Zavislost na mléku u půlročního dítěte

12.7.20 08:36

Zavislost na mléku u půlročního ditete

Ahoj maminky, malý bude mít za dva týdny půl roku, příkrmy dávám zhruba měsíc, ale jde mi o to, že ikdyz na oběd sní velkou porci zeleninového prikrmu, tak vydrží max. dvě hodiny( i míň) a pak řve a uklidní ho jen mléko. Čaje nebo vody si cucne, ale neuklidní ho to. Prostě by chtěl pořád jen mléko a co sní tuhého je jen jakoby navíc. Měla jste to taky některá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4405
12.7.20 08:40

Však je to kojenec, mléko je porad jeho hlavní zdroj stravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930
12.7.20 08:41

Dcera po jídle v tom věku taky si za hodku dvě dala UM. Dala jsem menší dávku. Do asi dvou let pila mléko ráno, v polodne, večer. A taky to měla i na uklidnění. UM jsme přestali kupovat asi před dvěma měsíci…jsou ji čtyři roky. A ráno a večer vyžaduje stále mlíko, pije již čerstvé a už ne z dudlíkové láhvy, to pila asi do tří let.
V půlroce bych to neřešila a dala prostě. A za dvě hodiny není taková hrůza aby si dal UM. Dceři stačila i 60ml a bylo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
12.7.20 08:46

Dyt to je dobre, tomhle veku ma jidlo teprv ochutnavat a pak se dorazit mlikem. Mliko je porad hlavni slozka potravy, tak mu ho neber. Dej na obed co sni z prikrmu a pak dej mliko, nenachavej dite dalsi 2 hodiny brecet hlady, ten prikrm v tomhle veku nema jeste komplet zasytit, jen seznamit s jinou chuti a konzistenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
12.7.20 08:50

Dcera má 11 měsíců a mlíka mi taky vypije hodně. Jídlo jí zatím moc neříká, ale já si z toho nic nedělám. Přibírá dostatečně. Já jsem začala normálně jíst až v roce a půl, do té doby jsem byla jen na mlíku s tím, že se mamce občas podařilo do mě nacpat i něco jiného. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
12.7.20 08:53

Kojenec je do jednoho roku dítěte. Tedy hlavní složkou potravy je mléko. To dítě neporoste jen z vařené mrkve… když ti řve hlady, prostě mu dej najist :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6510
12.7.20 08:54

Dcera chtela mliko hned po prikrmu, ne az po dvou hodinach. Nevidela jsem duvod jo ho nedat. Kojena byla hooodne do temer 20 mesicu. Ke konci nechtela ani nic jist, tak jsem to ukoncila.

Mliko ma jako hlavni slozku potravy, dala bych mu na pozadani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
12.7.20 09:02

Malé je osm měsíců a po příkrmu ji hned ještě kojím..nemyslím že by to byl problém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.20 09:02

Děkuju vám všem za reakci a uklidnění. Mě trošku znepokojila doktorka, říkala že po jídle by měl aspoň tři hodiny vydržet. Řvát ho nenechám, na to nemám nervy:wink: on sice potom blinka, když si da to mléko i dvě hodiny po jídle, ale tím že blinka od narození, tak jsme na to zvyklí. Přibírá hezky, tak to neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4952
12.7.20 09:03

Ta naše je o pár měsíců starší než ten tvůj a mlékem (MM) prokládá celý svůj den a to toho sní ostatního hodně! V půl roce si stěžovat, že KOJENEC chce 2h!! po příkrmu MM, to mě rozesmálo. Má hlad, ne? :lol: To nepočítej, kolik je hodin a jestli má nárok, a dej mu najíst, když má hlad :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6863
12.7.20 09:06

Je to kojenec, pro jeho zažívání, trávení a celý organismus je pořád hlavní mléko. Běžně jsem po jídle dokojila až do roka. Pevné jídlo mají hlavně ochutnávat, aby si zvykli na jinou chuť a konzistenci.
Teprv v roce a půl jakž takž jedí - už mají všechny zuby.

Nehledě na to, že zelenina je prostě sama o sobě hodně chudá věc. Jsou tam hlavně vitamíny a vláknina.
Kdybys snědla porci zeleniny, budeš mít hlad ještě dřív než za dvě hodiny ;-).
Takže pak v příkrmech nezapomínej na tuky, rozumně i bílkoviny a sacharidy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6863
12.7.20 09:09
@Gabriela 27 píše:
Děkuju vám všem za reakci a uklidnění. Mě trošku znepokojila doktorka, říkala že po jídle by měl aspoň tři hodiny vydržet. Řvát ho nenechám, na to nemám nervy:wink: on sice potom blinka, když si da to mléko i dvě hodiny po jídle, ale tím že blinka od narození, tak jsme na to zvyklí. Přibírá hezky, tak to neřeším.

Pediatři nejsou výživáři ;-). Někdy jsou to fakt chuťovky, co vymyslí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4952
12.7.20 09:09
@Gabriela 27 píše:

Noo, z mých zkušeností (3 dětičky) platí, že někdy ty doktorky na těch kontrolách pronesou nějaký realitě neodpovídající slint, to se stane. ;) Taky maj někdy pocit, že musí něco poradit a vykazovat nějakou činnost a ne jen říct „krásně se vyvíjí, nashledanou!“ :lol: ;) Neber si to tak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
12.7.20 09:12

Já mám po zelenině taky hlad, nevím, proč by to měly mít děti jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
12.7.20 09:13

Však to je uplně normální. Moje dcera s ní oběd a hned potom ještě 100ml UM. Sama doktorka mi říká, dejte ji oběd a pak ji dejte ještě dojíst mlékem, pokud tedy chce. Mléko je jejich hlavní příjem potravy. A u 6 měsíčního dítěte tuplem, neřeknu, kdyby to dělalo ještě ve 3 letech. :nevim: Buď ráda, že jí. Moje dcera začala opravdu jíst až teď na 11 měsících, jinak jedla furt jen mléko, ze všech příkrmů mi zvracela, doma vařené a i kupované jsme zkoušeli, a UM pije od 4 měsíců až do teď jen 150ml (po 3 hodinách), víc mi nevypije, teď Už KONEČNĚ začala papkat všechno, co ji uvařím, takže když si pak vypije 150ml UM tak už to tolik nehrotím, protože vím, že měla normální jídlo a hlad nemá. Takže buď ráda, já jsem se trápila skoro rok, než mi vůbec začala,, pořádně,, jíst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama