Zavařování příkrmu - zkušenost

9165
1.4.20 07:30

Zavařování příkrmu - zkusenost

Ahoj holky,
Podělte se o zkušenost, se zavařováním příkrmu.
Začala jsem malé vařit, ale zatím sní trochu a dělat jednu porci… Tak bych ráda zavarovala, ale nevím jak? zavařovací hrnec nemám a nikdy jsem nic nezavarovala. Tak prosím o podrobný postup :) Ještě mě napadl mrazák, má někdo zkušenost? Jak jste to dělaly vy?
A ještě otazecka, spíše že zvedavosti, kdy se vaše děti naučili jist se lžičky, malá má 4m, je na UM, lžičku zkouším ale zatím ji to nejde.
Díky všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3077
1.4.20 07:37

@Kotatko03 dávala jsem do mrzáku, dala jsem to do tvořítek na led a když to zmrzlo, přesypala do sáčku a vždycky vyndala množství dle potřeba. Později jsem mrazila v silikonových formičkách na muffiny, protože mi toho malá snědla hodně :-)
Na tu lžičku se naučí postupně, neboj, dej tomu čas. Teď je to něco nového, nová věc, nové chutě. U nás to šlo rychle, myslím tak dva týdny a bylo krmení lžičkou v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
1.4.20 07:44

Příkrmy jsem dělala tak, že v mrazáku jsem měla nakrájenou zeleninu na kostičky a maso na malé kousky. Vždycky jsem vytáhla, jakou kombinaci jsem zrovna chtěla, uvařila, rozmixovala. Vařila jsem na 2 dny. Zamrazit se dá v podstatě každá zelenina kromě brambor, ty jsem škrábala čerstvé. Zavařovala jsem ovocné příkrmy v troubě. Horké rozmixované ovoce naliju do skleniček, ty dám na plech - nesmí se dotýkat! Zaliju horkou vodou - tak 2-3 cm a dám do trouby - horkovzdušná na 250C, na 10 minut, pak vytáhnu a pokládám na utěrku dnem vzhůru, kde je nechám vychladnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
1.4.20 07:46

Hlavně nezavaruj v mikrovlnce. Kamarád tak málem přišel o oko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
1.4.20 07:49

Také zamrazuju do tvoritek na led, potom sesypu do pytlíčku a ráno vždy nakombinuju. Teď už i s masem, přílohy vařím každý den. Vše hodím do misky a rozmixuju tyčákem. Se lžičkou malá problém neměla a celkově s jídlem také ne. Chce to ale postupně a po troškách. My začínaly kostičkou denně :D formičky na muffiny jsou super nápad :palec: @Jitul.kaaa9

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3077
1.4.20 07:56

@Kotatko03 jo a vlastně když jsme měli ovoce ze ze zahrady, tak jsem jí zavařila přesnídávky. Vždy půl napůl nějaké ovoce a jablko, povařit, rozmixovat tyčákem a pak jsem to dala na 30 min na 80 stupňů zavařit (zavařovala jsem v hrnci, ale dá se i v pohodě v troubě - na plech dáš vodu, naskládáš skleničky, tak aby se nedotýkaly a necháš cca půl hodiny na těch 80 stupňů. Můžeš to udělat i s tou zeleninou, ale pro mě byl mrazák rychlejší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3566
1.4.20 08:46

Já vždy vařila najednoou tři čtyři porce. A měla jsem od značky curver takové malé dětské misečky. Jednu porci snědla další jsem dala na mrazák. Mrazila jsem vždy maso a zeleninu mixnutou. Přílohu jsem uvařila. Ale třeba s rýži nebo těstoviny jsem i zamrazila s tou směsi. Jak co, určitě nee brambory mrazit. Byli pak dny že jsem vůbec nemusela vařit a jen vytahovala s mrazáku. A vždy jsem měla do zásoby pár skleníček kupovaných. Kupovala jsem od hami, hipp, dm. Ale vesměs bylo pořád na mrazáku hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama