Zavinování v létě doma a v kočárku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kazetkakiki
Povídálka 20 příspěvků 05.06.19 12:20
Zavinovani v léte doma a v kocarku

Zdravím. Mám 6 týdenní miminko a miluje zavinovani, respektive zavinutá mi dokáže usnout tak do minuty, max. pěti :lol: a pres den spát tak 2 hoďky, v noci 3-6 hod. a v kočárku je také spava a klidná pouze zavinutá, jinak macha ručkama a mele sebou nebo vydrží spát jen pár minut…jenže začínají byt dost vedra, venku už i 30 stupňů a to nevím, jak mám přes léto v tom kočárku řešit… Doma máme naštěstí příjemně, pres den tak těch 21 stupňů, ale malá má ted trochu potnicky a když k nám někdo přijde (z rodiny či známých), tak mají hned poznámky, že ji musí být vedro a ať ji už takhle nezavazuji… Je zavinutá v plence a pak jeste do péřové zavinovačky. Když ji rozbalim, je trochu tepla, ale spinka zavinuta tak spokojeně.
Jak řešíte zavinovani v létě vy? Doma či v kočárku? Rozhodně s tím nehodlám přestat, když vidím, jak to na ní zabírá a je spokojená. :roll:

Reakce:
Petula306
Kecalka 441 příspěvků 05.06.19 12:22

Body s krátkým rukávem, zavinutí do látkové pleny.

Pavculinka
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 1 inzerát 05.06.19 12:23

@kazetkakiki to je dobrá otázka. Mám termín v půlce srpna a taky budeme zavinovat. Asi bych to udělala tak že ji do té zavinovačky prostě moc neoblíknu. záleží přímo na vedrech. Ale já to budu řešit až se narodí :P

Kriss Tina
Extra třída :D 10829 příspěvků 05.06.19 12:24

Já teda nezavinuju, synové to nesnáší, ale kdybych musela tak co nejslabší body (treba v lidlu mívají takové úplně jakoby sítěné) a zavázat do větší látkové pleny. V klasické zavinovacce bys ji v tomhle vedru asi upekla.

beruska9
Extra třída :D 11200 příspěvků 05.06.19 12:26

Ve vedrech jen do pleny. Zijeme v Australii a nase zavinovacky tady nevedou vubec, zavinuje se do „pleny“ z muselinu nrebo babusu v teple a do bavlnenych/flanelovych ctvercu, kdyz je zima, pripadne do swaddlu, myslim, ze I v CR se da sehnat ergobaby swaddle

Příspěvek upraven 05.06.19 v 12:36

Pavculinka
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 1 inzerát 05.06.19 12:28

@Kriss Tina :hug: já doufám že od že až se malá narodí těchto hiců bude méně a ba naopak si to vyžeru teď když budu tahat břicho :mrgreen: :mrgreen: jinak by mi malá asi ani doma nespala. V centru města v 5. patře baráku :poblion: :poblion:

Luciusek86
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.06.19 12:29

Mam jen v pampersce a zavinu latkovou plinou. A i tak mi pripada ze je mu teplo, ale bez zavinuti neusne

Kriss Tina
Extra třída :D 10829 příspěvků 05.06.19 12:31

@Pavculinka já mám 3 týdenní mimčo, střešní byt, i přes zatažené žaluzie a „průvan“ (jestli se tomu horkem vzduchu tak dá vůbec říkat) máme doma 30 stupňů, nemít malého už mám zaplé větráky a klimošku :D sem ráda že zavinuty být nechce, má slabší overalek a je spokojený. Jestli to bude jako loni tak budou tropy ještě v září :zed:

Hoa Mai
Kelišová 6487 příspěvků 7 inzerátů 05.06.19 12:32

@kazetkakiki máme Lodger Swaddler - tenká, hodně elastická (takže lze miminko zavinout napevno), savá a lehce chladivá zavinovačka. Do ní nahaté miminko a je to. Hodně jsem ji využila jak na zavinování, tak i místo prostěradla, třeba když jsem normální prostěradlo zapomněla vzít na chatu, osušku, tenkou dečku na přikrytí pro větší dítě.

beruska9
Extra třída :D 11200 příspěvků 05.06.19 12:36
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 05.06.19 12:51
@Kriss Tina píše:
@Pavculinka já mám 3 týdenní mimčo, střešní byt, i přes zatažené žaluzie a „průvan“ (jestli se tomu horkem vzduchu tak dá vůbec říkat) máme doma 30 stupňů, nemít malého už mám zaplé větráky a klimošku :D sem ráda že zavinuty být nechce, má slabší overalek a je spokojený. Jestli to bude jako loni tak budou tropy ještě v září :zed:

Proč ne klimošku s miminem? Pokud zajistíš, že mu to nefučí do postýlky, tak je to v pohodě. Já dávala vždycky přes rantl postýlky deku, aby byl chladný vzduch, ale nefoukalo to na kluky.

Kriss Tina
Extra třída :D 10829 příspěvků 05.06.19 12:54

@Janina81 protože nespí v postýlce, stěhuju ho různě po bytě podle toho, kde zrovna sem já, protože malej jakmile mě neslyší se hned vzbudí, má prostě nějaký radar asi že pozná jakmile se kus vzdalim :D takze většinu dne leží na dece na zemi nebo v houpacim lehátku.

Moncaq
Kecalka 249 příspěvků 05.06.19 13:04

@kazetkakiki ja mam 9 tydenni mimco a zavinovacku uz jsme pred tydnem odbourali uplne. Nikdy jsem ji v ni nevazala na pevno, ale rucicky a hrudnicek volny a ted uz ji stejne zacinaji byt male a vubec ji nevadi, ze je bez ni. A jsem rada, pres ta vedra. Jinak v kocarku jsem ji v zavinovacce nevozila nikdy, rovnou v kombinezce a ted jenom v bodycku a leginkach a stejne je horka. V noci spi 8-9 hodin v kuse bez zavinovacky, jenom prehozena tenkou duchnickou :srdce:

Váš příspěvek
Reklama