Zažádání o byt (Praha) - názory :)

Anonymní
7.8.11 17:16

Zažádání o byt (Praha) Názory :)

Ahoj holky :kytka:

Žijeme s přítelem v podnájmu (Praha, 2kk - 11.000,–)
Přítel má na výplatu 14.000,– a já pobírám 3.800,– bohužel, když jsem se dozvěděla, že čekám mimi, tak jsem byla tři měsíce bez práce.

Situace je taková, že žijeme z koruny na korunu a bohužel nemáme babičky a dědečky, kteří by nám pomáhali. Když jsem pobírala těch 8.000,–tak to celkem i šlo, ale takhle :zed:

Tak jsem se chtěla zeptat Vás, jestli nevíte, zda by bychom si mohli zažádat o byt? Popř. jestli máme nárokk na nějakou peněžitou pomoc?

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

36560
7.8.11 17:25

Příspěvek na bydlení?
To asi jediné.. jinak v Praze nevím.. žila jsem tam 20let, a co vím, tak jsou dlouhé čekací seznamy.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10657
7.8.11 18:09

Příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy.

Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy.
Nárok na příspěvek na bydlení

Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu a jehož náklady na bydlení přesahují 30 % příjmů (v Praze 35 % příjmů) a zároveň jsou nižší než tzv. „normativní náklady“ stanovené zákonem. Příjem rodiny se zkoumá za předchozí kalendářní čtvrtletí a počítají se do něj i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.

Do nákladů na bydlení je zahrnuto nejen nájemné (a obdobné náklady u družstevních bytů a bytů v osobním vlastnictví), ale také služby a energie. Při posuzování nároku na příspěvek a jeho výši se berou v úvahu průměrné náklady zaplacené za předchozí kalendářní čtvrtletí.
Výše příspěvku na bydlení

Výše příspěvku na bydlení je rovna rozdílu mezi normativními náklady na bydlení a příjmem domácnosti vynásobeným koeficientem 0,30, resp. 0,35 pro Prahu (při splnění nároku na dávku).

Normativní náklady na bydlení pro nájemní byty platné od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010
Počet osob v rodině Počet obyvatel obce
Praha nad 100 tis. obyvatel
1 5 877 4 816
2 8 499 7 037
3 11638 9 739
4 a více 14 597 12 307

Normativní náklady na bydlení pro družstevní byty a byty vlastníků platné od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010
Počet osob v rodině Počet obyvatel obce
Praha nad 100 tis. obyvatel 50 000 – 99 999 obyvatel 10 000 – 49 999 obyvatel do 9 999 obyvatel
1 3 356 3 356 3 356 3 356 3 356
2 5 062 5 062 5 062 5 062 5 062
3 7 124 7 124 7 124 7 124 7 124
4 a více 9 078 9 078 9 078 9 078 9 078

Výše nákladů srovnatelných s nájemným podle § 25 odst. 1 písm. b) zákona pro období od 1. ledna 2010 do 31. prosince 2010 za kalendářní měsíc:
Počet osob v rodině Výše nákladu podle zákona
1 1290
2 1765
3 2309
4 a více 2784

Výše částek, které se započítávají za pevná paliva podle § 25 odst. 1 písm. c) zákona, pro období od 1. ledna 2010 do 31. prosince 2010 za kalendářní měsíc:
Počet osob v rodině Výše nákladu podle zákona
1 628
2 859
3 1124
4 avíce 1388
Výplata příspěvku na bydlení

Splňuje-li podmínky nároku na příspěvek na bydlení více osob, platí, že se tyto osoby buď dohodnou na tom, která z nich bude příspěvek pobírat, nebo úřad práce, který o příspěvku rozhoduje, určí, které z těchto osob příspěvek na bydlení přizná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.11 19:27

Honzuovko, děkuju moc za příspěvek :kytka:
Ono právě, pokud jsme v podnájmu, tak nárok na příspěvek na bydlení nemáme. To bychom museli jít do vlastního nebo do bytu s majitelem, ale my jsme jen v podnájmu a nemůžeme si tady zapsat trvalé bydliště.

Jinak holky děkujeme

• Nahlásit
  • Citovat
13938
7.8.11 19:49

ahoj
doba zažádání o byt už dávno minula, proč myslíš, že má každý hypotéku nebo podnájem. Sice ještě seznamy jsou, ale čeká se roky a šance je min. město si byty pro sebe nenechává, proč také, nevydělává to. Byty jsou hlavně soukromé nebo družstevní.
mimochodem pokud jste v podnájmu nárok na příspěvek máte, ale musíte tam mít trvalé bydliště

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.11 19:56

vím že některé městské části mají své vlastní sociální byty s nízkými nájmy - co zkusit podat žádost tam?

ale nevím zda je nějaká šance :nevim: nejlepší by bylo pokud by manžel zkusil kouknout po líp placené práci…a ty dokud se mimi nenarodí po nějaké brigádě? třeba i za kasou v marketu? v Praze nouze o práci není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10657
7.8.11 20:04

Na sociální byt nárok nemáte, manžel by se měl víc snažit, když bude tátou. A v Praze jsou i levnější nájmy, co zkusit výměnu za levnější??? Já peníze neřeším, když chce manžel dítě, tak se holt musí otáčet, kdyby bral 14000, tak by asi ani on sám neuvažoval o dítěti, dokud by si nenašel lépe placenou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10657
7.8.11 20:06

Sociální byt bys mohla dostat pouze ty a dítě. V sociálním bytě nemůže bydlet ten, komu není určen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
7.8.11 20:08

Zkus si najet na stránky jednotlivých městských částí a tam najdeš podmínky pro přidělení sociálního bytu…sama uvidíš, jestli máš šanci nebo ne. Každopádně předpokládám, že by to nijak rychlé nebylo.
Z mého pohledu jsou, pokud chybí peníze, jen dvě možnosti. Snížit výdaje nebo zvýšit příjmy. Radila bych tedy brigádu - buď pro tebe nebo pro partnera. Nebo se může přítel pokusit najít lépe placenou práci.
PS: Taky nemáme hlídání a nájem platíme ještě vyšší než vy. Tak si holt přítel našel práci jen na noční směny a já chodím na částečný úvazek do práce. Není to jednoduché…ale tady v Praze je aspoň ta možnost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
13938
7.8.11 20:18

no to jen tak mimochodem, děti máme tři, hlídání nemáme a nikdo nám nic zdarma nedá. komu dneska ano? prostě je to vaše věc, je to vaše dítě a vaše starosti, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.11 20:22

Ježíšmarja, dyť jo!!! :roll: Já jsem chtěla jenom vědět, jestli má nějaký smysl zažádat si o byt, nic špatnýho nebo stěžování si. Ani, že bych si stěžovala, že nemám hlídání…

• Nahlásit
  • Citovat
FloraBolger
7.8.11 20:37
Anonymní píše:
Ježíšmarja, dyť jo!!! :roll: Já jsem chtěla jenom vědět, jestli má nějaký smysl zažádat si o byt, nic špatnýho nebo stěžování si. Ani, že bych si stěžovala, že nemám hlídání…

Obávám se, že žádost o byt - i kdyby smysl měla - vaši situaci nevyřeší. Protože přidělení by určitě nebylo během pár měsíců, ale spíše za několik (mnoho) let. A z toho, co píšeš, se obávám, že potřebuješ „akutní řešení“.
Příspěvek na bydlení je mimo mísu (kvůli trvalému bydlišti) a ostatní sociální dávky - co jsem slyšela - hrozně ořezali. Možná ještě přídavky (podmínky neznám, my nemáme nárok), ale těch cca 500/dítě vás taky nespasí.
Obávám se že opravdu jediná možnost bude zvýšit přijmy :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3576
7.8.11 20:46

Ahoj.. myslim, ze na socialni byt mate vysokej prijem.. jinak k obecnim bytum.. nevim pod kterou Prahu spadas.. Poradniky snad jeste nekde jsou.. Do poradniku se vetsinou dostanes za podminek, ze mas v dane mestske casti trvaly pobyt min. 3 roky.. Druha varianta je ta, ktere se rika ‚obalkova metoda‘, spravne pak se to jmenuje Pronajem bytu za 1. smluvni najemne.. to znamena, ze MC udela vyberove rizeni na pronajem bytu a ty do prihlasky uvedes, kolik nabizis prvni nejvyssi najemne. Tyto nabidky se pohybuji vetsinou ve stotisicich, co byva v podminkach, ze treba za byt 2*1 musis nabidnout nejmin 200tis. (vyberove rizeni byva celorepublikove, nemusis mit trv. pobyt v Praze a vetsinou o byvaji byty, ktere nejsou urceny k privatizi). Na P10 byva losovani a byty urcene k oprave na vlastni naklady, na P2 byva aukce o pronajem. Kazda Praha to ma jinak.
Jinak jeste k tem soc. bytu, co jsem si jeste vzpomnela, dodavas takove dokumenty, krome prijmu vaseho i to treba, ze mas zalozeny stavebko anebo nejake prostredky k dalsimu reseni bydleni.
Tak hodne stesti.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
7.8.11 20:46
Promin,ale nechápu proč si skoro v každý diskuzi tak jedovatá 8-o
jizvíková píše:
no to jen tak mimochodem, děti máme tři, hlídání nemáme a nikdo nám nic zdarma nedá. komu dneska ano? prostě je to vaše věc, je to vaše dítě a vaše starosti, ne?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.11 20:54

Holky díky moc :kytka: :kytka:
Leo :hug: určitě zkusíme, tohle nás nenapadlo

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu