Závislost muže na známém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenye
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 11:31
Závislost muže na známém

Ahoj, co si myslíte o tomto případu? Máte v okolí někoho podobného?

Vcelku už letitý chlap je závislý mnoho let na svém známém - ekonomicky i duševně. Ekonomicky sice ne plně, ale z velké části tak, že mu ten známý přihrává již připravené obchody, které on jen „protáhne“ firmou. I díky tomu se dostává mezi určité lidi - je na to velmi pyšný a začal opovrhovat ostatními. Nicméně ve chvíli, kdy se ten jeho známý rozhodne v tom nepokračovat, tak to celé skončí. ten známý není lidumil, ale má z toho slušné provize.
Duševně je to tak, že ten chlap se ve svém známém vidí a nekriticky přejímá jeho názory a aktivity - známý si koupí nové auto, chlap taky (a dokonce to samé), známý si koupí nový telefon, chlap ten samý, sídlo jeho firmy je také u jeho známého (a nemuselo by být). Známému zemřela manželka, takže se začal veřejně stýkat s letitou utajovanou milenkou a rodině představil už téměř dospělé nemanželské dítě, všude vykládá, jak je to super, jak jeho rodina výborně milenku přijala :zed: (chudák maminka zemřelé manželky) a podobné nesmysly (zejména před chlapy). A chlap? Tak ten si teď po letech pořídil milenku taky, dokonce skoro stejně starou a vozí ji spolu se svým známým na výlety a tak. Jeho rodina včetně dětí je úplně hotová, dcera ho bojkotuje, syn to taky špatně snáší, manželka je zralá na psychiatrii, o jejich rodičích nemluvě… Má smysl, aby ta manželka nějak bojovala o vztah? Ten známý vzhledem k věku už to s milenkou asi nějak dožije, možná si ji i jednou vezme (teda pokud se tam mezi neobjeví něco nového, což se nedá vyloučit). Poraďte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 28.10.14 11:34

@Lenye
je to magor :-O

Gorlami
Závislačka 3284 příspěvků 28.10.14 11:39

@Lenye By me zajimalo, co by udelal ten chlap, pokud by znamy zemrel; Spachal by sebevrazdu?

LadySi
Echt Kelišová 7962 příspěvků 28.10.14 11:40

Závist je hrozná věc, myslím, že to dohledné řešení nemá.

Lenye
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 11:46
@Anonymní píše:
Závist je hrozná věc, myslím, že to dohledné řešení nemá.

Myslím si, že to není o závisti, ale o snaze vykompenzovat si nějaký svůj komplex či svoji nedostatečnost - ten známý je totiž velmi vzdělaný a docela vlivný, zatímco ten chlap víceméně „nýmand“. Sice nějak podnikal, ale prý ne moc úspěšně.

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 28.10.14 11:48

@Lenye No tedy nevím, pán asi získal dojem, že jeho osud závisí na někom jiném a je rád, když je životem veden za ručičku. Změnit k tomu postoj musí pán sám. Problém vidím v tom, že mu to vyhovuje.Kde není rady-není pomoci.

Gorlami
Závislačka 3284 příspěvků 28.10.14 11:50

Taky myslim, ze to neni zavist, proste se v nem vidi, chtel by byt jako on a mysli, ze kdyz se po nem bude opicit, tak se svemu idealu priblizi. Tohle delaji decka, pokud to dela dospely chlap a dlouhodobe, myslim, ze nepomuze nic…

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 28.10.14 11:57

Skoro mi přijde, že mluvíš o společníkovi mého bývalého :) Muj bývalý byl ten tahoun a ted ruhý takový ten záves (co je vždy u takovýchto společenství potřeba) začlo to nejdražsím telefonem v té době Nokia komunicator za 25 tis..hned si ho šel koupit taky, My koupili pozemek..on bežel koupit taky :mrgreen: koupili jsme BMW 7 on koupil taky…když trošku zbohatly začalo to dále Jeden koupil Tuareg a druhý taky uplne na chlup stejné :roll: muj si našle milenku,,no co myslíš že ten druhý??našel si jí taky :mrgreen: :mrgreen: kopla sem ho do prdele, ale ta jeho si ho přes milenku nehchala :mrgreen:…pak už jen vím, že si koupily uplne stejný dům krásný moderní a vedle sebe :dance:…pak porsche :mrgreen: no ale co vím bývalý už se oženil. ale ten společník ješte neeeeee :mrgreen: tak čekám :think:

CokeLady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 12:04

Holt každý lidský jedinec nemůže být dobrý. V každé výrobě dojde k produkci šmejdů a výroba tohoto jedince byla asi velmi kazová. Lidský odpad bez duše a mozku.

Lenye
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 12:05
@gina76 píše:
Skoro mi přijde, že mluvíš o společníkovi mého bývalého :) Muj bývalý byl ten tahoun a ted ruhý takový ten záves (co je vždy u takovýchto společenství potřeba) začlo to nejdražsím telefonem v té době Nokia komunicator za 25 tis..hned si ho šel koupit taky, My koupili pozemek..on bežel koupit taky :mrgreen: koupili jsme BMW 7 on koupil taky…když trošku zbohatly začalo to dále Jeden koupil Tuareg a druhý taky uplne na chlup stejné :roll: muj si našle milenku,,no co myslíš že ten druhý??našel si jí taky :mrgreen: :mrgreen: kopla sem ho do prdele, ale ta jeho si ho přes milenku nehchala :mrgreen:…pak už jen vím, že si koupily uplne stejný dům krásný moderní a vedle sebe :dance:…pak porsche :mrgreen: no ale co vím bývalý už se oženil. ale ten společník ješte neeeeee :mrgreen: tak čekám :think:

Taky pěkný příběh :zed: to ji asi nepotěším… Tady je podle informací dost velká nesouměřitelnost obou, známý je schopen velmi dobře fungovat bez chlapa, zatímco chlap bez něj moc ne. O to je to možná horší (tedy pro tu jeho manželku).

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 28.10.14 12:10

@Lenye No jsem ráda, že je mám oba z krku abych ti pravdu řekla :mrgreen: ted jeho známý by bez mého bývalého nebyl nikdo to vím, ale tak to je skoro vždy v těchto partách podnikavcu…A moje kámoška má taky manžela a ten má podbného partáka :roll: taky mají uplne všechno stejné a něco i na pul :think:

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 28.10.14 12:12

Zapomela jsem dodat to už je z vtipnějšího soudku,,tak si oba ráno volaly i ze záchodu na velký,,proste se bez sebe ani nevy…raly :potlesk:

Lenye
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 12:12
@gina76
@gina76 píše:
@Lenye No jsem ráda, že je mám oba z krku abych ti pravdu řekla :mrgreen: ted jeho známý by bez mého bývalého nebyl nikdo to vím, ale tak to je skoro vždy v těchto partách podnikavcu…A moje kámoška má taky manžela a ten má podbného partáka :roll: taky mají uplne všechno stejné a něco i na pul :think:

SZ

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 28.10.14 12:17
@Lenye píše:
Myslím si, že to není o závisti, ale o snaze vykompenzovat si nějaký svůj komplex či svoji nedostatečnost - ten známý je totiž velmi vzdělaný a docela vlivný, zatímco ten chlap víceméně „nýmand“. Sice nějak podnikal, ale prý ne moc úspěšně.

ano to cos popsala je závist..touha mít totéž..

Lenye
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 16:42
@jdukolem píše:
ano to cos popsala je závist..touha mít totéž..

Možná spíš být stejný „borec“, ale jen rekvizitami (auto, milenka, hodinky…), to ostatní dorovnat nejde (postavení, vzdělání, charisma, osobnost).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >