Zavřená školka, předškolák, úkoly

11685
2.3.21 06:59

Zavřená školka, předškolák, úkoly

Zavřeli nám školky. Mám předškoláka. Zatím mám informaci, že dostaneme úkoly. A jak jste na tom vy? Co vám skolky daly za úkoly? Kolik? Docela by mě zajímalo porovnání, jak se s tím každá školka poprala. Měla jsem dítě už doma, takže nějaké úkoly jsme měli. Některé byly podle mě dost těžké (i podle naší logopedky). Jak se vám ukoly líbí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3449
2.3.21 07:03

Měla jsem loni. Žádný úkoly jsme nedělali, i když byly nějaké k dispozici. Ale mám šikovné dítě, které si samo pořád něco tvoří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
2.3.21 07:06

Včera jsme dostali pohádku o perníkové chaloupce. Má pak odpovídat, co se v pohádce dělo a tak a pak k tomu ještě pracovní listy. Dodělat střechu chaloupce. Roztříhat obrázkové části pohádky a seřadit a vybarvit. Pak to máme přinést do školky ke kontrole. Na každý den má jeden úkol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11685
2.3.21 07:07
@jita22 píše:
Měla jsem loni. Žádný úkoly jsme nedělali, i když byly nějaké k dispozici. Ale mám šikovné dítě, které si samo pořád něco tvoří.

Já budu muset, moje dítě to potřebuje. Ale já mám spoustu sešitu i doma, takže nic ze školky nepotřebuji. Samozřejmě pro mě bylo nejlepší, kdyz to dělal ve školce s ostatními.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11685
2.3.21 07:10
@Katka372 píše:
Včera jsme dostali pohádku o perníkové chaloupce. Má pak odpovídat, co se v pohádce dělo a tak a pak k tomu ještě pracovní listy. Dodělat střechu chaloupce. Roztříhat obrázkové části pohádky a seřadit a vybarvit. Pak to máme přinést do školky ke kontrole. Na každý den má jeden úkol.

To je hezký úkol. Doufám, že na to budeme mít víc času, protože na včera přijela pozde z práce. Děti chtějí být venku, pak vecere a už jsou unavení. Tak se jim nechce. Udělali jsme jen kratky úkol s lepením samolepek na stíny. Nechala jsem ho vybrat i sešit i úkol. Pokud budu doma dopoledne, uděláme něco těžšího. A víc odcvicime logopedii. I když tento týden je teda náročný. Ještě máme jednoho doktora. Úkoly do školy se zase rozjely - minuly týden jich tolik nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
2.3.21 07:16

Pro skolky je pripraveny manual. Jak ma DV pro predskolaky probihat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26924
2.3.21 07:24

Dostali jsme odkaz, kde je asi 40 úkolů. Nikde se nepíše, co dělat, jak dělat, kdy dělat.
Podívala jsem se a nějak mě to nezaujalo. Takže počkám, co dají za instrukce. Pokud se mi to líbit nebude, dělat to nebudu a pojedu si dal to, co děláme od logopedky a dalších. Klidně to pak vezmu do školky ukázat.
@jita22 letos je DV pro školky povinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
2.3.21 07:25

My jsme dostali pohádku, básničku a písničku, ale žádné instrukce, co s tím, tak jsem pohádku přečetla, básničku přečteme dnes a písničku si zazpívame. Pak mají nakreslit obrázek na určité téma. Toť vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6656
2.3.21 07:30

Na podzim, když byla školka zavřená kvůli karanténě, posílala paní učitelka pracovní listy e-mailem, já vyplněné a nafocené posílala zase zpět. Včera přišel odkaz na Google Meet, budou mít on-line výuku. Tak na to jsem zvědavá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
2.3.21 07:33

U nás loni byla karanténa, děti dostaly básničku k naučení a pracovní listy. Vybarvovalo se, dokreslovalo a vystřihovalo. Angličtinu má distančně, tak tam úkoly zatím nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
2.3.21 07:34
@IvaB píše:
Na podzim, když byla školka zavřená kvůli karanténě, posílala paní učitelka pracovní listy e-mailem, já vyplněné a nafocené posílala zase zpět. Včera přišel odkaz na Google Meet, budou mít on-line výuku. Tak na to jsem zvědavá :think:

Na Meet náme angličtinu a moc nadšena z toho nejsem. Dítě je sice 30 minut nalepené na tabletu, ale děti občas musí vypínat mikrofon, protože mluví napřeskáčku. Lepší než nic, ale osobní setkání to nenahradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
2.3.21 07:59

My máme týdenní téma, k tomu nějaké úkoly, básničku, pracovní listy. A odkazy na další dobrovolně věci. Včera jsem si říkala, jestli se nezblaznili, mám dvě školkové děti, každý je tedy v jiné skupině a přišel pro každého jiný email, ale naštěstí se to celkem prolíná… Takže jsme si hráli na školu, dělali i rozcvičku, zpěv a vytvarku. Moc se mi do toho nechce, ale co už. Jo a předškoláci mají skenovat výsledek na mail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24774
2.3.21 08:10

Už jsme na tento týden obdrželi. Osobně mi to přijde teda dost ve stylu „musíme vykazovat činnost“.

Máme procvičovat dny v týdnu, dohlédnout na úchop tužky, nakreslit nějaké klubíčka a přiřadit stíny k obrázkům. Taky máme dětem číst a pak si o příběhu povídat.
Nic světaborného. Zpátky nic povinně posílat nechtějí (dítě to pak může donést na založení do portfolia).

Edit: jo a pak pár typů na edukatvní (procvičení jemné motoriky) zabavení dítěte typu malujte v prstem v mouce, dělejte nažehlovací korálky, nalepte mozaiku z přírodnin…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8312
2.3.21 08:21
@Sára 1 píše:
Zavřeli nám školky. Mám předškoláka. Zatím mám informaci, že dostaneme úkoly. A jak jste na tom vy? Co vám skolky daly za úkoly? Kolik? Docela by mě zajímalo porovnání, jak se s tím každá školka poprala. Měla jsem dítě už doma, takže nějaké úkoly jsme měli. Některé byly podle mě dost těžké (i podle naší logopedky). Jak se vám ukoly líbí?

Loni nic, tento rok je to nařízení ministerstva tak se snaží.
Volala nám učitelka včera, pošle úkoly a vytvoří na Teamsech třídu a budou až vídat i tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34538
2.3.21 08:31

U nás ve školce zůstalo víc predskolaků v domácím vzdělávání(velkokapacitní školka a covid se pořád točí), takže stránky dávno vytvořeny jsou. Dále jsem si vyzvedla všechny pracovní listy z angličtiny, protože je ve třídě s AJ, ale to je to nejmenší, co by jí za současné situace mohlo chybět. Včera volala paní učitelka, že vytvořila stránky přímo pro jejich třídu, dostaneme odkaz, kde můžeme něco vyplnit a ona to tam přímo uvidí.
Dcera je doma už od října, pracujeme s ní sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat