Závislost na psychologovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 23:27
Závislost na psychologovi

Jednoduše a stručně. Jak se zbavit závislosti na psychologovi. Docházela jsem pravidelně už rok, jenže jakmile jsem přestala, tak trpím.. Nejraději bych začala znovu, ale vlastně se bojím, že už by to bylo pouze z té závislosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Malaga
Generální žvanilka 24893 příspěvků 15.03.18 23:30
@Anonymní píše:
Jednoduše a stručně. Jak se zbavit závislosti na psychologovi. Docházela jsem pravidelně už rok, jenže jakmile jsem přestala, tak trpím.. Nejraději bych začala znovu, ale vlastně se bojím, že už by to bylo pouze z té závislosti.

A ty chceš pokračovat u konkrétního psychologa nebo máš prostě potřebu jen někam docházet?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 23:33

Mám problém někomu věřit, tím pádem se někomu svěřit. Na svého jsem zvyklá a samozřejmě, že nejraději bych šla k němu.. Taky abych nemusela začínat úplně od nuly.

Malaga
Generální žvanilka 24893 příspěvků 15.03.18 23:34

A návštěvy si ukončila ty anebo on ti řekl, že už ho nepotřebuješ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 23:36

Návštěvy jsem ukončila já. Z finančních důvodů. Taky jsem si myslela, že to budu zvládat sama.

Malaga
Generální žvanilka 24893 příspěvků 15.03.18 23:41

Tak zkus psychologa na pojišťovnu, ušetříš a zároveň uvidíš, jestli jde o to docházet k nějakému odborníkovi anebo jen tomu konkrétnímu ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 23:46

V tom mám asi jasno.. Už mě napadlo jít si o tom promluvit s někým jiným, aby mi řekl jak se toho zbavit, ale to jsem zavrhla rychle. Mám mého psychologa ráda, vyhovoval mi. Jediné možné řešení mi přijde si i tom promluvit právě s ním, ale zároveň se nechci vracet zpátky, když vím, že k němu už chodit nemůžu :)

sianka
Kecalka 175 příspěvků 15.03.18 23:48

Nebo co takto si jen prodloužit interval mezi návštěvami? Že by to ukončení bylo pozvolnější. Např. pokud jsi teď chodila 1× za 14 dní, tak chodit 1× za měsíc atp. Jinak myslím, že by nebylo od věci si třeba i s ním pohovořit, že se z toho ukončení terapie necítíš dobře.
Myslím, že to není nějak neobvyklé a třeba by ti dal tipy, jak na to, jak si třeba pomoct v životě sama v těch situacích, kdy ti terapie chybí.
Anebo tomu dát čas, nevím, jak je to dlouho, co jsi to ukončila?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 23:52

Chodila jsem většinou každý týden až 14 dní. Původně jsem chtěla jen intervaly protáhnout, ale to mi nesedělo. I těch 14 dní na mě bylo moc dlouho.

Teď je to 3 měsíc a pořád se mě to nechce pustit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 00:24

Mam naprosto stejny problem. Po dvou predchozich jsem konecne nasla uzasnou psycholozku, ktera se mi ale pred pul rokem odstehovala asi 90 km daleko. Jezdim za ni, volame, piseme emaily. :nevim: Obe vime, ze jsem na ni zavisla. Doporucovala mi kolegyne, ale tusi, ze by me to polozilo, takze netlaci. Jenze ja jsem zacala filtrovat to, s cim se ji sveruju ze strachu, ze mi rekne, ze to proste takhle na dalku nedame a ze mam chodit v miste bydliste. Jdu k ni s obavou a odchazim v jeste horsim stavu, protoze polovinu toho v sobe dusim. Taky nevim, co s tim.
 Anka

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 16.03.18 00:49

To není vůbec nic divného a neříkala bych tomu hned závislost. Prostě ti sednul, potřebuješ ho ve složité životní situaci a najít pandoucího psychologa opravdu není nic jednoduchého. To možná i sama víš. Vzdávat se odborníka, který to opravdu pomáhá, je velmi těžké.

Russet
Extra třída :D 12262 příspěvků 16.03.18 05:12
@Anonymní píše:

A nezamilovala ses tak trochu? Partnera máš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 07:21
@Anonymní píše:
Mam naprosto stejny problem. Po dvou predchozich jsem konecne nasla uzasnou psycholozku, ktera se mi ale pred pul rokem odstehovala asi 90 km daleko. Jezdim za ni, volame, piseme emaily. :nevim: Obe vime, ze jsem na ni zavisla. Doporucovala mi kolegyne, ale tusi, ze by me to polozilo, takze netlaci. Jenze ja jsem zacala filtrovat to, s cim se ji sveruju ze strachu, ze mi rekne, ze to proste takhle na dalku nedame a ze mam chodit v miste bydliste. Jdu k ni s obavou a odchazim v jeste horsim stavu, protoze polovinu toho v sobe dusim. Taky nevim, co s tim.
Anka

Tak to mě mrzí. Já tomu svému vůbec nepíšu, nevolam. Chtěla jsem prostě zapomenout a zvládnout to bez něj. Samozřejmě nutkání mu napsat mám veliké, ale pak by to šlo opět od začátku. Připadám si jak kdybych Měl totální absťák.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 16.03.18 07:21

Taky záleží o co v terapii běží. Kamarádka končila teď terapii po 5 letech a asi po roce měla přerušení, ale jako ty zjistila, že věci nejsou dokončené. Taky si myslím, že je vhodné to řešit se současným psychologem a to buď změnou nebo ukončením, ale s rozloučením. Takhle to nebudeš moc sama uzavřít a proces separace nedoběhne do konce. V dlouhodobější terapii se ukazují vzorce, které máme i v jiných vztazích, je to učící.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 07:26
@Russet píše:
A nezamilovala ses tak trochu? Partnera máš?

Mám dokonce manžela a děti ???? o zamilovaní tady nejde, ne že by mě to taky nenapadlo, ale myslím, že tohle mám v hlavě v pořádku???? jen ho mám ráda jako člověka, doktora, který moc pomohl. Spíš mě asi vzalo to, že jsme se bavili jako kamarádi skoro.. Aspoň to tak vypadalo. No A od té doby co jsem musela přestat chodit, tak ani jeden email, nic. To jsem si zase jen představila svou domněnku, že by se třeba občas aspoň zeptal jak to zvládám, jak mi je. A rwalita je jiná. Tak se držím při zemi, že kamarádi jsme tedy nebyli. Platila jsem mu za to, že se ke mě choval hezky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >