Závislost na telefonování s matkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lotty28
Stálice 74 příspěvků 02.07.19 19:28
Závislost na telefonování s matkou

Zdravím,

jdu se sem spíš jen tak svěřit, a ne, opravdu nejsem žádný troll :mrgreen: Jdu se tak trochu vypovídat, protože mě tahle věc už nějakou dobu snad i trošinku vadí. Jedná se o to, že si třeba třikrát, čtyřikrát týdně a klidně i přes hodinu volám s matkou, a rozebírám s ní snad vše možné. Její problémy, od depresí z počasí, ano, občas mi taky brečí do telefonu, takže jsem její takovou vrbou, až po různé starosti běžného života. Ona je v invalidním důchodu, do práce zatím momentálně nechodí, a tak je ráda, když mě slyší, alespoň v telefonu. Ona bydlí sama, kromě mě má už jen sestru a tetu. Ty za ní tak nějak pravidelně jezdí.

Ale o co mi jde. Já jsem hrozně ukecaná, někdy se prostě neudržím, a rozebírám s ní věci, které bych si spíš měla nechat pro sebe. Někdy si už dokonce prostě říkám, co by udělala moje matka na mém místě :zed: V této fázi si uvědomuju, že mám možná „malý“ problém. Ale hlavní je uvědomění a chtít to nějakým způsobem řešit. Ideální by bylo volat si tak třeba jednou týdně. Mám pocit, že i když si voláme častěji, tak po sobě i snázeji třeba vyjedeme, a pak si připadám jak deb.il, že mám držet hubu a krok, protože ona je moje matka, a myslí si, že mě i na dálku bude mít snad pod kontrolou. Jako někdy jí říkat, že s jejím názorem nesouhlasím, a ona mi řekne, že já jsem příjemná jak ho.no, nebo že jsem haj. l, se mi taky nelíbí.

A do toho všeho se mi pravděpodobně rozjíždí nový vztah s mužem, o kterého mám zájem. Nerada bych, aby to dospělo do fáze, kdy se nebudu moct v něčem rozhodnout například bez „povolení“ od maminky, anebo aby si muž nemyslel, že jsem mamánek, a že bez ní neudělám nic.

Co si o tom myslíte? Je to podle vás v pořádku nebo už to není normální? Co byste třeba dělali vy? Díky za odpovědi a mějte sluníčkový den. :lol:

Reakce:
Celeste97
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 02.07.19 20:06

Tak já si třeba volám s mamkou obden, nebo se ségrou. A k tomu k nim chodím tak 2-3× týdně v průměru :lol: poslední dobou ji taky sveruju věci který bych asi měla řešit spíš s kamarádkami :?
Tak mamce prostě nevolej, nebo se jí zeptej jak se má atd a ukonči to. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:21

Já si volám s mamkou každý den, průměrně pět minut. Je také v invalidním důchodu, ale kromě mě nikoho nemá. Taťka před pár lety zemřel. Z mé strany je to hlavně proto, abych se ujistila, že je v pořádku a nic nepotřebuje. Občas je jí špatně, zvlášť v tomhle počasí, potom jsem třeba jediná se kterým v ten den mluví. Problém s tím nemám, ale jsou věci, které jí prostě neříkám a udržuji si soukromí.
Na druhou stranu moje švagrová je na své máme závislá, volají si každý den i půl hodiny a více. Bude jí 40,je sama a není schopna najít si kamarádku, normální vztah. Až tchyně umře, tak nevím co s ní bude. Takže z mého pohledu pokud cítíš, že tě to omezuje v životě, nemáš kamarády a měla bys s omezením hovorů vyloženě problém, tak bych to řešila. Jinak si myslím, že u takhle dlouhého hovoru stačí 2× týdne.
Prosím anonym kvůli infu o švagrové.

Uživatel je onlineAduš8
Kelišová 5330 příspěvků 02.07.19 20:26

Já si volám s mamkou denně, co jsem na mateřské a ona v důchodu, tak zvládneme kecat i dvě hodiny. Nepřijde mi to nenormální, voláme si, že se nudíme, probíráme úplně všechno. Ale nenechám se od ní nijak ovlivňovat, prostě si povídáme.

Alušáček
Závislačka 3949 příspěvků 02.07.19 20:27

@Lotty28 Osobně se nevidate, bydlite od sebe daleko? Já když volám se svojí mamkou je to také hovor minimálně na půl hodiny, vídáme se v průměru 2× týdne a probereme taky kdeco. Se svou dospělou dcerou to mám podobně, v průběhu dne si několikrát píšem na whatsap, vídáme se pořád, voláme si taky. Jako závislost to nepovažuju.

Kfětoslava
Závislačka 3136 příspěvků 02.07.19 20:47

Mně to nepřijde normální, protože to neznám. Dokážu prokecat s kamarádkou třeba hodinu po telefonu, ale kecat denně třeba dvě hodiny s matkou, cítila bych se jak mamánek. Ale hlavně nemáme ani takové vztahy, abych s ní tak dlouho a často mluvívala

Kfětoslava
Závislačka 3136 příspěvků 02.07.19 20:51
@Alušáček píše:
@Lotty28 Osobně se nevidate, bydlite od sebe daleko? Já když volám se svojí mamkou je to také hovor minimálně na půl hodiny, vídáme se v průměru 2× týdne a probereme taky kdeco. Se svou dospělou dcerou to mám podobně, v průběhu dne si několikrát píšem na whatsap, vídáme se pořád, voláme si taky. Jako závislost to nepovažuju.

Kdyby všechny tady byly tak schovívavé, když se jedná o muže. Ten by neměl s matkou mluvit ani jednou týdně, aby se tím v očích zdejších žen neshodil.

Petule030
Kelišová 5963 příspěvků 02.07.19 20:51

Nepřijde mi nic špatného na tom, volat si 3× týdně s maminkou, obzvlášť když žije sama. Možná by bylo lepší nenechat se tolik unést a některé věci si přece jen nachat pro sebe nebo pro kamarádku. Pokud možno u rozhovoru hlídej, kam komunikace směřuje a když máš pocit, že se blíží konflikt, změn téma nebo rozhovor ukonči. Novému chlapovi by vaše telefonáty neměly vadit, pokud teda nebudeš vykecávat hodinu v době, kdy budete třeba na rande… :lol:

Ijen
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 03.07.19 08:16

Moje mamka „miluje“ telefonovani a vykecavani asi tak jako ja, cili je to zridka, rychle a strucne. Vidame se jednou za dva tydny, obcas si piseme. Nikdy jsme nebyly kamaradky. Pokud sama citis, ze se v tech rozhovorech dostavas za hranu, omez je.

Lioness34
Závislačka 2800 příspěvků 03.07.19 08:28

My si s mamkou volame i 2× denně / jsem na rodičovské a ona má polední pauzu dlouhou, takže kolem oběda na cca 30minut a večer taky :lol: ne třeba 30minut ale jak to vyjde - někdy spolu mluvíme 15 a někdy hodina málo… vídáme se tak 2× za měsíc… máme každá jiný názor na některé věci ale nemluvíme si do nich. Když se smejeme - někdy se fakt můžeme obě skoro počurat smíchy, někdy spolu nesouhlasíme ale ve směs si říkáme co deti a co děláme a co taťka a ze byla nakoupit a kam pojedou co dělají oni a co my. Intimní věci si nesverujeme, o mužích však mluvíme… a když se nepohodneme doma tak lehce naznačime - ale nikoliv abychom na ne nadavaly. ale podpořily se, ze jsou všichni stejní… takhle jsme to ale neměly vždy. Vlastně až co mam deti… ledacos jsem pochopila. Mamu máme jen jednu a pokud nás nenavadi a nerozestvava v rodině / myslím nezasahuje do manzelstvi, má rada deti i chlapa kterého mam / tak nemám problém…

Tomkins
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 03.07.19 15:45
@Petule030 píše:
Nepřijde mi nic špatného na tom, volat si 3× týdně s maminkou, obzvlášť když žije sama. Možná by bylo lepší nenechat se tolik unést a některé věci si přece jen nachat pro sebe nebo pro kamarádku. Pokud možno u rozhovoru hlídej, kam komunikace směřuje a když máš pocit, že se blíží konflikt, změn téma nebo rozhovor ukonči. Novému chlapovi by vaše telefonáty neměly vadit, pokud teda nebudeš vykecávat hodinu v době, kdy budete třeba na rande… :lol:

No partnera bude strašně těšit, když ho zakladatelka bude probírat s mámou po telefonu (zvlášť věci, které by se mámě říkat neměly), plus se ještě bude ještě řídit jejími radami a přebírat její názory.

Chlap chce ženu s vlastní hlavou, která hned všechno nevykdáká okolí. Jakmile se ale o všem radí s mámou, je to špatně.

Váš příspěvek
Reklama