Závislost na kojení, aneb jak přestat kojit a nezešílet!

3.1.09 14:47

Závislost na kojení aneb jak přestat kojit a nezešílet!

PROSÍM SNAŽNĚ O POMOC:

Mám syna 17 měsíců, kojení mě už velice vyčerpává a taky bychom chtěli druhé mimi. Jenže Tomášek je závislý na prsíčku, na podundání, bez něj neusne… Kojím jen v poledne a večer vždy před spaním a v noci se to snažím omezovat, jenže malý je opravdu závislý, šahá mi pod halenku vytahuje mi prsa z podprsenky, mlaská a když „je“ konečně uvidí tak se směje a radostně tleská ručičkami. Na moje „už není“ řekne nene a dál mi je doluje pod halenkou, když se nenechám pláče tak usedavě že mi to rve srdce, nejde mi uspat na rukou, v náruči, v kočárku, prostě nijak… právě mám za sebou dvouhodinové uspávání - tedy řvaní a vztekání, která nakonec dopadlo mým vyměknutím… Další problém je že s tatínkem neusne, mlátí do dveří do chodby a brečí dokud nedojdu, dudlík i umělé mléko v lahvi s dudlíkem odmítá, jsem z toho nešťastná.

Děkuji za vaše rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16095
3.1.09 15:32

je docela pozdě, malý už je dost velký, ale holt budeš muset zvolit variantu drsnou. V noci bych už nedala, já odnaučovala s láhví vody, ale musíš vytrvat, já myslím, tak tři noci, a nedat a holt vydržet řev… V noci už nepotřebují jídlo od šestého měsíce, já odnaučovala v devíti měsících v noci a trvalo to dva dny. Přes den prostě nedat a vydržet vzteklinu, protože to určitě bude, nahrazovat např. křupkama, sušenkama a nutit mu něco jiného.

A večer nabízet UM, pokud si nevezme, nedat nic.

Držím palce, ale myslím, že se to brzy naučí. No a pokud chceš druhé mimi, stejně ti nic jiného potom nezbyde, než odstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
3.1.09 15:41

Dani,
také radím vytrvat a nedat, i když Ti ten pláš bude rvát srdce. Pokud jsi z kojení unavená a už kojit nechceš, tak musíš prostě udělat rázný krok.
Už se tady psalo o různých metodách (třeba česnek na prsa nebo zavázání prsou atd.), tak třeba něco pomůže.
My jsme měli krušné noci s kojením po půl hodině a taky jsem musela natvrdo utnout a pak už neustoupit.
Jak píše Kitty, zkusila bych nabídnout flašku a pak smolík. Časem pochopí, že nic jiného není, a přijme ji. I když taky nemusí. Můj Ondra UM nepil nikdy a zvládli jsme to v jogurtech a tak. Takže kojení přešel rovnou na vodu a bez větších problémů. Dokonce byl mladší. Čím bude Tvůj klučík starší, tím bude odnaučování horší. Takže radím zatnout zuby, špunty do uší a přesvědčovat a přesvědčovat a hlavně nepustit k pramenu!!! :lol:

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
3.1.09 15:51

určitě,jak píšou holky,hlavně nevyměknout a vydržet,jelikož když vyměkneš a dáš a pak to zase zkusíš znova,tak on prostě bude vědět, že si to prso vyřve i když bude trvat jak dlouho,takže ve tvém vlastním zájmu vydržet a nedat.

já kojila 19 měsíců,UM jsem zkoušela i dřív,nikdy ho nechtěla,ale jak jsem přestala kojit,tak ho najednou začala pít.myslím že to byl ochucený Sunar.dělala jsem to tak, že jsem večer dala prso a po nějaké době jsem prso vyndala a dala flašku s um.no a postupně jsem dobu kojení zkracovala,až bylo jen UM.a je fakt že na začátku mi vypila fakt třeba jen 20ml.

ale spoustu dětí UM nikdy nechtěji,tak se to dohání jogurty,sýry atd.

upřímně takhle velké dítě,sápající se po prsech,pod trička a mlaskající kdykoliv prso vidí mi příjde prostě divný.já teda měla to štěstí, že Anička pila,ale nikdy se na prsa nesápala,nezvedala trička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
3.1.09 15:51

Ahoj, my odnaučovali HOnzíka kojení zhruba v roce a musím říct, že byl taky dost závislý, ale přesně jak psali holky přede mnou, musíš vydržet, náš malý řval, házel flaškou po bytě, byl nepříčetný, ale nic jinéhu mu nakonec nezbylo, já osobně bych nejdřív ukončila kojení v poledne, prostě a jasně bych řekla, že mlíčko není, s tím uspáváním to samé, půjde s ním tatínek a hele když mu bude vyprávět a něčím ho zaujme, začne s ním usínat a nebo ho holt nechce uřvat do spánku.
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
3.1.09 16:51

Někde jsem vyčetla, že ideální doba k odstavení je do 15 měs. a pak až ve dvou letech - v tom mezidobí jsou prý děti nějak víc přecitlivělý.

Odstavovala jsem ve dvou letech - odjela jsem na víkend do ciziny, abych nebyla „po ruce“ a vrátila se za 5 dnů (4 noci). Mlíko jsem ještě měla, ale Matýsek byl bez sebe radostí, že mě zase má, že se ani nedožadoval. Po čase se občas kouknul pod triko nebo při společném koupání chtěl „podudat“, ale to jsem ho nenechala. Do té doby jsem kojila v noci tak 3-4× a přes den jak si řekl (dost často, jiné tekutiny nechtěl). Od té doby se přestal v noci budit a mám klid.
Po dobu mé „dovolené“ se k nám domů nastěhovala tchýně a společně s taťkou to zvládli v pohodě. Matýsek mě hledal jen první noc, tak společně prošli celý dům že tam nejsem a byl klid.

Klidně bych kojila i dýl, ale chtěli jsme další mimčo a byla jsem úplně bez MS.

Takže doporučuju utnout to úplně a naráz, v tomhle věku to asi jinak nepůjde. A hlavně vydrž a už nedej, jinak je to začarovaný kolotoč!
Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
3.1.09 17:57

Ahoj,

kojila jsem 15 měsíců, dál už to nešlo, byla jsem z malého strašně vyčerpaná, vycucnutá.

Nikdy jsem se nechtěla dožít toho, že mi bude Luky sám vyndávat prsa, dožadovat se pláčem, případně se vzteky válet po zemi, když prso nedám. Tohle jsem viděla u své kamarádky, která kojila svou dcerku do 3 let, vždy když si holčička dupla, jinak byly strašné hysteráky.

Takže jediná rada zní, jak už radily holky, NEDÁT a opravdu vytrvat. Pokud jsi měkká jako já, zapoj tatínka. Já odešla na víkend pryč. Luky to zvládl v pohodě, já mnohem hůř. :D Byl s tatínkem od toho se mlíka nedožadoval. Když jsem se vrátila, samozřejmě si vzpoměl, ale zvládla jsem ho zabavit. Žádné následky to na Lukym nezanechalo a to byl opravdu velký závislák od narození, do týdne začal spát celou noc a pít sunar, který předtím odmítal. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
3.1.09 18:59

AHojky , zapojila bych tatínka a babičky a odjela aspon na víkend pryč… podle mě je to nejlepší varianta, pokud budeš doma - tak prostě NEDAT.
Jde to, ale je to boj. Já měla štěstí i neštěstí - malá se jednoduše odstavila sama - a to velmi brzo.
Každopádně děti, co mají víc jak rok a půl a plynule si o prso říkají a vytahují je mamince v nákupním centru z trička - to je mazec:-) a nedávno sem přesně takto byla s kamarádkou, té holčička chtěla prso v restaruaci, spustila řev, kamarádka dala - a na nás se půl hospůdky koukalo, páč holčička si pak plynule poručila hranolky s kečupem:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
3.1.09 20:39

Ahoj, myslím, že pro Tebe bude ze začátku nejdůležitější se k tomu prostě rozhodnout…říct si, že prostě už NE! Já kojila do 18. měsíců a malá byla taky závislačka… Nejdříve bych odbourala to denní tak cca týden nedat a pak noční cca týden nedat a nakonec to uspávací… U nás to bylo podobné, teda bez toho denního, to jsme utli už brzo. Myslela jsem, že to bude fakt horor, takový to byl závislák, ale proběhlo to nad očekávání dobře. Ale fakt bylo to nejdůležitější se rozhodnou, že už ne…oni to prostě nějak cítí, tu tvoji nejistotu a hned toho využijí a zase tě zlomí… Je fakt, že po tom konci mi to bylo i líto, že už nikdy… Doteď se Aňa jak může u pití muchluje, tím si to vynahrazuje i teď ve 2,5. Tak se drž a DOTOHO!!!!!! Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.1.09 21:01

Cauko, a co takhle zkusit homeopatika? U nas fungovaly, kojila jsem 21 měsíců, do týdne jsme bez pláče přestali, a to přesto, že malý se mi v noci i dvakrat budil, a kojila jsem rano po probuzeni i večer před spaním. R.

• Nahlásit
  • Citovat
3492
3.1.09 21:28

taky mě to odnaučování čeká a děsím se toho :roll: Syn se odstavil sám v 6 měsících a stejně byl převážně na sunaru. Malá je závislák usíná u prsa a v noci se dožaduje prsa třeba každou hodinu 8O UM nechce a nikdy si nevzala ani dudlík takže já jsem vlastně jídlo, pití a dudlík v jednom :roll: a jsem unavená a fakt bych potřebovala aby normálně spala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
3.1.09 21:29

jo a přes den nepije nic kromě mojeho mlíka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
3.1.09 22:47

já taky hlasuji pro odjezd na relaxační víkend, ale vím že praxe je jiná(můj manžel by to nerozdýchal - ne to že ho nechávám samotného s křiklounem, ani pro to že bych si jela užívat,ale protože sem si dovolila jet bez něho…). Tak bych zkusila bezva fintu co jsem se dočetla tu na emimi. Prostě si bradavky přelepit do kříže náplastí a malýmu říct,že máma má bebi a mlíčko není. U nás se kupodivu Tom v 10měsících odstavil sám a to do té doby v noci pil i 4×. Ale pak už ho to asi přestalo bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.09 14:55

Zázrak

Pro všechny šílící maminky jako jsem byla posílám závěr příběhu - stal se zázrak, v sobotu pláč, vztek a moje zoufalství. V neděli ráno mi přišlo po 17 měsících MS a moje závislé dítě nechce pít moje mléko!!!!! Slyšela jsem něco o tom že prý je mléko méně chutné během MS, možná je to ten důvod proč najednou mléko nevyžaduje, jen párkrát mě zatahl za tričko ale snadno se dal odehnat, prostě a jednoduše zázrak!!! Děkuji všem co mě psychicky podpořili, na to asi není jiná rada než vydrž, ale potřebovala jsem to slyšet (spíš číst). Děkuji vám mnohokrát, vždy mi tady poradíte a dodáte další sílu.

Díky Díky Díky
Danulenka a Tomík 17m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
6.1.09 19:34

Paráda!!! Tak Tě zachránila aspoň MS. Já jsem to dostala až dávno po skončení kojení, takže jsem to musela vytrpět.
je to fakt, že při MS mlíko dětem nechutná. Horší to je, když přijde brzo a maminka chce ještě kojit, to je pak hodně pláče :cry:

Tak ať to tak vydrží a další kojo už pro nové mimi :lol:

Medu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama