Závislost na nosních kapkach, stalo se to někomu?

Anonymní
8.7.20 09:43

Závislost na nosních kapkach , stalo se to někomu?

Ahoj holky má takový dotaz, doufám ze někdo nebude hned útočit, ale zajímá mě zda se někdo dostal do kruhu jako ja a stalo se mu ze začal být zavysli na nosních kapkach :( a stále je musel užívat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

801
8.7.20 09:45

Stalo a jediné, co mi pomohlo, bylo přestat je používat. Po asi 3 dnech to bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 09:46

Bohužel stalo, ne mě ale mojí tetě a matce. Nedokáži bez nich být musí si to kapat několikrát denně, jak je to odnaučit na to jsme nepřišli. Ale mají zničenou nosní sliznici, díky tomu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 09:47
@Anonymní píše:
Bohužel stalo, ne mě ale mojí tetě a matce. Nedokáži bez nich být musí si to kapat několikrát denně, jak je to odnaučit na to jsme nepřišli. Ale mají zničenou nosní sliznici, díky tomu :zed:

No taky musím nějak stim seknout je to těžké, spíše se bojím mám roční ditko a kojim, tak aby mu to neublizilo nějak no:(U

• Nahlásit
  • Citovat
17426
8.7.20 09:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky má takový dotaz, doufám ze někdo nebude hned útočit, ale zajímá mě zda se někdo dostal do kruhu jako ja a stalo se mu ze začal být zavysli na nosních kapkach :( a stále je musel užívat?

Já to mám. Občas se mi podaří na nějakou dobu přestat a pak zase začnu. Stříkám si před spaním nebo v noci, protože jinak bych neusnula. Nic jiného mi nepomáhá a to jsem zkoušela jiné vody, spreje, prášky atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 09:53
@Keyllah píše:
Já to mám. Občas se mi podaří na nějakou dobu přestat a pak zase začnu. Stříkám si před spaním nebo v noci, protože jinak bych neusnula. Nic jiného mi nepomáhá a to jsem zkoušela jiné vody, spreje, prášky atd…

Taky se snažím, zkoušet všechno možné jeto těžké hlavně mám strach ze má ditko roční a do toho kojim aby mu ti neublizilo…

• Nahlásit
  • Citovat
1411
8.7.20 09:53
@Anonymní píše:

Já jsem bez nosního spreje už vůbec nemohla dýchat. Jak jsem měla zničenou sliznici.
Objednala jsem se na ORL. Dostala jsem kapky s kortikoidy a analergin. A do týdne bylo po závislosti a já mohla konečně dýchat :D
Takže za mě jedině ORL lékař.
Můžeš samozřejmě zkusit odvykat sama doma. Inhalace, stříkání mořské vody, stříkání jen do jedné dírky a podobné blbosti, ale podle mě je to zbytečné a zdlouhavé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 09:55
@Anonymní píše:
No taky musím nějak stim seknout je to těžké, spíše se bojím mám roční ditko a kojim, tak aby mu to neublizilo nějak no:(U

Jestli máš vůli určitě s tím sekni, není to k ničemu dobré. Mě to máti taky kapala když jsem byla malá každý den tím mi poškodila sliznici, a já si jako velké ponaučení odnesla to že používám jen mořskou vodu nebo když je zle Vincentku, i dětem. Nevím nakolik tím v kojení můžeš ublížit miminku, ale když s tím sekneš vyhrajete všichni a ještě ušetříte. Moc držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
1126
8.7.20 09:57

Měla jsem to dlouho. Mas tím poničenou nosní sliznici. Jakmile si lehnes, nemůžeš pořádně dýchat. Jedine, co pomůže, tak se musíš překonat a přestat. První noci jsem měla fakt hodně pod hlavou, abych spala skoro v sede :lol: a když bylo nejhůř, strikla jsme mořskou vodu - čisté kapky bez účinné látky!! A za par dni už jsem normálně dychala a mohla spát a fungovat všude bez nich. A opravdu jsem je užívala hoooodne dlouho vkuse!

Příspěvek upraven 08.07.20 v 09:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17426
8.7.20 09:58
@Anonymní píše:
Taky se snažím, zkoušet všechno možné jeto těžké hlavně mám strach ze má ditko roční a do toho kojim aby mu ti neublizilo…
úplně nevím, co by se ti z toho mohlo dostat do mléka a pak až do dítka a nějak mu ublížit :think: je to lokální, takže dle mě ubližuješ tak maximálně sobě :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 09:59
@Veerr píše:
Měla jsem to dlouho. Mas tím poničenou nosní sliznici. Jakmile si lehnes, nemůžeš pořádně dýchat. Jedine, co pomůže, tak se musíš překonat a přestat. První noci jsem měla fakt hodně pod hlavou, abych spala skoro v sede :lol: a když bylo nejhůř, strikla jsme mořskou vodu - čisté kapky bez účinné látky!! A za par dni už jsem normálně dychala a mohla spát a fungovat všude bez nich. A opravdu jsem je užívala hoooodne dlouho vkuse!Příspěvek upraven 08.07.20 v 09:58

A když si to uzivala hodně dlouho měla si ditko nebo mas ditko a kojila. Si ho i? Nebo to bylo mimi dítě co si stim bojovala…

• Nahlásit
  • Citovat
1126
8.7.20 09:59

@Keyllah taky nevím, ale například v těhotenství se užívat nesmí, takže predpokladam, ze to při kojení bude stejne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1126
8.7.20 10:01
@Anonymní píše:
A když si to uzivala hodně dlouho měla si ditko nebo mas ditko a kojila. Si ho i? Nebo to bylo mimi dítě co si stim bojovala…
@Anonymní píše:

Já to odbourala ještě před tím, než jsem otěhotněla. Pak jsem v těhotenství měla velkou rýmu a ptala se na kapky v lékárně a nic mi nedali, jen mořskou vodu nebo Vincentku. A nějak jsem to dala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17426
8.7.20 10:03
@Veerr píše:
@Keyllah taky nevím, ale například v těhotenství se užívat nesmí, takže predpokladam, ze to při kojení bude stejne :nevim:

no, nesmí. Řeknou ti to stejné, ať jsi těhotná nebo ne, že by se neměly užívat déle jak týden. I jako těhotné mi to normálně prodali. Já s tím prošla dvěma těhotenstvími a řešila to i s dr :think: Opravdu si nedokážu představit, jak by lokální sprej stříknutý do nosu mohl nějak přes mateřské mléko uškodit dítku, myslím prakticky. Co z toho spreje a jak? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17426
8.7.20 10:05
@Anonymní píše:

já s tím prošla dvě těhotenství a kojení a vše ok. Jako dítku bych to stříkla výjimečně a ojediněle, u nich stříkám mořskou vody, popř. vincentku, ale mě už to prostě nezabere :think: Určitě vyzkoušej přestat, nejhorší jsou první dva-tři dny, resp. noci a uvidíš, třeba ti to vyjde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama