Zavedení nové potraviny - příkrmy

31
1.5.20 06:32

Zavedení nové potraviny - příkrmy

Ahoj holky, malému je necelých 7M, příkrmy zkoušíme skoro 2 měsíce, v současné fázi masozeleninový oběd a dopo svačinku, ale je to jak kdy. Někdy dá skoro půl malé skleničky, i bylo pár dní skoro celá, někdy jen 2 lžičky. Chtěla jsem se zeptat, jak to v takové fázi dělat se zavedením nové potraviny. Chápu, že 2-4 dny, to je jasné, ale ze začátku to bylo vždy jen formou ochutnávky. Ale teď, kdyby se náhodou “splašil” :-) a zachutnalo mu, tak může té nové sníst třeba celou skleničku, což mi přijde horší, kdyby měla pak následovat nějaká reakce. Ale zase mu to nechci hned míchat do něčeho jiného, aby poznal tu chuť. Teď se bavím o batátech, hrášku, řepě atd. Chápu, že to nejsou vyloženě alergeny, takže se toho nebát? Díky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12834
1.5.20 06:37

Edit: příspěvek mi naskočil 2×

Příspěvek upraven 01.05.20 v 06:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12834
1.5.20 06:38

@shopgirl tu novou zeleninu mu po jednom druhů přidej normálně třeba k jiné. Brambory, maso a do toho trošku hrášku a ať to klidně sní celé, druhý den taky a ten další zkus zase jinou kombinaci.

Zkus se inspirovat recepty ve skupince vaříme pro kojence a batolata :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
1.5.20 07:10

V pohodě, u 7 měsíčního jsem to už neřešila, myslím že běžná vařená zelenina typu hrášek, batát, řepa alergeny nejsou, takže žádná reakce na 99% nebude. Já tohle řešila tak do toho půl roka max, pak už jsem se nebála :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12834
1.5.20 07:30

@Gabiiinka já dceru začala přikrmovat začátkem 7.mesice :) ale je fakt, že zrovna tyto potraviny jsou v pohodě a požívány jako jedny z prvních :palec:
Jen ten hrášek může nadymat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama