Zavření škol a školek, už to nezvládám

Anonymní
25.2.21 15:11

Zavření škol a školek, už to nezvládám

Dneska to na mě padlo. Jsem učitelka a vadí mi, že chtějí zavřít i ty nejmenší. Mám druháky a ještě pořád vidím následky toho, že dětem chybí půlka první třídy.
Vím, že je spousta učitelek doma celou dobu, ale já to nedávala už loni. Mívala jsem migrény, zhoršil se mi zrak. Dneska mi je od rána fyzicky špatně. Navíc nevidím svetlo na konci tunelu. Řečem, že to je potřeba na 2-3 týdny nevěřím. Doufala jsem, že by se v březnu mohly děti vracet a teď toto. Doma mám sama děti, kterých se to dotýká. Starší je na prvním stupni a jsou dny, kdy je už apatický, včera odmítal jíst, že už ani hlad nemá.
Mladší je skolkovy. Tomu školka chybět nebude, protože se denně ptá, kdy konečně budeme doma. Ale školka mu prospívá. Potřebuje děti a režim. Prvních pár let si školku kvůli nemocem neužil. Teď budeme doma zase všichni. Mladší stráví celé dopoledne na TV, protože na něj nebude čas. Takže bude dělat scény, když se TV vypne. Zase nam zruší logopedii…
Po nocích budu vařit a opravovat práce dětí.
Aktuálně mám chuť se na všechno vykašlat a buď změnit práci, nebo otěhotnět, nebo cokoliv.
Rada neexistuje. A ano, vím, že na tom je hodně lidí hůř. Mně už chybí něco, na co se těšit. Čím se odměňujete a co těší vás? Jak povzbuzujete děti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63066
25.2.21 15:14

Mám devátaka a vidím, jak negativně se to na něm podepisuje.. Je to hrozná bezmoc.. A jestli budou doma i prvnaci, tak budu mít doma na online zase 3 děti a asi mě svihne, pac 1.,3. A 9.trida.. Otresny. Vůbec se nedivím, že mají děcka depky, mám je taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
25.2.21 15:19

Jako je to mazec. A na všechny hrozně velká zátěž. A kdyby aspoň člověk měl důvěru ve řídící orgány a viděl nějaký smysl v těch opatřeních a to světlo na konci tunelu. Ale tady je hovno, všude kam se člověk podívá jen kopy sraček a s*račky kam člověk dohlédne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13634
25.2.21 15:23

Ja uz k tomu nemam slov. Mam prvňacku. Doma jsem s mladsim naštěstí. Ale presne, misto abych se venovala jemu. Jen mu pribude cas kdy se opět bude muset zabavit sam, protože skola.
Snad je nechaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.2.21 15:26

Ja si tim prosla na jare. Nejsem teda ucitelka, ale prace na HO, vareni, doma skolkove dite a prvnak.
Aktualne jsem najela do modu „vyckavej a setri sily, budes je potrebovat“. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 15:31

@Svistice já už to měla i na jaře, pak na podzim a bude to znovu. Do toho 3× týdně máme i odpoledne, protože docvicovani, kroužky, konzultace…

A asi jsem matka na baterky, ale opravdu nevím, jak zabavit 6lete dítě doma, aby nechodilo co 5 minut, že chce čůrat, pít, jíst, nebo se nudí. @Elen8 u nás starší musí sám. Mladší má taky smůlu. Já mám celé dopoledne online výuku.

• Citovat
  • Nahlásit
634
25.2.21 15:33

Taky už mě to s..štve.
Dcera je školková, školku miluje, je hodně společenská, navíc i hodně akční, takže jí prospívá režim. Školka jí bude chybět. Já jsem zdravotník, takže do práce musím. Do nějaké školky zřízené pro tyto účely, kde nezná ani děti ani učitelky, ji dávat nechci. Navíc loni na jaře se u nás stejně neotevřela. Manžel s ní tedy bude doma na home-office. Sice to zvládá, je skvělej táta, ale práce má hodně, snaží se to dělat zodpovědně, už teď docela pracuje přes čas, a teď ještě neposednej předškolák k tomu. Minulé jaro jsem na něm viděla, že ke konci toho lockdownu už toho měl fakt dost, i když to nějak nedával najevo. Po večerech budu vařit, aby měli aspoň co k obědu.
Je to opravdu zátěž pro všechny. (akorát teda některé skupiny obyvatelstva na tom naopak bohužel profitují).
A to nemám školní dítě, abych se s ním musela ještě učit. Smekám před vámi všemi, kteří to zvládáte, opravdu. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
25.2.21 15:33

Nejhorsi na tom vsem je, ze tato opatreni se vubec nepromitnou do cisel novych pripadu Covidu… Zavrou veci, ktere maji minoritni podil na tom vsem.

Jo, a mne taky hrabne. 3.trida, 1.trida a trileta, co je ve skolce radeji nez doma + 1 HO a 1 castecny HO… Opet suplovat skolni jidelnu, druzinu… Rok jedeme on-line ZUS, tento skolni rok dvojmo… Taky uz nemuzu. No, ale ted si vlastne nemam na co stezovat, jeste nam tesne vysla dovolena… Aspon deti nacerpaly trochu optimismu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.2.21 15:34
@Anonymní píše:
@Svistice já už to měla i na jaře, pak na podzim a bude to znovu. Do toho 3× týdně máme i odpoledne, protože docvicovani, kroužky, konzultace…A asi jsem matka na baterky, ale opravdu nevím, jak zabavit 6lete dítě doma, aby nechodilo co 5 minut, že chce čůrat, pít, jíst, nebo se nudí. @Elen8 u nás starší musí sám. Mladší má taky smůlu. Já mám celé dopoledne online výuku.

Ja ma kazdy den 7-15:30, ale dost casto i do 17:30, kdyz finisujem projekt. :mrgreen: Meetingy v 5 rano kvuli Asii jsou taky prima. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.2.21 15:38

Jestli fakt zavrou skolky a predskolacka nafasuje taky „ukoly“ a nebude ochotna si je delat sama a dobrovolne, tak s cistym svedomim priznavam, ze riditelce do skolky dam vedet, ze na nejake pracovni listy jim fakt prdim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 15:39

@Svistice tak já mám od 8 do 12:00. Dvakrát týdně do 15:00. Jednou týdně máme od 17:00 do 19:00. No a pak denně od 20:00 do 23:00 řeším práce, kdy opravuju a vypisuju chyby, chystám práci na další den a tak. Což mi zabere víc času než v prezenční výuce.

• Citovat
  • Nahlásit
5042
25.2.21 15:40

Nějak nevidím žádný důvod k nějakému hroucení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 15:43

@Svistice na předškoláka kaslu. Nervy mám jen jedny. Děláme Maxika a Elkonina, takže na pracovní listy z MŠ se můžu z vysoka… Ale pokud to bude jako na jaře, tak 1× měsíčně dali na web školky 6 listů z Pinterestu. To toho děláme mnohem víc.

• Citovat
  • Nahlásit
7568
25.2.21 15:50
@Zumpa píše:
Nějak nevidím žádný důvod k nějakému hroucení.

Tak to buď rád, že tebe to míjí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8035
25.2.21 15:54

Třeba nezavřou :nevim: uvidíme.. Já jsem z toho taky špatná, nám minulý týden, celé třídě učitelka psala, že čtení třídy je hodně slabém, že prosí rodiče o procvičování..
Tak ono je to pěkné, člověk se snaží, ale když máte doma ještě jednoho na on-line i když samosatného tak občas taky potřebuje něco vysvětlit, je vidět, i podle slabikářů, že Vánoce probíhali někdy na konci ledna.. to si myslím tam byli opožděně.. Taky i ted je venku pěkně, člověk je rád, že může jít na vzduch ja kjeden od počítače, tak druhý pokud to nějak jde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat