Závislot na mamince..... prosím poraďte

3657
4.10.07 13:47

Závislot na mamince..... prosím poraďte

Prosím o radu máme 8. měsíčního chlapečka, který je závislý na mamince. Stále brečí (úplně hystericky) když odejdu z pokoje. Potom s řevem leze za mnou po bytě. Nebo když vařim drží se mi kalhot a stále brečí. Přestane jenom když ho chovám. Poraďte prosím co mám dělat.

V noci je to samé probouzí se velmi často a chce být se mnou.

Mám už s toho nervy na pochodu. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
4.10.07 13:51

ahoj, to je v 8 měs. normální, říká se tomu separační úzkost a zas to přejde. Některé děti, co jsou citlivémoc, takto přehnaně reagují, u jiných je to víc v klidu. Jedo takové ám doma, citlivka a mamánek je pořád, ale zlepší se to. Jsou to jen vývojové fáze.
tak vydrž!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
4.10.07 14:06

ahoj, u nás to bylo to samé. Malý se odemně nehnul, když něco potřeboval, musela jsem to dělat jen já /krmit, břebalit, nočník/. Časem ho to přešlo. Dneska mi řekne „Mami běž pryč, chcu taťku“. Takže radím vydržet, ono to přejde.
mava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
4.10.07 15:15

přesně jak píšou holky … nic nepomůže jen vydržet. Je to na prášky,ale jinak se to nedá. Mě se ještě krapet sem tam osvědčilo vypařit se nepozorovaně. Někdy to taky nevyšlo ale třeba mu aspoň dýl trvalo než mě začal hledat. Jinak Jára řval sotva jsem se dotkla kliky. Ještě jsem si ho při vaření pokud to šlo posazovala na linku veedle sebe, nebo ho měl na ruce taťka a koukali na mě spolu.
Přeju pevné nervy A.

• Nahlásit
  • Citovat
9549
4.10.07 16:27

Jé, zrovna jsem včera či kdy psala do jiné diskuze :D My teď řešíme úplně to samé, jen s tím rozdílem, že malá aspoň neřve, sotva vylezu z pokoje, ale až za chvilku :roll: Jinak mi visí na nohách, jak je den dlouhý a od tatínka se nenechá ani ponosit, pokud jsem v jejich přítomnosti :twisted: Vlastně jsem ji onehda načapala, když jsem se zdržela venku, jak sedí na gauči vedle taťky a ječí jak siréna, on na ni nesměl ani sáhnout… Taky jsem z toho na prášky.. A taky dle rad starších a zkušenějších kamarádek čekám, až to přejde… MMch, hádejte, co dělá právě td, když píšu??? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
4.10.07 17:30

tak separacni uzkost osmeho mesice u nas byla cca od sesteho do 11 mazec-ufff uz je to celkem pryc-vydrzet nic jineho nejde-neres to-prejde to samo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
4.10.07 17:47

Normální separační úzkost - přejde sama, nemá význam potlačovat. Spíš bych řekla, že když tuhle potřebu nasytíš/přesytíš, kolem roka se prcek elegantně odpoutá, začne třeba tatínkovat a bude na tobě viset jen v nouzi nejvyšší (bolení, únava, …) - a konečně si trochu dáchneš 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1864
4.10.07 21:49

Tak jsme na tom úplně stejně, jsem ráda, že v tom nejsem sama :D . Taky mně hledá, jakmile zjistí, že jsem zmizela a volá „mamam mamam mamam“ a jak mně uvidí „bé“. Ale to přejde, mého prvního to taky přešlo, i když mamánek je pořád, jen ne v takové míře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
4.10.07 22:14

ahojky

tak my to měli asi po 10-tém měsíci, bylo to hrozné, trvalo to asi 3 týdny, babička nemohla ani vozit kočár. no naštěstí je to za námi a ted si jí může vzít i klidně někdo cizí a je jí to fuk. :lol: :lol: tak pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
6.10.07 22:20

Říká se tomu taky specifická fixace na mateřskou osobu a potom v následujícm měsíci přichází specifický strach z cizích lidí . My máme zatím tu první specifičnost. :-) U tatínka řve jak tur a u mě se sklidní, sotva si ji veznu do náruče - doslova během vteřiny. Důležité však je (a třeba vám to pomůže tuto situaci lépe zvládnout :wink: ), že děti tímto dosahují dalšího stupně jejich psychického vývoje. Toto období tvoří základy pro pozdější osamostatňování se, pro důvěru v lidi a pro důvěru v sebe. Takže přeji hodně trpělivosti a pevné nervy, vždyť naše děti se tak krásně vyvíjí. :wink: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama