Závislost na cukru, alkoholu, cigaretách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klopotkova
Extra třída :D 13253 příspěvků 29.08.19 14:03
Závislost na cukru, alkoholu, cigaretách

Dobrý den, co myslíte, která závislost z těchto tří je nejtěžší a která nejvíce škodí na zdraví - na cukru, alkoholu, cigaretách?
Dnes mě tohle téma napadlo, tak ho házím do placu.
U mě je závislost trochu na cukru, miluji sladká jídla, sladké věci, ale třeba kávu a čaj nikdy nesladím a to jen z důvodu, že mi sladká nechutná.
Cigarety vůbec, i když mi kuřáci nevadí a alkohol piji jen na oslavách nebo sklenička vína o víkendu.

Příspěvek upraven 29.08.19 v 14:12

Reakce:
sakota
Kelišová 6035 příspěvků 29.08.19 14:05

Osobně vnímám jako nejhorší kouření - protože to ohrožuje na zdraví i jiné lidi než přímé konzumenty a šíleně to smrdí. A pak cukr. Je dle mého snazší se úplně zříct alkoholu než sladkého. (Ale nejsem závislá ani na jednom, ne že bych si občas nedala sklenku nebo sladkost, ale není to denně).

Kriss Tina
Extra třída :D 12140 příspěvků 29.08.19 14:07

Za mě taky cukr, toho se nemůžu zbavit i když s tím bojuju už dlouho :oops: kouřila jsem před prvním těhotenstvím, s tím sem sekla ze dne na den, jak sem našla dvě čárky na testu. Co se týče alkoholu, dřív sem si ráda dala s kamarádkama třeba každý víkend, s chlapem večer flašku vína, s partou když sme šli posedět pár piv apod, ale alkohol už sem taky neměla víc jak rok a vůbec mi to nechybí (naopak jak cítím nějaký tvrdý tak mě to nadrapuje), ale ten cukr je fakt hrozná droga nad tím bych ráda vyhrála ale ne a ne se hecnout a vydrzet to, i když už sem taky sladký dost omezila, dřív sem jedla třeba čokolády tabulku na posezení :zed:

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 29.08.19 14:09

Tak ja prestala pred rokem a pul kourit, alkohol konzumuji velmi střídmě a cukr bohuzel ve velkem :oops: budu popisovat subjektivne- devastacni ucinky alkoholu jsou dle meho nazoru nejzretelnejsi a nejrychlejsi. Navic predavkovani je jaksi nejhnusnejsi. Ale jinak kazda zavislost je hnusna a je peklo se ji zbavit!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 14:18

No někde jsem četla, že nezdravé jídlo, sladké věci, smažené atp. zabíjí ještě víc jak kouření. Z těch třech věcí nejsem závislá na ničem. Kouření mi smrdí, když to cítím, tak se mi navaluje. Alkohol moc nemůžu, to se motám už po dvou deci. S tím cukrem…no…miluju hořkou čokoládu, ale tu si dopřeju tak párkrát do měsíce, ale cukr je skoro ve všem, tak se mu asi úplně nevyhnu. No ale co mám za závislost, tak je to chilli…a to už si dávám snad do všeho. Dřív mi stačily kozí rohy, teď už jalapenos mi příjde, že je to pro děti, jak prohlásil můj švagr, tak teď ujíždím na habanero a moruze…dávám si to i do zeleninové polívky, do omáček, všude, kam se to hodí i nehodí, třeba i na chleba s máslem a rajčetem, no je pravda, že to krupice a sladkých jídel to nedávám, ale jinak celkem všude. Prý je to zdravé, ale myslím, že by se to taky nemělo přehánět. Kořeny v zálibě v pálivém jídle z mé strany bych viděla, když jsem byla malá a okusovala si nehty, tak mi táta máčel ruce v pepři. Myslel, že to pomůže…jenže mně to začlo chutnat :mrgreen:

Alušáček
Závislačka 4033 příspěvků 29.08.19 14:19

Závislost na alkoholu považuju za nejhorší, cigarety mi taky vadí, nechápu, že si někdo dobrovolně huntuje zdraví, smrdí a ještě za to dá plno peněz, ale neřeším to, neberu že kuřák je automaticky špatnej člověk… Čokoládu a zmrzliny miluju, ale dokážu se zkrotit, jinak sladká jídla, sladké pití vůbec nemusím.

danyk
Generální žvanilka 23672 příspěvků 29.08.19 14:27

Z mé práce musím napsat, že zatímco alkáči nám jdou po operacích při pobytu na JIp do delírek a neklidu, kuřáci zase se opocujou a lapou po dechu a pěkně nervěj. Ještě jsem si nevšimla, že by mě někdo uháněl o čokošku.

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 29.08.19 14:30
@danyk píše:
Z mé práce musím napsat, že zatímco alkáči nám jdou po operacích při pobytu na JIp do delírek a neklidu, kuřáci zase se opocujou a lapou po dechu a pěkně nervěj. Ještě jsem si nevšimla, že by mě někdo uháněl o čokošku.

To je dobry uhel pohledu :lol: jinak jsem cetla, ze se kuraci dobre hojej po operacich, driv vstavaj atd, aby mohli vyskocit a jit na cigo :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 14:32
@danyk píše:

jo to jsem si u kuřáků všimla, že jsou to docela nerváci…Když jsem jako malá chtěla odnaučit bráchu, tak jsem mu postřihala všechny cigarety v krabičce napůl… To pak bylo rodeo…A kamarád, co kouří bývá dost často taky takový nervlý.

danyk
Generální žvanilka 23672 příspěvků 29.08.19 14:35
@Kačus82 píše:
To je dobry uhel pohledu :lol: jinak jsem cetla, ze se kuraci dobre hojej po operacich, driv vstavaj atd, aby mohli vyskocit a jit na cigo :lol:

to jsem si nevšimla, když je na JIp, tak sice může dle (naší) potřeby vyskočit křepce, ale nikdo ho nikam nepustí :-)))

danyk
Generální žvanilka 23672 příspěvků 29.08.19 14:36

A dobrý hojení tam nebude, v nejlepším standardní.

Venetia
Hvězda diskuse 45772 příspěvků 29.08.19 14:37
@Kačus82 píše:
To je dobry uhel pohledu :lol: jinak jsem cetla, ze se kuraci dobre hojej po operacich, driv vstavaj atd, aby mohli vyskocit a jit na cigo :lol:

to je dost mozne :D

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 29.08.19 14:39
@danyk píše:
to jsem si nevšimla, když je na JIp, tak sice může dle (naší) potřeby vyskočit křepce, ale nikdo ho nikam nepustí :-)))

Na jipce asi ne, ale ti kyclari a kolenari :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 18244 příspěvků 29.08.19 15:02

Alkohol považuju za nejhorší. Ten ničí mozkové buňky. Pak cigarety. Protože ničí zdraví i jiným. Cukr ve velké míře taky škodí, snažím se ho omezovat. V domácím pečení ubírám cukr automaticky a jíst se to dá. Ale co si neodpustím, to jsou třeba gumoví medvídci, občas čokoláda nebo sušenka typu Bebe nebo ty „máslové“. Spojení káva a něco sladkého je prostě takový blbý zlozvyk. Pomáhá doma nic nemít. Na oči vystavit ovoce.

Váš příspěvek
Reklama