Závidím těhotným a nesnáším sebe. Nemůžu otěhotnět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 02.01.19 16:01
Závidím těhotným a nesnáším sebe, protože nemůžu otěhotnět

Ahoj holky,
vím, že je to špatně, ale už nevím, jak dál… Snažíme se s manželem rok a půl o miminko a nejde to. Mám za sebou už laparoskopii s drillingem vaječníků, vše mám průchozí, a jeden neúspěšný cyklus po clostilbegytu. Manžel spermiogram v pořádku. Dneska na kontrole u gynekoložky jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela. Byla to tam samá těhotná, nedělá mi v poslední době dobře pohled na těhotnou, protože mě pak hrozné mrzí, že nám to nejde a štve mě ta hrozná nespravedlnost, proč to někomu jde hned a někdo má takové trápení. Někdy k těm ženám cítím až nenávist. Asi mě za to tady většina odsoudí, ale prostě si nemůžu pomoct, cítím to tak a potřebuju to ze sebe dostat. S manželem už se o tom bavit nemůžu, nechápe, že mě to až tak trápí. Nechce se mi smiřovat s tím, že možná budeme muset jít na ivf. Navíc na mě ještě byla doktorka dneska protivná a řekla mi, že na to moc myslím a proto nám to nejde. Opravdu rada nad zlato, už jsem na to alergická. Omlouvám se za emocionální výlev, ale musela jsem to ze sebe dostat ven. Budu ráda za Vaše zkušenosti s neplodností, ktere nakonec skončily zdárným otěhotněním. Prosím případně o rady i ty, jak se s neschopností otěhotnět vyrovnáváte… Nechci být zlá, ale asi je to silnější než já…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
VeHE
Závislačka 4175 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 16:04

Po 5 letech přirozeně první a teď mě 20 měsíců od prvního porodu čeká druhý :palec:
Kecy to jsou,taky jsem měla alergii,ale zpětně…psychika dělá šíleně moc jak u ženy tak u muže. :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 11612 příspěvků 02.01.19 16:06

Tak si uvědom, ze spousta z tech žen čekala déle než ty, mnohé z nich o dítě několikrát přišly nebo mají jiná trápení. Pusobis hrozne negativně. Co to někde vybít? Jít se fyzicky vyštavit. Jinak my také první dítě s pomoci lékařů po delší době, ale tak to holt proste bylo - žila jsem normálně svůj život a čekala na miminko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 16:07

Teta otěhotněla po 15 letech snažení, tak to chce se víc hodit do klidu, zaměstanat se něčím jiným.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 02.01.19 16:10

@Anonymka.D. Moje zkušenosti:

• 3 roky snažení
  • 5 těhotenství (a ještě jedno už před začátkem „oficiálního“ snažení)
  • 0 dětí

Moje rada (ačkoliv jsi na to alergická): nemyslet na to, žít si svůj život, jinak se zblázníš. Přej a bude ti přáno :hug:

debra.morgan
Kelišová 5268 příspěvků 02.01.19 16:11

rok a půl opravdu nic není, ale chápu, že se ti to zdá hodně. bohužel i doktorka má pravdu, přestože je to věta na facku, i psychika dělá hodně. jestli vam je pod 30 tak bych se do ivf taky nehrnula, obzvlast jestli mate zatim dobre vysledky, coz mate..... jestli vam je pres 35 a vic… no věk je svina a to nezastavis :nevim:

truelly
Závislačka 2950 příspěvků 02.01.19 16:12

Kamarádka otěhotněla po mobilizaci a pak cvičení Mojžíšové.

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 02.01.19 16:15
@histep píše:
@Anonymka.D. Moje zkušenosti:
  • 3 roky snažení
  • 5 těhotenství (a ještě jedno už před začátkem „oficiálního“ snažení)
  • 0 dětí
Moje rada (ačkoliv jsi na to alergická): nemyslet na to, žít si svůj život, jinak se zblázníš. Přej a bude ti přáno :hug:

To mě moc mrzí :( musí to být pro tebe hrozně těžké. A snažíte se pořád, nebo jste se na to už vykašlali? Já vím, že bych se na to neměla upínat, ale ono už to po takové době snažení moc nejde. Do roka to ještě bylo ok, ale teď už z toho fakt začínám mít deprese… Mít rodinu je můj cíl a smysl života.

VeHE
Závislačka 4175 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 16:18

@Anonymka.D. Kolik Ti je?

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 02.01.19 16:19
@debra.morgan píše:
rok a půl opravdu nic není, ale chápu, že se ti to zdá hodně. bohužel i doktorka má pravdu, přestože je to věta na facku, i psychika dělá hodně. jestli vam je pod 30 tak bych se do ivf taky nehrnula, obzvlast jestli mate zatim dobre vysledky, coz mate..... jestli vam je pres 35 a vic… no věk je svina a to nezastavis :nevim:

Ja mám ve svém okolí bohužel samé takové kterým se to podařilo hned, takže pro mě je už rok a půl dlouhá doba. Kdyby bylo všechno v pořádku, tak už by se to přece muselo dávno podařit… Ale zatím jsem docela mladá, letos mi bude 28, ale i tak už se mi to zdá na první dítě pozdě :? Život holt nejde podle plánu. Já na ivf jít nechci, už kvůli hormonální zátěži, ale taky proto, že bych měla strach, že to tam třeba popletou…

Příspěvek upraven 02.01.19 v 16:20

Qadra
Kecalka 164 příspěvků 02.01.19 16:19

Nikdy nevíš co která těhulka pro svoje miminko musela udělat a nebo vytrpět.Mně se dcera před 4 lety povedla na první pokus a v červenci 2017 jsme se rozhodli pořídit ji sourozence.Od října do červenec 2018 jsem 3× potratila. Je super vědět že bezproblému otěhotníš,ale když nedolezeš dál než do 7 týdne.Všechna vyšetření máme v pořádku.Vím jak je nepříjemné sedět vedle těhotných,když oni odchází s úsměvem a ty s pláčem.Nyní jsem opět těhotná a zase se strašně bojím aby bylo vše ok.Musíš jím přát a třeba ti bude přáno a psychika v tomhle případě dělá hrozně moc…Ať se brzy zadaří!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 16:20

@Anonymka.D. chápu jak ti je.ty reci o tom,jak na to nemyslet me akorat dokazaly vytocit. Kdyz jsem prijela po mimoděložním z nemocnice,segra oznámila,ze je tehotna.nedokazala sem s ni vubec mluvit.ona porodila a ja stale nebyla znovu tehotna.nakonec se mi otehotnet podarilo,ale nerada vzpominam na dobu snazeni.zavidela sem kazde tehotne jeji brisko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 16:21

Rozumím ti a jeste nedavno jsem tehotnym šíleně zavidela. Ted prozmenu závidím tem co se narodí zdravé miminko. Ja to stesti nemela. Dekuji za anonymitu.

Pamina
Povídálka 41 příspěvků 02.01.19 16:22
@truelly píše:
Kamarádka otěhotněla po mobilizaci a pak cvičení Mojžíšové.

Já taky, po třech letech neúspěšného snažení to pak šlo hned.

Kukacka123
Závislačka 2841 příspěvků 02.01.19 16:23

Proc je pro tebe ivf tak spatne? Pokud dodas vajicka a manzel spermie, bude to vase dite uplne stejne :nevim: jen bez sexu :mrgreen: no..plno zen ceka mnohem dyl…znama cekali 15 let na dite, mezi tim asi 8× potratila v ruznych fazich tehotenstvi…maji jednoho kluka, cele tehotenstvi lezela v nemocnici, a jsou neskutecne stastni ;) a psychika dela opravdu dost :nevim: vim, je tezke na to nemyslet no…lehce se to rekne, hur realizuje…

Jinak ja mam za sebou SP, pak ZT v 17tt a ted mame pulrocni holcicku ;) ja ale tehotnela hned, bohuzel 2× se spatnym koncem a to taky neni zadny med ;) obzvlast vyvolavany porod mrtveho miminka :( a to jsou na tom mnohe i hur…verim, ze je to moc tezke…drz se, at se brzy zadari :hug: a ivf bych se nebranila :kytka:

Jo a brala jsem gynex, pila kontryhel a jedla listovku ..ale tohle mas asi nastudovany :P

Příspěvek upraven 02.01.19 v 16:26

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >