Reklama

Závist mezi nevlastními dětmi, pocity méněcennosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 21:40
Závist mezi nvlastními dětmi, pocity méněcennosti?

Ahoj, ráda bych znala vaše zkušenosti, rady, tipy na to, jak zvládat situaci dvou dívek stejného pohlaví, jedna naše, jedna starší manželova. Jezdí k nám občas na víkendy. Finančně jsme na tom obě rodiny cca stejně, oni o něco líp, ale není to vypovídající až tak. Malá - a chápu to, je u nás málo, prostě většinou když přijede, přijede s něčím „novým“, celá nová… respektive tak působí. přiveze si hračky, které jsme ještě neviděli, oblečení taky pokaždé něco nového, rostě, je jí sedm, tak je jasné, že se to točí.. ale tu má třpytivý náramek, tu zas džíny s poníkem.. a naše malá jí to závidí a udělala si z ní modlu nedosažitelný vzor :( a ted z toho má komplexy a já jí nedokážu pomoct, nevím jak. Nemluví o ničem jiném než co řekne/udělá nevlastní sestra…tak to bylo sice vždy, ale pro ni teď zaíná být toto až nepříjemné a smutné. Závidí. Navíc jak tu malá často není a ona u nich taky nikdy nebyla (a to nechci, protože to by se zbláznila, mají obrovský barák s vířivkou, malá má vlastní pokojík a v něm televizi..) tak z ní má modlu až to není hezké:( závidí jí, občas pláče, atd. Vysvětluji, že toho mají obě cca stejně, jen sestru nevídá tak často a pak vidí ty nové vci najednou. A kdykoli ji koupíme vše co sestře třeba závidí, aby se necítila špatně. sama totoiž vím, že je to bazální potřeba jistoty u dítěte a nechci aby ona trpěla jako já a v dospělosti si to pak vynahrazovala šminkama a kabelkama.

jen už nevíme co dělat, aby se netrápila. :( u kohokoli jiného by pomohlo přerušit kontakt, ale to ohužel právě nejde. Občas si spolu hrají, ale na naí malé uplně vidím jak zvážní.. na konci víkendu vždycky pláče, je toho na ní moc ale přitom to tak má od narození, tak nevím kde je problém..nechápu to. Zažily jste někdo něco podobného? jaká je první pomoc, co pomohlo vám nezávidět nebo vašim dětem?? „není vše zlato co se třpytí“, to nepomáhá…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 05.01.18 21:52
@Anonymní píše:
Ahoj, ráda bych znala vaše zkušenosti, rady, tipy na to, jak zvládat situaci dvou dívek stejného pohlaví, jedna naše, jedna starší manželova. Jezdí k nám občas na víkendy. Finančně jsme na tom obě rodiny cca stejně, oni o něco líp, ale není to vypovídající až tak. Malá - a chápu to, je u nás málo, prostě většinou když přijede, přijede s něčím „novým“, celá nová… respektive tak působí. přiveze si hračky, které jsme ještě neviděli, oblečení taky pokaždé něco nového, rostě, je jí sedm, tak je jasné, že se to točí.. ale tu má třpytivý náramek, tu zas džíny s poníkem.. a naše malá jí to závidí a udělala si z ní modlu nedosažitelný vzor :( a ted z toho má komplexy a já jí nedokážu pomoct, nevím jak. Nemluví o ničem jiném než co řekne/udělá nevlastní sestra…tak to bylo sice vždy, ale pro ni teď zaíná být toto až nepříjemné a smutné. Závidí. Navíc jak tu malá často není a ona u nich taky nikdy nebyla (a to nechci, protože to by se zbláznila, mají obrovský barák s vířivkou, malá má vlastní pokojík a v něm televizi..) tak z ní má modlu až to není hezké:( závidí jí, občas pláče, atd. Vysvětluji, že toho mají obě cca stejně, jen sestru nevídá tak často a pak vidí ty nové vci najednou. A kdykoli ji koupíme vše co sestře třeba závidí, aby se necítila špatně. sama totoiž vím, že je to bazální potřeba jistoty u dítěte a nechci aby ona trpěla jako já a v dospělosti si to pak vynahrazovala šminkama a kabelkama.jen už nevíme co dělat, aby se netrápila. :( u kohokoli jiného by pomohlo přerušit kontakt, ale to ohužel právě nejde. Občas si spolu hrají, ale na naí malé uplně vidím jak zvážní.. na konci víkendu vždycky pláče, je toho na ní moc ale přitom to tak má od narození, tak nevím kde je problém..nechápu to. Zažily jste někdo něco podobného? jaká je první pomoc, co pomohlo vám nezávidět nebo vašim dětem?? „není vše zlato co se třpytí“, to nepomáhá…

Tys už mnohokrát zakládala tuhle diskuzi, viď. Jen občas vyměníš to, jestli jde o kluky, nebo holky. :cert: :hug: Problém je, že ex a nevlastní závidíš hlavně ty.

Tvoje dcera by nejspíš visela na starší sestře tak jako tak, to je normální.
A při odjezdu je smutná, že „starší kámoška“ odjíždí. S poníkovým tričkem i bez něj.

Tyhle komplexy na ně přenášíš ty.

Něco ti řeknu. Příbuzným vrátili v restituci velký barák a statek mimo Prahu, oni se tam odstěhovali. To už jsem byla starší „dítě“, ale stejně. Máma se mi jednou přiznala, že trpěla hrozným komplexem méněcennosti kvůli nám, že sestřenice má veliký dům, koně, poníky…

A víš co? Nikdy jsem jí to nezáviděla. Bydlet někde na statku ve vystrkově je moje noční múra a koně vůbec nemám ráda. Moje sestra to samé. Ale máma to hrozně prožívala a „viděla“, jak my tím trpíme. Ale to proto, že ona by chtěla statek a koně. Ne já a sestra. :mrgreen:

Tarinka
Echt Kelišová 8203 příspěvků 05.01.18 22:05

Normalne vetsina holcicek vzhlizi k tem starsim. Ja mam dve vlastni a taky si zavidi. Tak nejak v mezich. Byt tebou bych byla rada, ze ma tvoje dcera partacku. Trosku to zni, ze sama zavidis, ze si nevlastni dcera mohou dovolit to a tamto a na tu vlastni to prenasis. Tvoje dcera si bude muset vybudovat svoje zajmy, svoje oblibene veci atd., naucit se, ze nemuze mit vse, bude se ji to do zivota hodit. No a vetu, ze bohuzel nejde prerusit kontakt ani nekomentuju. Manzel. z vas musi mit radost :roll:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 05.01.18 22:05

Holcina zavidi, protoze to vidi u tebe. Deti jsou totiz odrazem svych rodicu…Toxicka jsi pro svou dceru ty, ne jeji nevlastni sestra a jeji rodina.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10020 příspěvků 05.01.18 22:13

Souhlas s @Bábrdl . Moc nerozumím té premise, že jste na tom finančně podobně, když oni mají veliký dům atd. Pokud byste byli podobně, tak to asi máte taky - a pokud ne, tak je něco jiného, za co utrácíte: třeba jezdíte častěji na výlety, na akce apod. Navíc, věc, kterou dcera má a velká sestra ne, je tatínek…

Jinak v příspěvku toho hodně chybí: třeba nepíšeš, jaký vztah má starší ke Tvojí dceři (má ji ráda? přála by si, aby se někdy viděly u nich doma? chce se s ní dělit, nebo se jen vytahuje věcmi a ofrňuje?), nebo jak vnímá vztah holek a otázku věcí Tvůj muž…

Upřímně, já bych se vykašlala na to, co kdo kde má: pokud je dcera smutná kvůli VĚCEM (a v tomto věku děti NUTNĚ potřebují cokoli, co vidí u jiného - u sestry, u kamarádky… ale není to tak, že by si kvůli tomu připadaly méněcenné, že to nemají, prostě chtějí vše, co se jim líbí; no a pokud Ty jí toho většinu nakonec koupíš, tak samozřejmě chce dál a víc a znova), tak bych jí vysvětlila, že nemáte peníze na všechno, že se jí další věci nevejdou do skříně atd. - a že prostě ne. Trpělivě to opakuj, kdyby se vztekala, tak ji nech vycukat - budeš se divit, jak snadno to přijme. Jen to zkouší, netrpí.

A snažila bych se podporovat vztah holek mezi sebou. Mám v rodině holčičku o pět let starší než moje dcera: tak do osmi devíti byla moje vopruzák, kterému se vyhýbala, a teď už si spolu umí pohrát, starší malé pomáhá a stará se o ni atd. Tvoje si jsou asi věkově bližší, takže klidně mohou trávit čas hrami, a pokud by ex souhlasila, klidně bych malou i poslala k ségře. Vztah mezi nimi je to, co je důležité - a holt jí vysvětli, že některé věci nemáte (vířivka apod.), ale že je super, když si je může užít u sestry.

A jinak mě ještě zarazil ten pokojík: předpokládám, že máte ještě jiné dítě/děti, a proto Tvoje dcera nemá svůj pokojík. Protože jinak bych si teda myslela, že předškolák už by v ložnici s rodiči nebo v obýváku bydlet neměl…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 22:16

Ja zakladatelku chapu. Moje mamka byla rozvedena samozivitelka, otec se v alimentech moc nepretrhl, i kdyz mel na tu dobu vysoky plat a pokazde doslo nejake decko a zacalo “Hec, ja mam to a to a my mame auto, nemusime jezdit autobusem atd. atd.” Mamka to spatne nesla, ze svemu decku nemuze dat tolik, koli by chtela. To prece spatne nese kazda matka. :nevim:

svycarka
Echt Kelišová 7548 příspěvků 05.01.18 22:17

Taky vidim, ze se trapis mozna vic ona nez ty. a pokud place, ze odchazi? Bude se ji stykat po segre? Myslim, ze za tim vidis vic nez je. Kdyz neni tak neni. Upinej se k tomu, ze vic nez tablet a trpytky dej decko radej na klavir ci Sport. to v dospelosti oceni. Chapu, ze detska puberta je narocna :kytka:

svycarka
Echt Kelišová 7548 příspěvků 05.01.18 22:18

..oprava ty nez ona..

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 05.01.18 22:22
@Anonymní píše:
Ja zakladatelku chapu. Moje mamka byla rozvedena samozivitelka, otec se v alimentech moc nepretrhl, i kdyz mel na tu dobu vysoky plat a pokazde doslo nejake decko a zacalo “Hec, ja mam to a to a my mame auto, nemusime jezdit autobusem atd. atd.” Mamka to spatne nesla, ze svemu decku nemuze dat tolik, koli by chtela. To prece spatne nese kazda matka. :nevim:

Pochopitelné to do určité míry je, ale kolikrát fakt to dítě vůbec nezávidí tolik jako dospělí.

Já jsem jako dítě vůbec nebyla schopná rozlišovat značky aut, takže když jsme si KONEČNĚ koupili západní auto a KONEČNĚ jsme si podle mamky měly přestat se sestrou za rodiče stydět, bylo mi to úplně u zádi :mrgreen:

Třeba nechápu, jak si moje máma mohla myslet, že někomu závidíme živé poníky nebo koně, když viděla, že ta zvířata obcházíme obloukem, nechceme se svézt a vůbec nás nezajímají. Měli jsme rádi sestřenici, ne její zvířenu. :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 05.01.18 22:26
@Anonymní píše:
Ja zakladatelku chapu. Moje mamka byla rozvedena samozivitelka, otec se v alimentech moc nepretrhl, i kdyz mel na tu dobu vysoky plat a pokazde doslo nejake decko a zacalo “Hec, ja mam to a to a my mame auto, nemusime jezdit autobusem atd. atd.” Mamka to spatne nesla, ze svemu decku nemuze dat tolik, koli by chtela. To prece spatne nese kazda matka. :nevim:

Nebo jsme teď s manželem byli na dovolené v pětihvězdičkovém hotelu, bylo to super, úžasné služby, nádherný pokoje… mysleli jsme si, co to nebude pro naši malou za zážitek.

A jako dobrý, ale s tetou v mobilheimu u moře to bylo lepší, protože tam a) byly další děti, b) cituji „hřiště bylo blíž“. :lol:

Cenový rozdíl dovolených bratru padesát táců. Možná víc.

A mobilheim s tetou lepší. Jsem jí zakázala to manželovi vůbec říkat. :mrgreen:

Tím chci říct, že děti chtějí věci, co se dají vcelku snadno koupit (tričko s obracecími pajetkami a ty drahé věci tak neberou). Alespoň malé děti.

BloomingGorgeous
Závislačka 2771 příspěvků 05.01.18 22:29

Taky chapu, ze zakladatelka spatne nese, ze jeji dcerka starsi sestre zavidi. Nevim, jak si autorky prispevku mohou byt jiste, ze ta zavist souvisi se zakladatelkou, kdyz rodinu neznaji.

BloomingGorgeous
Závislačka 2771 příspěvků 05.01.18 22:30
@Bábrdl píše:
Nebo jsme teď s manželem byli na dovolené v pětihvězdičkovém hotelu, bylo to super, úžasné služby, nádherný pokoje… mysleli jsme si, co to nebude pro naši malou za zážitek.

A jako dobrý, ale s tetou v mobilheimu u moře to bylo lepší, protože tam a) byly další děti, b) cituji „hřiště bylo blíž“. :lol:

Cenový rozdíl dovolených bratru padesát táců. Možná víc.

A mobilheim s tetou lepší. Jsem jí zakázala to manželovi vůbec říkat. :mrgreen:

Tím chci říct, že děti chtějí věci, co se dají vcelku snadno koupit (tričko s obracecími pajetkami a ty drahé věci tak neberou). Alespoň malé děti.

S tim souhlasim. Jako dite me treba vubec nenapadlo porovnavat nemovitosti atd.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 05.01.18 22:31
@Anonymní píše:

Nezlob se, ale pletes hrusky s jabkama. Vy jste se nemely s matkou dobre, protoze otec tak uplne neplnil sve povinnosti. Tady maji holky otce stejneho a matka prvni dcery bud mela stesti a dobre se vdala, nebo je jen ekonomicky uspesnejsi. Zadny podvod, zadna okazalost. A i s tim je treba se smirit a umet to diteti podat. Vzdy se bude mit nekdo lepe nez my a zaroven je velka cast lidi, ktera nedosahne na nas standard.
A uprimne..sed­milete dite je proste ovlivnitelne ve svych touhach okolim. Kdybyby to nebyla starsi sestra, budou to kamaradky, spoluzaci a reklama. Je treba je naucit, ze nelze mit vse.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 05.01.18 22:34
@BloomingGorgeous píše:
Taky chapu, ze zakladatelka spatne nese, ze jeji dcerka starsi sestre zavidi. Nevim, jak si autorky prispevku mohou byt jiste, ze ta zavist souvisi se zakladatelkou, kdyz rodinu neznaji.

Protoze sedmilete dite opravdu neresi velikost domu, bazenu a virivku. Alespon to moje ne.
To je bolest zakladatelky.

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 05.01.18 22:36
@BloomingGorgeous píše:
S tim souhlasim. Jako dite me treba vubec nenapadlo porovnavat nemovitosti atd.

Přesně! To dělají dospělí a projektují si to do dětí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >