Závěsné houpací křeslo La siesta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
smutná máma
Závislačka 4726 příspěvků 59 inzerátů 30.04.18 22:41
Závěsné houpací křeslo La siesta

Máte prosím někdo doma toto křeslo?
https://www.lenosime.cz/…rambera-kiwi
Jak jste s ním spokojeni? Usnou v tom i děti? Jaká je údržba?
děkuji za případné reakce :mavam:


Reklama

Reakce:
 
Klára-z-Prahy
Kecalka 275 příspěvků 01.05.18 12:26

Ahoj, tohle křeslo máme jako vnitřní, jen v té velikosti jakože pro dva lidi. Ta je ovšem naprosto ideální i pro jednoho člověka. V podstatě mi vystačí i s rezervou na šířku na celou moji délku, takže v něm mohu ležet v nataženýma nohama. Je extrémně pohodlné a usnu v něm zcela spolehlivě, často i se psem. Nahoře mám vynechanou tu část s pérem, takže se v něm dá „jen“ houpat, ale i tak uspává spolehlivě. Jestli bych v něm nechala jen tak dítě si ovšem nejsem jista, ono je trochu náročné se z něj vyhrabat. Tak kdyby se dítě probralo a chtělo se dostat ven, může si natlouct.

Pak máme druhé, venkovní, malé jakože pro jednoho. To už tak pohodlně není, dá to trochu práce, aby se do něj člověk pohodlně zavrtal se skrčenýma nohama. Dle mého názoru je to tohle: https://www.lenosime.cz/…relax-orange. To máme tedy jako venkovní a je pověšené včetně té pérové části.

Pokud to plánuješ jako houpací křeslo pro dospělého člověka, určitě doporučuji to křeslo pro dva. Těžko se to vysvětluje, ale pokusím se - ono jak má nahoře tu dřevěnou tyč, tak ji má docela výrazně širší. Tím pádem když do toho vlezeš a zatížíš to, tak to kolem tebe z boků není jakoby tak „připláclé“, nejsi v tom tak „sešněrovaná“.

Jo a jen info obecně: já to venkovní křeslo plánovala původně skutečně jako křeslo, ale nenech se mýlit - VŠECHNY tyhle houpačky tohoto střihu jsou spíš takový pololeh. Když v tom někde na fotce uvidíš někoho vzpřímeně „sedět“, všimni si, že je v tom nainstalovaný bokem v dost krkolomné pozici a rozhodně ti garantuji, že takto se v tom sedět nedá. Má to jednu stranu vyšší, takže je to takový pololeh s hlavou zvednutou, to je pohodlné, ale do sezení to má daleko. Prostě buď v tom jen sedíš na zadku a pak můžeš víceméně sedět, nebo se chceš pohodlně opřít zády, ale v tom případě prostě ležíš. Ono je to dobře vidět i na fotce k této houpačce.

Tohle https://img.lenosime.cz/…_zelene2.jpg?… je přesně ta naaranžovaná poloha, ve které se fakt reálně vydržet nedá. Tohle https://img.lenosime.cz/…_zelene3.jpg?… je reálná poloha a to má ten člověk ještě neopřenou hlavu.

Údržbu jsme zatím nedělali žádnou. To venkovní pověsíme jen tehdy, kdy v tom chceme venku být, ale pochopitelně není problém ho nechat normálně venku třeba přes noc nebo tak. Je pod obrovským stromem a nahoře je k větvi přidělané lanem a pak je to péro a karabina. Péro a karabinu tam necháváme i přes zimu a nic se tomu neděje.

 
smutná máma
Závislačka 4726 příspěvků 59 inzerátů 01.05.18 12:48

@Klára-z-Prahy děkuji moc za vyčerpávající odpovědi. Na to křeslo pro dva asi nebudeme mít místo. Máme opravdu malou zahradu a plánuju to věššet pod pergolu.

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 02.05.18 10:27

My máme to menší křeslo, asi stejné nebo velmi podobné, jak je v odkazu od @smutná máma a máme ho tedy hlavně pro pohodu na posezení, pohoupání na zahradě, ale jsme s ním velmi spokojeni. Děti se v tom houpají, blbnou, větší si v tom čtou, odpočívají.

Neumím poradit, jak se spaním dítěte. Mě přijde, že by to na spaní nebylo. Jak je to na sezení, tak ta jedna část je dole a dítě by asi při spaní mohlo vypadnout. :think: Ale nikdy jsme to nezkoušeli. Zase je pravda, že si pamatuji, že kdysi, před 13 ti lety, v tom naši malí kluci byli i tři najednou a ten nejmladší, který měl necelý rok z toho nevypadl. Blbli v tom a byli v tom jaksi zapadlí. :think:. Takže možná to nějak udělat na spaní půjde.
Přemýšlím, že jsme možná před několika lety ty provázky upravovali a tedy, že to možná bylo dřív jinak. Ale určitě by vlastně šlo ty provázky, co drží látku, nějak zepředu utáhnout a to místo pro spaní by se z toho udělalo.

No ale celkově je to skvělá věc, zvlášť pro děti na zahradu. Sice se o to občas pohádají, protože jak jinak, křeslo týden, dva leží a nikdo na něj ani nevzdechne a jak se vyndá, tak ho musí mít všechny děti najednou :cert: :hug: :mrgreen:, ale jeho využití stojí za to, případně i bez toho spaní :palec: :palec:.

 
smutná máma
Závislačka 4726 příspěvků 59 inzerátů 02.05.18 13:50

@AninaEli a co k tomu musím vlastně dokoupit ještě za závěsný systém? nějakou tu pružinu, jak psala @Klára-z-Prahy?
Na čem vám to holky visí?


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >


Reklama