Závislý vztah - má cenu se ještě snažit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
16.11.21 17:39

Závislý vztah - má cenu se ještě snažit?

Ahoj :mrgreen:
Přicházím si pro váš názor, zkušenosti, zažila jste některá něco podobného?

Od svých 17ti jsem byla 8 let ve vztahu se studeným čumákem, přítel nebyl moc kontaktní, nechtěl se mnou aktivně trávit čas a celkově jsme se za ty roky odcizili.
Vzhledem k tomu, že jsem doma neměla dobré zázemí a vztahy, odešla jsem bydlet s ním a spolu už jsme zůstali až do mých 25.
Osamostatnila jsem se po nástupu do svého prvního zaměstnání (předtím jsem studovala VŠ a brigádničila).
S myšlenkou že začnu na sobě makat, poznám se, jsem se přestěhovala do bytu, poprvé jsem bydlela sama a vše si udělala podle sebe. Už po měsíci samostatného bydlení jsem se seznámila se současným přítelem.

S nynějším přítelem (24) jsme spolu něco přes rok a celou dobu je to teda jízda :D
Sbalil mě na jeho citlivou stránku, krásně dokáže projevit své city, je kontaktní, rádi se objímáme, mazlíme. Hodně se spolu nasmějeme. Pro oba to byla ta velká láska na kterou jsme čekali… Po půlroce jsme se k sobě nastěhovali a bydleli spolu 4 měsíce než jsme se rozhodli, že to tak dále nejde. (šel bydlet zpět k rodičům)

Docházím k názoru, že se neshodneme snad na ničem kromě toho, že se opravdu milujeme a jsme na sobě závislí.

Neshodneme se na:

• péči o domácnost (nejradši by nedělal nic, je zvyklý nepomáhat)
  • budoucnosti (nechce rodinu ani svatbu)
  • trávení volného času (je pohodlný a nejradši by jen seděl na PC a hrál hry, nezvládne chvíli bez mobilu v ruce)

Navíc je to cholerik, občas se dokáže tak naštvat a to co řekne dokáže zabolet. V tu chvíli mi je schopný všechno vyčíst, hodin na mě vinu a logicky mu nejde nic vysvětlit.
Občas je jako dítě, mám pocit, že musím hlídat jestli není unavený nebo nemá hlad, jen aby nebyl zničehonic nepříjemný. Samozřejmě jsme všechny tyto problémy řešili a diskutovali, ale nikdy nedošlo k žádnému rozuzlení.

Asi nejsem dostatečně poučená z minulého vztahu a nedokážu odejít včas :think:
Momentálně píšu při dálkovém studiu diplomovou práci a tlačí na mě deadline, ale prostě vím, že už dál nedokážu předstírat, že je všechno v pohodě.
Rozejít jsem se s ním pokoušela, vždy mi to rozmluví, hraje na city a taky si bez něj nedokážu představit život.
Co teď? Na papíře to vypadá jednoznačně, ale záleží mi na něm a nechci mu způsobit bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12039
16.11.21 17:50

Tak víš, že to nemá smysl. Vztah nikam nesmeruje, spíš naopak tím odstehovanim. Musíš se s ním rozejít a být prostě neustupna. Zprávy necist, nebrat mu telefony, nekomunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5264
16.11.21 17:52
@devetpet píše:
Ahoj :mrgreen:
Přicházím si pro váš názor, zkušenosti, zažila jste některá něco podobného?

Od svých 17ti jsem byla 8 let ve vztahu se studeným čumákem, přítel nebyl moc kontaktní, nechtěl se mnou aktivně trávit čas a celkově jsme se za ty roky odcizili.
Vzhledem k tomu, že jsem doma neměla dobré zázemí a vztahy, odešla jsem bydlet s ním a spolu už jsme zůstali až do mých 25.
Osamostatnila jsem se po nástupu do svého prvního zaměstnání (předtím jsem studovala VŠ a brigádničila).
S myšlenkou že začnu na sobě makat, poznám se, jsem se přestěhovala do bytu, poprvé jsem bydlela sama a vše si udělala podle sebe. Už po měsíci samostatného bydlení jsem se seznámila se současným přítelem.

S nynějším přítelem (24) jsme spolu něco přes rok a celou dobu je to teda jízda :D
Sbalil mě na jeho citlivou stránku, krásně dokáže projevit své city, je kontaktní, rádi se objímáme, mazlíme. Hodně se spolu nasmějeme. Pro oba to byla ta velká láska na kterou jsme čekali… Po půlroce jsme se k sobě nastěhovali a bydleli spolu 4 měsíce než jsme se rozhodli, že to tak dále nejde. (šel bydlet zpět k rodičům)

Docházím k názoru, že se neshodneme snad na ničem kromě toho, že se opravdu milujeme a jsme na sobě závislí.

Neshodneme se na:

• péči o domácnost (nejradši by nedělal nic, je zvyklý nepomáhat)
  • budoucnosti (nechce rodinu ani svatbu)
  • trávení volného času (je pohodlný a nejradši by jen seděl na PC a hrál hry, nezvládne chvíli bez mobilu v ruce)

Navíc je to cholerik, občas se dokáže tak naštvat a to co řekne dokáže zabolet. V tu chvíli mi je schopný všechno vyčíst, hodin na mě vinu a logicky mu nejde nic vysvětlit.
Občas je jako dítě, mám pocit, že musím hlídat jestli není unavený nebo nemá hlad, jen aby nebyl zničehonic nepříjemný.Samozřejmě jsme všechny tyto problémy řešili a diskutovali, ale nikdy nedošlo k žádnému rozuzlení.

Asi nejsem dostatečně poučená z minulého vztahu a nedokážu odejít včas :think:
Momentálně píšu při dálkovém studiu diplomovou práci a tlačí na mě deadline, ale prostě vím, že už dál nedokážu předstírat, že je všechno v pohodě.
Rozejít jsem se s ním pokoušela, vždy mi to rozmluví, hraje na city a taky si bez něj nedokážu představit život.
Co teď? Na papíře to vypadá jednoznačně, ale záleží mi na něm a nechci mu způsobit bolest.

Mám dceru s ADHD, u které musím tohle hlídat. Dělat to ještě u chlapa, to by mě zabilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6970
16.11.21 18:21

@devetpet To za tebe nikdo nerozhodne, buď se s ním rozejdes, nebo slevis že svých představ a zůstaneš s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
16.11.21 19:29

Pokud chceš být jeho matka tak ok, pokud ne pošli ho do oběhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
16.11.21 19:37

Vzhledem k tomu že nejste manželé a nemáte děti, není co řešit. Jsi mladá, nezahazuj s ním čas. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 20:58

To co je ve vašem vztahu víte nejlíp vy dva ale pokud budu upřímná z tvého povídání to zní vážně nudně. Myslím že na tebe čeká někdo lepší, někdo kdo bude hýčkat tebe a dá ti pocit bezpečí ne jak zde kde tohle musíš projevovat ty jemu. Dá se pochopit že nechce svatbu nebo děti prostě je jeho cíl být “nezavázaný”pokud chceš ale ty zažít krásnou svatbu a mít děti tak máte cíl zcela odlišný. Na co ztrácet čas s někým s kým nemáš absolutně nic společného? Citové vydírání dělá proto že tuší že žádná jiná nebude jako ty pač žádná jiná mu nebude chtít snést ty jeho pohodové a nebo rozčilovací chvilky. Řekla bych že každý hledáte něco jiného a měl by jste si jít každý svojí cestou. Hodně síly :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
5004
16.11.21 21:02

Cože? Vy spolu nevydržíte ani bydlet, ale je to osudový vztah? Tak určitě. Ale tak každý svého štěstí strůjcem a hlavně, že je kontaktní :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
17.11.21 16:30

Uteč

Si mladá. Vždy to ze začátku bolí ale pak si řekneš že si udělala dobře.
Tento není tvůj pravý.
Hodně štěstí.
Drž se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat