Závislost na olynthu v těhu a nejen v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

margarita89
Kecalka 107 příspěvků 04.01.18 13:21
Závislost na olynthu v těhu a nejen v těhu

Ahoj holky, jak jste řešily rýmu v těhu? Jsem závislá na olynthu cca 10 let a plánuji miminko (zadaří-li se) a olynth by se neměl. Jak jste to řešily? :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 04.01.18 13:24

Já si proplachuji dutiny (je na to speciální konvička) a na polštář si stříkám Eucasol od Justu. Nosní spreje už pár let nepoužívám a předtím jsem je také pomalu nepoužívala. A tím závislá myslíš s nadsázkou? Nebo reálně?

chaela
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 04.01.18 13:28

Ahoj, já jsem taky byla kdysi závislá na Olynthu. Nezbylo nic jinýho, než prostě přestat a přetrpět tu dobu, než si nos odvykne a dá se do kupy. Od té doby používám spreje do nosu jen při naprosto příšerné rýmě, kdy opravdu nemůžu dýchat, a pouze ten týden, co se můžou.

BloomingGorgeous
Závislačka 2716 příspěvků 04.01.18 13:28

Nejmensi zlo je Otrivin pro miminka a pusobi dobre. Samozrejme je lepsi nic nebrat, ale u techto kapek vim, ze plod neposkodi, dva gynekologove je schvalili. Nicmene treba na tyden, ne porad.
Tu zavislost jsem jeden cas mela taky. Zkus alternativy, jako je napr. ta nosni konvicka, inhalace, prirodni oleje atd.

Emka135
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 13:31

Ahoj, já začla před lety s otužováním-sauna, každý den studené sprchy a před 5 lety natvrdo se zimním plaváním (plavání ve venkovních vodách o teplotě blížících se k nule) a když už rýma, tak do druhého dne je pryč. Tak to bylo i v těhu naštěstí. :potlesk: A to jsem bývala dřív furt nemocná, zahleněná.

Příspěvek upraven 04.01.18 v 19:03

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:38

Já se stala závislá v právě v prvním těhu, strašně se mi ucpával nos. Pak jsem přestala a teď jsem těhotná podruhé a opět na spreji do nosu. Nechci to nijak omlouvat, ale myslím si, že léky podávaný na sliznici nosu miminku neublíží. Já teď hledala jiné léky a našla jsem toto: Léky, které se aplikují na pokožku, vdechují se (např. léky na astma) anebo se aplikují do očí, nosu, jsou při kojení téměř vždy bezpečné. Z toho soudím, že neublíží ani v těhu nebo to není nijak prokázaný.
Nechci tě v tom samozřejmě podporovat, je to hrozný, já to chápu, jsem na tom stejně. Nejlepší je prostě vysadit a vydržet. Já si to nechávám bohužel až po poporodu. Stydím se zato, ale fakt se bez nich dusím :(

BloomingGorgeous
Závislačka 2716 příspěvků 04.01.18 13:43
@Anonymní píše:
Já se stala závislá v právě v prvním těhu, strašně se mi ucpával nos. Pak jsem přestala a teď jsem těhotná podruhé a opět na spreji do nosu. Nechci to nijak omlouvat, ale myslím si, že léky podávaný na sliznici nosu miminku neublíží. Já teď hledala jiné léky a našla jsem toto: Léky, které se aplikují na pokožku, vdechují se (např. léky na astma) anebo se aplikují do očí, nosu, jsou při kojení téměř vždy bezpečné. Z toho soudím, že neublíží ani v těhu nebo to není nijak prokázaný.
Nechci tě v tom samozřejmě podporovat, je to hrozný, já to chápu, jsem na tom stejně. Nejlepší je prostě vysadit a vydržet. Já si to nechávám bohužel až po poporodu. Stydím se zato, ale fakt se bez nich dusím :(

V tehotenstvi jsou sliznice natekle. Zazila jsem to taky okolo 5-6 tydne a trpela a taky si obcas nakapala, nebyla jsem schopna usnout. Je to velmi neprijemny. Ten Otrivin je fajn.

Keyllah
Echt Kelišová 8553 příspěvků 04.01.18 13:47

@margarita89 já byla „závislá“ během dvou těhotenství. Jak často si to šplícháš? Samozřejmě by bylo lepší to zkusit odbourat než otěhotníš, první 3-4 dny jsou mazec, ale pak už to jde. Já to občas používala i během těhotenství, nic jiného nezabralo, pro akutní případy jsem měla ten dětský Olynth žlutý, co by z nich měl být ten nešetrnější.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 04.01.18 13:49

Ja nikdy zadny spreje do nosu nepouzivala a jsem jedine rada

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 04.01.18 13:51

Muj manzel byl na olynthu zavisly asi tri roky, pak uz to bylo neskutecne obtezujici - musel si strikat co dve hodiny, lezlo to do penez, v noci furt vsechny budil. Kdyz jsem pak dostala rymu, on v praci, doma zadne kapky protoze si vsechny vzal s sebou a rezervni doma samozrejme vypotreboval. Nastvala jsem se a prestal - proste uz zadne kapky doma a hotovo. Asi tyden mel ucpany nos, ale pak to preslo. Vydrzel to bez kapek asi dva roky. Ted v rijnu dostal rymu a huraa od te doby si zas strika furt dokola. Uz ho nechavam byt, at si znici totalne nos, stejne uz nema zadny cich. Jeho problem :nevim:

Keyllah
Echt Kelišová 8553 příspěvků 04.01.18 13:53
@Aradhell píše:
Ja nikdy zadny spreje do nosu nepouzivala a jsem jedine rada

To zakladatelce určitě pomůže :mrgreen:

markyj
Závislačka 3957 příspěvků 04.01.18 13:53

@margarita89 zajdi si na ORL, kde ti předepíšou medikaci, která ti dá dohromady „rozežranou“ sliznici, kterou po 10letém používání olynthu určitě máš ve velmi špatném stavu :oops: a právě proto máš pocit, že bez stříknutí už se ti špatně dýchá…

Já jsem stříkala sanorin a to jen půl roku a už jsem byla závislá, upřímně po 10 letech si ani nedokážu představit v jakém stavu ta sliznice je..

Mě dal doktor do pořádku cca za 2 měsíce. Dostala jsem analergin a nějaké kapky s kortikoidy.

Držím palce, ať se toho zbavíš co nejdříve :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:56

@margarita89 Jednou jsem žadonila v lékárně už s břichem, že mám ucpaný nos a paní mi řekla, že mi dá aspoň dětský sprej. I ten pomáhá a je šetrnější.

Keyllah
Echt Kelišová 8553 příspěvků 04.01.18 13:57
@markyj píše:
@margarita89 zajdi si na ORL, kde ti předepíšou medikaci, která ti dá dohromady „rozežranou“ sliznici, kterou po 10letém používání olynthu určitě máš ve velmi špatném stavu :oops: a právě proto máš pocit, že bez stříknutí už se ti špatně dýchá…

Já jsem stříkala sanorin a to jen půl roku a už jsem byla závislá, upřímně po 10 letech si ani nedokážu představit v jakém stavu ta sliznice je..

Mě dal doktor do pořádku cca za 2 měsíce. Dostala jsem analergin a nějaké kapky s kortikoidy.

Držím palce, ať se toho zbavíš co nejdříve :kytka:

já s tím byla na ORL, alergologii i u obvoďáka a nic nepomohlo. A že jsem toho dostala od prášku a různých šplíchaček :-(( musela jsem přestat sama, najednou -) taková krutá odvykačka :mrgreen:

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23051 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 13:59

Nemyslím si ze by to poškodilo plod ale tahle závislost muže dojít až k tomu, ze člověk už skoro nemůže dýchat i přes kapky a musí na operaci, aby mu tu zbytnělou sliznici odstranili. Jeden známy takto dopadl. Doporucuju určitě zajít k lékaři, prý jsou nějaké kortikoidy do nosu, kterými se to da řešit pokud to ještě není úplně pokročilé. Řešit určitě před otěhotněním.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama