilo.
Druhé mimčo kojím, ale kolem měsíce jsem ho dokrmovala UM tak, že jedno kojení dopoledne a jedno k večeru jsem nahradila flaškou. Pak jsem pár dní vynechala, přišlo mi, že není potřeba a lahev mi nevezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
8.6.17 22:02

Malej byl na prikrmech od ukonceneho 4. mesice, predtim byl na MM, ale to nestacilo, postupne sem o nej prisla uplne tak jsme presli na UM a zaroven ty prikrmy, zkusila jsem par druhu zeleniny a cca po dvou tydnech jsme vecer pridala i trochu te kase (davala jsem sunarku, ale je teda sladsi hlavne ta s prichutema). Pak sme pridali na svacinku presnidavku a v pul roce uz bastil bez problemu ledacos :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6135
8.6.17 22:08

@Yarisek ahoj, kojeny syn dostal zeleninový příkrm k obědu ve 4m a týdnu. Za pár dní kaši. Nemlecnou, já koupila od Nutrilonu Allergy care pro dietare (je ekzematik). Ale je to dost sladký, takže po jedny krabici přešel na klasiku že zdravé výživy - CountryLife kukuřičná, jahlová, pohanková atd. Dělala jsem je s vodou, teď již s Allergy care UM (má stran ekzému od Mudr).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
8.6.17 22:12

U svých třech dětí jsem první příkrmy začala dávat koncem 5.měsíce. Kojila jsem na požádání a začaly být po jídle nespokojené a natahovaly se po všem, co jsem jedla já. Začínala jsem zeleninou, cca po měsíci jsem přidala kaši (opět na nich bylo vidět, že by toho sluply víc než jen masozeleninu k obědu) a tak dle hladu jsem přidávala a pak i ubírala jídla. Kaši jsem vařila a mixovala (rýže, pohanka, jáhly) nebo jen zalila horkou vodou, nechala odstát a ev. mixovala (kukuřičná polenta, ovesné vločky). Do jedné porce kaše jsem dávala tři odměrky UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
8.6.17 22:13

@Yarisek pokud je přírůstkem na dolní hranici, tak klidně můžeš začít kaší, já to u jednoho z dětí udělala, ničemu to nevadilo, syn jí všechno, no teď už je mu šest. Ale neslibuje si od toho zázraky, spoustě dětí kaše nesedne, může je bolet bříško, mají po ní žízeň… Nezaváděly bych zeleninu a zároveň kaši, nechala bych tam alespoň dva týdny rozestup, aby si dítě zvyklo a pak teprve bych přidala další příkrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8386
8.6.17 22:15

@Yarisek k tem kasim…syn byl od mala na UM, ve 4,5 mesicich jsem dala zeleninu a na 5 m kasi s tim, ze bude lepe spat…nepomohlo to.Kase dostaval normalne slazene a sladkeho se nijak nedozaduje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
8.6.17 22:20

Ahoj, take ted resim prikrmy a uz jsem posbirala plno informaci, tak je tady sepisu:
1. Jestli chces podporit laktaci, tak je nejlepsi svleknout mimino jen do pliny, sebe do pul tela a byt nejaky cas kuze na kuzi - my jsme to aplikovaly v posteli pod perinou, chovala jsem ji a nebo lezela na mem brise, 2× za den pul hodiny a laktace se NEUVERiTELNE nastartovala!
2. Kojene deti se obvykle prikrmuji od 6 mesicu, jak je napriklad na kojeni.net. V 6 mesicich totiz uz pouhe kojeni nutricne nestaci.
3. Nase doktorka doporucila zacit s prikrmy po 4 mesici kvuli tzv. alergologickemu oknu - dite toleruje alergeny. Soucasne je dle ni cas zacit s prikrmy pomalu, mame 2 mesice, nez se dostanem na plnou davku zeleniny 150-200g. Kdyz se zacina v 6m, je treba se rychle dostat na plnou davku, protoze kojeni uz diteti nestaci.
4. V dobe naseho detstvi se s prikrmy zacinalo i drive, bezne pry ve 3m.
5. V zahranici je bezne zacit necim jinym nez zeleninou, treba prave obilnou kasi na noc. Dela se na vode, na materskem mleku nebo um. Kravske mleko se nedoporucuje, stejnetak nejsou do zacatku vhodne lepkove kase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
8.6.17 22:21

@podaji podle nasi doktorky je pro dite zdravejsi po 4m rovnou zaradit zeleninu, umelou vyzivu doporucuje jen, kdyz neni vyhnuti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
8.6.17 23:52

Za mych synu mi rikaly prikrmy od ukonceneho 6.mesice. Ted na me doktorka vybalila zacatek sesteho, coz uz j za mesic. A hned zacala s kasickama (USA). Ja osobne bych klidne uz zacla, mala je fascinovana jidlem, ale manzel me ukecal at pockame. Ale rozhodne zacnu zeleninou, avokadem…s mlikem minim pokracovat samozrejme bez UM. Zamerila bych se hodne na podporu laktace. Pit, hodne kontakt s miminem. Pred ryzovou kasi me varovala, pry hodne stavi, maji s tim deti dost problem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama