Závislost na mamince či prsu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
27
11.10.05 13:50

Ahoj holky, moje 18ti měsíční dcera se začala v noci budit od 5tého měsíce tak 3× za noc, do těch 4 měsíců spala od 19-20 do 5ti do rána, to jsem si fakt užívala. No a kolem 8smého to začalo tak 5× i více za noc to už člověk ani nepočítá, a je jak mátoha :( Každopádně stále kojím a tudíž vstávám, moje mamka, říkala že jsem se budila celou noc do 3tří let, ale stačilo mě pohladit a už jsem chrupala, žádný prso, nebo mlíko apod. Říkala jsem si, že to snad vydržím, ale teď mám ukrutnou chřipku a zduřela mi i žláza v jednom prsu. Zánět jsem si užila už v šestinedělí a stačilo mi to. Takže teď nespím nejen kvůli Dídě, ale i kvůli masážím a tvarohu, inhalacím heřmánku, nemůžu dejchat jak mám ucpanej nos a nechci do sebe rvát léky když jí ještě kojím. Ale už fakt nemůžu, a tak s kojením končím, nevím jak to vydržím. Prosím zkuste mi ještě poradit čím nahradit mateřské mléko, sunar i bebu odmítá, kamarádka doporučuje Nutrilon to jsem ještě nezkusila, občas vypije trošku převařeného plnotučného mléka s kakaem.
Dík za odpověď Pa Dana :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
11.10.05 14:12

Ahoj Dano,

náš mrňous odmítl Nutrilon, Sunar i Bebu, ale zachutnal mu Hamilon (3 - ovocný). Zkus se zeptat dětské doktorky, jestli Ti nemůže dát nějaký vzorek (třeba i nějakého jiného mléka). Já jsem to udělala (na radu holek tady z e-mimina) a dostali jsme právě tenhle Hamilon a rovnou celou krabici (prý malé vzorky jsou u těch počátečních mlík) a malej se chytil. Ne hned, ale už ho pije s chutí.

Ulrika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
11.10.05 14:59

Děkuju Ulriko za radu, zkusím to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
11.10.05 15:19

Ahoj mamci nespavcu a hlavne Ulriko,
skoda, ze vam to minule nevyslo. Myslim, ze jsi o tom prave nedavno diskutovala.
Kdyz u nas je to jinak OK. Vitek spi dopoledne i odpoledne i v osm vecer jde po nakojeni do postylky.V postylce je bez reci a sam usne. A to je v pokoji vecer jeste tatinek a programuje. Je mu to jedno a do peti minut je v risi snu. Jen ty noci.
Ty ho chces prestat kojit uplne? To je jina. Ja ho chci kojit dlouho. Takze kdyby Vitek vydrzel do peti do rana, klidne bych ho pak jeste nakojila.
Mozna jsi to mela udelat tak. Prestat nejdrive v noci a postupne i pres den. i kdyz mozna z fleku taky neni od veci a je to najednou. Ale treba by se vam to tenkrat povedlo.
Tak treba zacneme hromadne a budeme si o tom psat a povzbuzovat se:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
11.10.05 15:24

A jeste Didiskovi, nekdo psal, ze zacal kojenecke mleko prislazovat a postupne ubirat cukr. A mimco sladke pilo. Protoze materske je sladke.Ja ted zkousim Vitka na mleko z lahve aspon zvykat. Myslim, ze to nemusi byt jen znackou. Materske mleko z lahve ti vypije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
11.10.05 17:57

Ahoj Alčo,
no právě, že to teda asi bude tím „obalem“. Vždy když jsme zkoušeli kojenecké mléko, tak nakonec dostala stejně prso. Asi to s tou mojí potvůrkou jinak nepůjde než to rázně utnout, asi se bude den dva zlobit a pak jí stejně nic jiného nezbyde než si zvyknout na nové :( Taky jsem chtěla kojit dokud to bude malou bavit, ale teď mi opravdu není nejlépe a Dr. v Thomayerce na gyn. ambulanci mi řekl ať už toho kojení nechám a šetřím si žlázu, že si prý koleduju. Tak nevím, no. Okolí mě taky nikdy nepodpořilo, už teď jsem pro ně exot, že kojím tak dlouho. Pa D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
11.10.05 19:11

No 18m je hezky. Tos kojila dlouho. Myslim, zes udelala dost a kdyz mas ted problem, udelej, jak to vidis ty. Hlavne, aby te to dlouho nebolelo. Ale kdyz prestanes hned, tak to asi taky bude dost bolet, ne?
Syn ma atopicky ekzem a rodina mi vzdycky rikala, ze to ma stejne kvuli me, ze kdyby dostal sunar, tak muzu jist, co chci. Jo a prej mam prestat kojit, aby si ho mohli vzit na dovolenou:-) Rika babicka, co po odpoledni stravenem s nim, je uplne hotova a neumi ho ani prebalit. Ted mu bude 11m a na dovcu ho chteli uz v cervenci. To jen tak pro odlehceni. Sem to nepatri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9867
11.10.05 19:41

Ahoj,
musim rict, ze moje starsi holcicka je proti tem vasim naprosty andel, temer od narozeni spinka celou noc, ale jak zacala malinko brat rozum, zacala se mi v noci taky budit. Mela jsem stesti, nebyla jsem zvykla ji v noci kojit, takze jsem ji ani kojit nezacala, ale nabidla jsem ji vodu, napila se, ja ji pohladila pohojdala a sla od ni. Ale je fakt, ze jsem starovala hned z postele, jak jsem byla lina a vyckavala, jestli ji to neprejde, probrala se mi a zacalo rodeo.
Po par dnech ji to preslo, ja mohla zrusit lahev s prevarenou vodou u postele a od te doby jsem ji nepotrebovala mimo nemoc, to ma s teplotou zizen a pije mi v noci vodu.
Opravdu verim, ze kdybych bylabyvala nakojila, tak by si na to zvykla a bylo by to spatne.
Dodneska se obcas vzbudi kdyz ji trapi zuby, ale to staci dat dudel, pohladit, prikryt a je zase klid. Trosku se bojim, az se prorezou dve zbyvajici petky a ja ji seberu nocni dudu - z toho jsem opravdu trosku nervozni - ale snad to prezijem. Myslim, ze si to nacasujeme na nejake cestovani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5044
11.10.05 20:04

Ahoj holky,

mám stejný problém. Matyáš byl zlaté dítě - hned po šestinedělí začal spát celou noc a vydrželo mu to do půl roku. Ale pak se to zlomilo a od té doby se budí cca po 2 hodinách. Zatím jsem měkýš a beru si ho do postele (v noci ho nekojím, dostává UM). Ale není to vůbec o hladu, nacucá se a pak se přitiskne ke mně, čapne se mě za vlasy a spokojeně usne. Občas vytuhnu vedle něj a spí s námi až do dalšího krmení a občas chvíli vydržím a pak ho přenesu do postýlky. Za poslední 3 měsíce jsem se teda fakt moc nevyspala… Je to prostě náš závisláček :)
Kamarádka mi říkala, že pomůže dát mimčo do jiného pokoje, ale my ještě dětský pokojíček nemáme hotový, tak to prozatím takhle řešit nemůžeme.
No, uvidím. Zatím nějak nemám sílu na to být tvrdýš a nechat ho plakat v postýlce, ale pomalu k tomu spěju. Fakt se už potřebuju pořádně vyspat. Nemáme žádné babičky ani možnost hlídání, tak přes noc mám jedinou šanci se vyspat … pokud mi to náš drahoušek dovolí :-)

Ale trošku mě utěšuje, že v tom nejsem sama. Tak ať nám ty poklady hezky usínají :-)

Tereza + Matyáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
11.11.11 08:43

je mě až trapně, vím, že si za to můžu sama, ale poraďte co dělat? malej nikdy celou noc nespal, budil se 2-3krát za noc na kojení, ale bylo mě lenošno ho vracet zpět do postýlky a uspávat ho, takže jsem ho nechala vždy usnout u prsa a spal s náma celou noc v posteli, ale poslední dny se budí po hodině a řve příšerně řve a chce prso a běda jak ho nedostane- jenže si myslím, že hlad nemá :nevim: párkrát potáhne a najednou koukám a spí, takže mě už tak vytočil, že jsem ho dala spát do postýlky, řval 3hodiny než usnul
přes den kojím pořád stejně-po 2hodinách, nikdy od narození dýl nevydržel.přibírá krásně,podle doktorky až moc
mám ho prostě nakojit dát do postýlky a nechat řvát a nedát mu napít třeba nejdřív po 4hodinách, nebo kojit jako blázen fakt po hodině? nebo koupit něco na dokrmení a zkusit mu to na noc dát jestli ho to zasytí? nevím jak se rozhodnout, jsou mu 4,5 měsíce
kdyby fakt pil, ale on si jen žmoule bradavku, jedno vím jistě, konec usínání u prsa a pokud zabere budu ho muset vzbudit a uspat s dudlíkem-ten ale nechce, musím mu ho držet u pusy, jinak mu hned vypadne a řve-tak nevím sám ho nechce, ale když ho nemá tak taky řve :roll:
bože že já blbá ho uspávala tím prsem-jenže jinak to dřív nešlo, trpěl hrozně na koliky a to byla jediná možnost jak ho uspat aby byl pokoj alespoň chvilku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
11.11.11 10:23

Goldenko, my máme úplně to samé. Malej je od narození velký nespavec a tak jsem si ho brala v sobě do postele, kde už pochopitelně zůstal (má tři měsíce). Navíc on prso naprosto miluje a dožaduje se ho na všechny problémy - chce spát, prso. Chce se zabavit, prso. Chce dudat, prso (dudlík odmítá).

Jasně, není to dobře, vím to, ale když on příšerně řval a já po třech probděných nocích prostě resignovala. Pít chce vždy po dvou hodinách, ve dne v noci, trochu si cucne a aspoň v noci vytuhne. Spí vedle mě, když se opravdu probudí hladem, zvednu do náručí a nakojím v sedě. Když se probudí jen tak a kouká, co by se dalo strčit do pusinky, přetočím ho na bok a kojím vleže. Hladím ho přitom na hlavičce a broukám mu a nenápadně mu to prso beru z pusinky. Když je vláčný, tak si toho většinou nevšimne a hned vytuhne. Snad se mi takhle podaří odbourat dudání úplně nebo časem vezme dudlík na milost.

Kašička na zasycení ti myslím nepomůže, nebudí se ti hlady, ale protože chce být u tebe (ty = prso) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
11.11.11 10:39

já si taky myslím, že ta kaše bude k ničemu, ale chci ho na to prso odnaučit a nerada by jsem aby jsem nakonec zjistila, že to byl hlad, tak jsem si myslela na zkoušku tu kaši aby jsem si byla fakt jistá, že není hladovej
já po něm nechci aby spal celou noc, ale myslím si, že třikrát nakojit v noci by mu mohlo stačit, že snad nenípotřeba dudat po hodině, ty intervali se poslední dny zkracují a mám strach, že za chvíli nebudu dělat nic jinýho jak celou noc mu dávat prso :nevim: problém je i v tom, že manžel nemá šanci malýho uspat-namá prso, takže se ani ve dne nemůžu hnout z domu, protože buď kojím a nebo uspávám
tobě to nevadí ho takhle uspávat? já chci kojit tak do 3let-záleží jak bude chtít malej, ale nehodlám ze sebe dělat v noci dudlík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
11.11.11 10:53

podle mě za vše můžou ty koliky, protože on tak řval že už jsme nevěděli kudy kam a tohle jako jediný trochu pomohlo,kdyby býval netrpěl na bříško tak by třeba usínal líp a bez prsa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
11.11.11 13:13

Malej na koliky ani netrpěl, ale je hypersenzitivní a neuvěřitelně kontaktní. Pořád musím být s ním. Samostatné uspávání v postýlce u nás nepřicházelo v úvahu od začátku. Manžel taky nepřichází v úvahu, kde není prso, tam se malej nechytá.

Uspávání u prsa mi taky vadí, stejně tak i noční dudání, ale co s tím nadělám. On jinak prostě neusne.
Vyřvat ho nenechám a jiný způsob neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
27.2.12 18:57

Ahoj holky :mavam: ,mán skoro 4měsíčního syna ještě se nestalo aby spol celou :roll: noc.Kojím po šesté hodině.V šest koupeme.Nedávno mi přišlo že mám slabé mlíčko malej se budil po 2hodinách jinak mi spal většinou dopůlnoci.Když se budil po tech dvou hodinach začli jsem mi po koupání dávat sunar ale odeme si flašku nikdy nevzdal musel mi jí dávat tatínek.Ted uz zase kojim spi do jedenacti.Ale kdyz dokojim vetsinou u toho usne jen se pohnu ze ho dam odříhnout a uz si šíkam šup dopostylky kouká na me a zacne brecet dam si ho k dobe dopostele hleda prsko tak spime s tim ze ho mam u sebe a ma prso v puse a spi nesaje jen proste spi.Nevite nejaka co s tím?Uz jsem z toho na :zed: nebo ho mam nechat a on si zase odvykne?? 8o Vydržet????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat