Reklama

Zavádění příkrmů - ukončený 4. měsíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 231 příspěvků 29.03.18 17:27
zavádění příkrmů - ukončený 4.měsíc

Ahoj, dnes jsem byla s dcerou u doktory a malá je dost hubená, tak nám doktorka nařídila od ukončeného 4. měsíce začít s příkrmy. Máte prosím nějaké recepty na příkrmy? Kolik by toho mělo takto malé miminko sníst? Mám příkrm vařit v kojenecké vodě nebo v normální? Mám příkrm ředit kojeneckou vodou?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 29.03.18 17:39

Koukni na kojeni.net, vlevo zavádění příkrmů. To ti dr. ty základy taky mohla říct.

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 29.03.18 17:41

Ahoj, my taky budeme ted zavadet. Synovi budou za tyden 4 m. Zacneme zeleninou, pak maso a ovoce nekdy pozdeji… Varit v pare nebo ve vode, pak rozmixovat. Jeden druh budu davat tak cca 3 dny, abych vysledovala pripadne nezadouci reakce (alergie). Chci zacit mrkvi nebo bataty, jeste nevim :think:.

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 29.03.18 17:42

@aduska912 to ti doktorka vůbec nic neřekla, nedala ti ani papír s nějakými základními instrukcemi?
Jinak já jsem zkrátka mrskla do normální vody mrkev, uvařila, rozmixovala, přidala trochu masla. Za pár dnů jsem přidala brambor, za pár dnů jsem nakombinovala brambor s cuketou. Po nějaké době jsem přihodila kousek kuřecího, krůtího, hovězího…
Starší dítě bylo jedlík, hned od začátku dávalo tak 100g, a po měsíci už klidně 180, mladšímu nic nechutnalo a po 3 týdnech jsme se dostali asi na 40g polévkové konzistence a i v masozelenine musel být banán, aby to jedl :cert:
Děti dostávaly i skleničky.

aduska912
Kecalka 231 příspěvků 29.03.18 17:44

A ředit kojeneckou vodou? dala mi jen nějakou brožurku od hamánku, tam toho moc není, z čeho prosím krmíte, že máte přehled kolik dítě snědlo ml?

Nika1987
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 29.03.18 17:44

Nám to lékařka taky doporucovala a ja jsem ale zacala az v 4.5 mesicich - mne to prislo brzo :) jinak začínala jsem varenou mrkvi, dyni, bramborem sladkym, repou…vařila ve vodě normalni a pak mixovala s olejem. Ted je ji 5 mesicu a tyden a porad jede zeleninu jen a různé zkombinovanou. Občas koupim v Dmku zeleninovy prikrm. Dam tomu jeste par tydnu a zacnu přidávat maso ale to si budu dávat pozor aby bylo bio. Jinak zacinej par lzickami a dokrm mlékem. Ono strasne záleží jak ti miminko ji…ale jinak malou sklenicku 125g by mělo mít misto jedné porce mleka. :)

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 29.03.18 17:48
@aduska912 píše:
A ředit kojeneckou vodou? dala mi jen nějakou brožurku od hamánku, tam toho moc není, z čeho prosím krmíte, že máte přehled kolik dítě snědlo ml?

Tak já mám kuchyňskou váhu, tak na ni jsem soupla misku a navazila nějaké rozumné množství, věděla jsem, že takové ty nejmenší skleničky mají cca 120 g. Vodu z kohoutku.

andalusia_ma
Povídálka 16 příspěvků 29.03.18 18:02

Kohoutkovou vodu bych 4.mes. miminku fakt nedala, pokud bych si nebyla stopro jista, ze je pro kojence vhodna. Je sice fakt, ze i kojenecke vody dopadly v testech nevalne, ale jde vybrat i kvalitni a hlavne co nejcerstvejsi. Za me doporucuju zacit sklenickami (existuji jednodruhove, napr. prvni dyne, prvni mrkev, atd., my prave s dyni zacinali), ted na zacatku jara je dost slozite koupit kvalitni zeleninu. Jinak ja krmim z porcelanove misky a nevazim, mala nejdriv snedla par lzicek a ted i celou malou sklenicku.

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 29.03.18 18:11

Já jsem ty uplne prvni příkrmy dávala kupované, než se malá rozjedla na nějaké větší množství a pak jsem vařila z kojenecké vody - to asi tak do 10 měsíců, pak až jsem dávala kohoutkovou.

Janli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 29.03.18 18:46

Dávej raději kojeneckou vodu, můžete mít sice doma vodu dobrou, ale testy se dělají jednou za čas. Uvařenou zeleninu rozmixuj a pokud je to moc husté, dořeď to vodou ve které se zelenina vařila. Já jsem si na příkrmy pořídila větší džezvu na kávu, uvařím v tom i malé množství zeleniny lépe než v kastrolu.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 29.03.18 19:10
@aduska912 píše:
Ahoj, dnes jsem byla s dcerou u doktory a malá je dost hubená, tak nám doktorka nařídila od ukončeného 4. měsíce začít s příkrmy. Máte prosím nějaké recepty na příkrmy? Kolik by toho mělo takto malé miminko sníst? Mám příkrm vařit v kojenecké vodě nebo v normální? Mám příkrm ředit kojeneckou vodou?

www.maminkam.cz
www.varimedetem.cz

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 29.03.18 19:25

@aduska912 Teda nevím, jestli zavedení příkrmů pomůže, nejsou kaloricky tak vydatné, jak MM nebo UM. Mě bylo doporučeno v 5 měsících druhé právě proto, že přibírala moc z MM.
No ale každopádně určitě kojenecká voda a jaký postup druhů zelenin, to najdeš na odkazech, co píšou holky.

enny3
Extra třída :D 13650 příspěvků 29.03.18 19:41

@Helileli Nedávala bych máslo 4 m miminku

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 29.03.18 19:42

Doporučuji si najít na fb skupinu Mateřství bez tabulek (https://www.facebook.com/…45755123246/) :)
Poradí se vším. Začni nějakou zeleninou, jen třeba mrkvičku, dýni, nebo cuketu… takhle to prostřídej, za pár dní přidej maso a uvidíš, jak bude prckovi chutnat ;)

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 29.03.18 19:43

@enny3 důvod?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama