Závěsné houpací křeslo La siesta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smutná máma
Závislačka 4981 příspěvků 51 inzerátů 30.04.18 22:41
Závěsné houpací křeslo La siesta

Máte prosím někdo doma toto křeslo?
https://www.lenosime.cz/…rambera-kiwi
Jak jste s ním spokojeni? Usnou v tom i děti? Jaká je údržba?
děkuji za případné reakce :mavam:

Reakce:
Klára-z-Prahy
Kecalka 275 příspěvků 01.05.18 12:26

Ahoj, tohle křeslo máme jako vnitřní, jen v té velikosti jakože pro dva lidi. Ta je ovšem naprosto ideální i pro jednoho člověka. V podstatě mi vystačí i s rezervou na šířku na celou moji délku, takže v něm mohu ležet v nataženýma nohama. Je extrémně pohodlné a usnu v něm zcela spolehlivě, často i se psem. Nahoře mám vynechanou tu část s pérem, takže se v něm dá „jen“ houpat, ale i tak uspává spolehlivě. Jestli bych v něm nechala jen tak dítě si ovšem nejsem jista, ono je trochu náročné se z něj vyhrabat. Tak kdyby se dítě probralo a chtělo se dostat ven, může si natlouct.

Pak máme druhé, venkovní, malé jakože pro jednoho. To už tak pohodlně není, dá to trochu práce, aby se do něj člověk pohodlně zavrtal se skrčenýma nohama. Dle mého názoru je to tohle: https://www.lenosime.cz/…relax-orange. To máme tedy jako venkovní a je pověšené včetně té pérové části.

Pokud to plánuješ jako houpací křeslo pro dospělého člověka, určitě doporučuji to křeslo pro dva. Těžko se to vysvětluje, ale pokusím se - ono jak má nahoře tu dřevěnou tyč, tak ji má docela výrazně širší. Tím pádem když do toho vlezeš a zatížíš to, tak to kolem tebe z boků není jakoby tak „připláclé“, nejsi v tom tak „sešněrovaná“.

Jo a jen info obecně: já to venkovní křeslo plánovala původně skutečně jako křeslo, ale nenech se mýlit - VŠECHNY tyhle houpačky tohoto střihu jsou spíš takový pololeh. Když v tom někde na fotce uvidíš někoho vzpřímeně „sedět“, všimni si, že je v tom nainstalovaný bokem v dost krkolomné pozici a rozhodně ti garantuji, že takto se v tom sedět nedá. Má to jednu stranu vyšší, takže je to takový pololeh s hlavou zvednutou, to je pohodlné, ale do sezení to má daleko. Prostě buď v tom jen sedíš na zadku a pak můžeš víceméně sedět, nebo se chceš pohodlně opřít zády, ale v tom případě prostě ležíš. Ono je to dobře vidět i na fotce k této houpačce.

Tohle https://img.lenosime.cz/…_zelene2.jpg?… je přesně ta naaranžovaná poloha, ve které se fakt reálně vydržet nedá. Tohle https://img.lenosime.cz/…_zelene3.jpg?… je reálná poloha a to má ten člověk ještě neopřenou hlavu.

Údržbu jsme zatím nedělali žádnou. To venkovní pověsíme jen tehdy, kdy v tom chceme venku být, ale pochopitelně není problém ho nechat normálně venku třeba přes noc nebo tak. Je pod obrovským stromem a nahoře je k větvi přidělané lanem a pak je to péro a karabina. Péro a karabinu tam necháváme i přes zimu a nic se tomu neděje.

smutná máma
Závislačka 4981 příspěvků 51 inzerátů 01.05.18 12:48

@Klára-z-Prahy děkuji moc za vyčerpávající odpovědi. Na to křeslo pro dva asi nebudeme mít místo. Máme opravdu malou zahradu a plánuju to věššet pod pergolu.

AninaEli
Nadpozemská drbna 26782 příspěvků 02.05.18 10:27

My máme to menší křeslo, asi stejné nebo velmi podobné, jak je v odkazu od @smutná máma a máme ho tedy hlavně pro pohodu na posezení, pohoupání na zahradě, ale jsme s ním velmi spokojeni. Děti se v tom houpají, blbnou, větší si v tom čtou, odpočívají.

Neumím poradit, jak se spaním dítěte. Mě přijde, že by to na spaní nebylo. Jak je to na sezení, tak ta jedna část je dole a dítě by asi při spaní mohlo vypadnout. :think: Ale nikdy jsme to nezkoušeli. Zase je pravda, že si pamatuji, že kdysi, před 13 ti lety, v tom naši malí kluci byli i tři najednou a ten nejmladší, který měl necelý rok z toho nevypadl. Blbli v tom a byli v tom jaksi zapadlí. :think:. Takže možná to nějak udělat na spaní půjde.
Přemýšlím, že jsme možná před několika lety ty provázky upravovali a tedy, že to možná bylo dřív jinak. Ale určitě by vlastně šlo ty provázky, co drží látku, nějak zepředu utáhnout a to místo pro spaní by se z toho udělalo.

No ale celkově je to skvělá věc, zvlášť pro děti na zahradu. Sice se o to občas pohádají, protože jak jinak, křeslo týden, dva leží a nikdo na něj ani nevzdechne a jak se vyndá, tak ho musí mít všechny děti najednou :cert: :hug: :mrgreen:, ale jeho využití stojí za to, případně i bez toho spaní :palec: :palec:.

smutná máma
Závislačka 4981 příspěvků 51 inzerátů 02.05.18 13:50

@AninaEli a co k tomu musím vlastně dokoupit ještě za závěsný systém? nějakou tu pružinu, jak psala @Klára-z-Prahy?
Na čem vám to holky visí?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >