Závislost na nezdravém jídle

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.6.22 09:31

Závislost na nezdravém jídle

Kolikrát si říkám, jak začnu jíst zdravě (ovoce, zeleninu, luštěniny, rýží, brambory vařené místo hranolek, tofu atd) a stejně lezu do KFC nebo do lahůdek a kupuji si obložené bagety, chlebíčky, občas bramborák. Prostě to nevydržím a jdu tam a žeru. Přibrala jsem už 10 kg od nového roku. Vezmu si do práce třeba jen ovoce a jogurt a pak po práci stejně si zajdu někam na jídlo než dojedu domů na oběd. Vždy se snažím dojít domů a tam si dát co jsem vařila, jenže většinou to nevyjde.

Jinak maso mi nechutná a vydržela jsem ho nejíst 5 let a jediné co z masa jsem schopná pozřít tak pouze uzeniny, paštiky a KFC. Nějaké masové vývary, dušené maso, kousky kuřecího v rizotu, ryby atd toho se štítim, nejím to. Polévky mi chutnají pouze bezmasé. Proto raději s tím chci přestat. Včera jsem se zas nacpala. KFC a pak jsem se doma cpala salámem a ještě jsem snědla paštiku. Pořád jim nějaké klobásy, uzeniny plus Fast food. A když ne maso tak aspoň bramborák, smažák. Už i tak mám hraniční cholesterol a nadváha 10 kg. Jsem hrozná. Mám 170 cm a 80 kg, když jsem měla 70 kg vůbec jsem nebyla tlusta. A přibrala jsem. Kdysi jsem měla dokonce 90+. Ale pak to shodila na 70.

Jak se donutit si jít koupit radši salát nebo něco bezmaseho a nesmazeneho když už budu mít takhle hlad než dojdu domu? Vím, jsem prase a je to moje vina. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72
1.6.22 10:05

Není to jenom tvoje vina. Nezdrave jídlo působí na centrum odměny v mozku a způsobuje produkci dopaminu. Tělo si na tuto látku zvyká a vzniká závislost. Pokud se donutíš nejaky čas toto jídlo nejíst, tělo si odvykne a nebude jej tolik vyžadovat. Vím, ze nejhorší je ta část “donutit se ho nejíst”, ale to už je o tvé vůli o tom, na kolik ti záleží na tvém zdraví. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29762
1.6.22 10:07

Tak si ber pořádnou svačinu, ne jogurt a ovoce, co tě nezasyti ( a ani nemá velkou výživovou hodnotu), dej si třeba chleba se sunkou, vajickem, kouskem sýra, nebo do toho jogurtu aspoň musli, pár ořechů na chroupani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21050
1.6.22 10:08

Neodchazet z prace hladová, najist se tak, abys cestou domu neměla hlad, pak nebudeš kupovat blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
1.6.22 10:11

Jdeš na to špatně. Už to, že si vezmeš na svačinu jen jogurt a kousek ovoce, nebo to, že přemýšlíš ve stylu „salát místo KFC“ je špatně. Ty se musíš naučit jíst vyváženě a pak tě přejdou i ty chutě na nezdravé a tučné. Jestli nevíš, kudy do toho, tak googli zdravé jídelníčky a podle toho si chystej jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.22 10:14

Znám to. I když jsem nikdy neměla nadváhu a i při největších prasárnách a nemalém množství zůstávala stabilně mezi 50-52 kily. Nicméně na důchod mi můj pajšl asi fakt nepoděkuje. Základ je vůbec to nemít v ledničce. Uzeniny a paštiky tam nemají co dělat. Když si takový ty nezdravý věci do košíku dáte, dáte si druhý kolo po obchoďáku a hezky to vrátíte. U mě to docela funguje. Já jsem naštěstí líná se oblíct a jít přes ulici pro něco jinýho, když mám jídlo doma. I když je chuť. Uvařené jídlo si nenechávejte doma, berte si ho do práce. Když pojedete hladová domů, tak vás to tam po cestě prostě vtáhne. Miluju Mekáč - ale najedená tam ty prachy prostě nenechám. Jogurt a jabko to fakt nezachrání - tohle jen vdechnu a mám větší hlad než předtím, ten příjem přes den potřebuju větší.

Příspěvek upraven 01.06.22 v 10:15

• Citovat
  • Nahlásit
16910
1.6.22 10:15
@debra.morgan píše:
Neodchazet z prace hladová, najist se tak, abys cestou domu neměla hlad, pak nebudeš kupovat blbosti.

Souhlasím, my jsme s kolegou ještě před odchodem z práce svačili. Oba jsme dojížděli, tak o půltřetí odpolední svačina. Přestávku na oběd jsme měli od 11. Domů jsem se dostala nejdříve v pět, když jsem šla po práci nakoupit, tak až před šestou.
Teď jsem doma a když jdu nakoupit dopoledne, neodolám bramboráku. Říkám si, že je to teď takové období. Dříve jsem ujížděla na rybím salátu v jogurtu. Teď ten kupovaný bramborák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16910
1.6.22 10:17
@Anonymní píše:
Znám to. I když jsem nikdy neměla nadváhu a i při největších prasárnách a nemalém množství zůstávala stabilně mezi 50-52 kily. Nicméně na důchod mi můj pajšl asi fakt nepoděkuje. Základ je vůbec to nemít v ledničce. Uzeniny a paštiky tam nemají co dělat. Když si takový ty nezdravý věci do košíku dáte, dáte si druhý kolo po obchoďáku a hezky to vrátíte. U mě to docela funguje. Já jsem naštěstí líná se oblíct a jít přes ulici pro něco jinýho, když mám jídlo doma. I když je chuť. Uvařené jídlo si nenechávejte doma, berte si ho do práce. Když pojedete hladová domů, tak vás to tam po cestě prostě vtáhne. Miluju Mekáč - ale najedená tam ty prachy prostě nenechám. Jogurt a jabko to fakt nezachrání - tohle jen vdechnu a mám větší hlad než předtím, ten příjem přes den potřebuju větší.Příspěvek upraven 01.06.22 v 10:15

Taky souhlasím - co doma nemám, nesním. Nadváhu mám, to ano, ale taky jsem líná si jít nakoupit jen tak kvůli mé chuti na něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20803
1.6.22 10:30

Jist jidla co ti nechutnaji je blbost.
Jez to, co ti chutna, a zaroven je to zdrave. A v rozumnem mnozstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2310
1.6.22 10:41

Tak jedno z řešení je naučit se vařit dobrý jídlo a jíst ho v nějaký rozumný čas. Ono když jsi 8 hodin v práci na jednom jogurtu s ovocem, a doma tě čeká nějakej „zdavej“ blivajz, tak to se tomu KFC těžko odolává.

Když si budeš dělat do práce dobrou svačinu, která tě zasytí a bude ti chutnat, ve dvanáct nebo v jednu si sníš oběd (opět, musí ti chutnat), tak nebudeš mít touhu se ještě ve tři nacpat nějakým mastným kuřetem s hranolkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8712
1.6.22 10:55

Na mě to působí jak nějaká porucha příjmu potravy. Jinak nepřijde mi logický, že ti chutnají uzeniny, ale normálně připraveného masa se štítíš. A jíst zdravě neznamená jen ovoce a jogurt nebo salát. Je v pořádku jist, i vydatně, ale musí to být kvalitní potraviny. Musíš to celé úplně překopat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.22 11:09

Měla jsem to podobně. Strašně málo bílkovin a samé junkfoody. Já to řeším tak, že mám 5 - 6 sportovních aktivit týdně. Beach, normální volejbal, běh, nebo jenom procházka, když se mi nechce, dvakrát týdně fitko. Fitko mi pomohlo si vzít trenérku na měsíc, abych se to naučila. V jídle mi rozšířila obzory, našla jsem si pár věcí co jím ve všední dny a jsem s tím spokojená. Tréninky mám tak akorát za 45 - 60min podle nálady jsem venku. Váha mi drží a můžu sem tam se „zprasit“. 8o :lol: Víkendy jsou někdy gastropeklo. :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
1.6.22 11:09

Měla jsem stejný problém. Vybudovala jsem si špatné stravovací návyky v rodině a v dospělosti se to rozjelo, když se objevily první psychické problémy, které jsem začala zajídat.

Psychiku mi pomohl dát dohromady psycholog, stravu nutriční terapeut. Doporučuju.

Jenom bacha, choď k nutričním terapeutům, ti mají vystudovanou VŠ a opravdu vědí, jak pracovat se stravou individuálně i s ohledem na zdravotní omezení nebo preference.
Nutriční poradce, kouče apod. nebrat. Někteří jsou fajn a odborníci, ale často doporučují různé nefunkční a drahé kokteily, nutí tě jíst pod bazál apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
1.6.22 11:11
@bjetuschka píše:
Na mě to působí jak nějaká porucha příjmu potravy. Jinak nepřijde mi logický, že ti chutnají uzeniny, ale normálně připraveného masa se štítíš. A jíst zdravě neznamená jen ovoce a jogurt nebo salát. Je v pořádku jist, i vydatně, ale musí to být kvalitní potraviny. Musíš to celé úplně překopat.

Ja si taky salám dám ráda, ale maso jako takovy jím tak jednou za 2-3 mesice, nechutna mi. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8712
1.6.22 11:24
@DandátkoP píše:
Ja si taky salám dám ráda, ale maso jako takovy jím tak jednou za 2-3 mesice, nechutna mi. :D

Ale určitě nejdeš do extrému, ne? Maso ti nechutná, ale neštítíš se ho a salámy se necpeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat