Zažiju někdy klidné kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Magi
Kecalka 421 příspěvků 20.07.10 13:15
Zažiju někdy klidné kojení?

…ptám se. Ve třech týdnech a šesti týdnech-sprut, ve třech a šesti měsících taky sprut, mezi čtvrtým a pátým měsícem bojkot prsu… Malé jsou tři měsíce a opět při kojení bojujeme. Mám finty, jasně: zavinout, zalehnout, zavalit prsem, aby nemohla uhýbat, smát se, škrábat…Ještě tři měsíce a budou příkrmy, uklidňuju se. Holky bude to kojení někdy v klidu a pohodě? Takové to něžné splynutí maminky s miminkem, jak se píše? Jak jste to měly vy?

Reakce:
kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 20.07.10 13:25

Čauky, u nás je v klidu noční kojení. To se přicucne a saje, pak odpadne a spí. Teď dva dny se přicucne-rozdudá-pustí-mlíko stříká okolo a on děsná sranda - kouká na druhou stranu a za chvíli zase. :mrgreen: Asi začal jíst střídmě :lol: Stejně na něj hrozně ráda koukám, jak si šudlá ručičky, očíčka mu jezdí nebo naopak usíná. :palec: Od příkrmů si neslibuji, že to bude lepší, aby to nebylo ještě horší. :think:

Příspěvek upraven 20.07.10 v 13:25

rozumbrada
Extra třída :D 13736 příspěvků 20.07.10 13:25

Nikdy.
Když pominulo bolavé šestinedělí zpestřené zánětem prsu a drcením bradavek v odsávačce, tak bylo pořád něco a s prvními příkrmy se to ještě zhoršilo :lol:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 20.07.10 13:43

Ja si jeste jako tehule pripravila do detskeho pokojicku kreslo, vedle nej stolecek, s vizi, ze ja drzim na ruce miminko, pohupuje se v kresle a kojim, do okna padaji paprsky zapadajiciho slunce… Chachaa.
Kojila jsem temer vyhradne v leze, tim odpadlo kresilko, cim byl starsi, tim vic ho zajimalo vse okolo, prsa strikaly, Mates se odvracel, rval.
A to jsme vetsinu kojeni meli tak nejak relativne v klidu domova, kde to znal, takze to delal jen v omezene mire, hlad pak vetsinou zvitezil.

Doma kojit nejlepe stale na jednom miste, nejlepe v seru, bez radia a jinych zvuku, bez ostatnich lidi, zkratka separace. Trosinku to pomuze, Take neni dobre nechavat dite, az hlady rve, jakmile fnukne, tak dat prso, protoze dite s velkym hladem vetsinou rve, ze ma hlad a pro samy rev si nevezme prso do pusy.

Ale hodne zalezi i na povaze mimina, nekdo koji celou dobu v klidu, nekdo klidne kojeni nikdy nezazije. Ber kojeni jako prosty akt upotrebeni zakladni fyziologicke potreby, na zmitani a odtrhavani ditete to nic nezmeni, ale aspon nebudes zklamana, ze to neni idylka a splynuti dusi.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17251 příspěvků 20.07.10 13:55

Zrovna taky bojujeme s kojením. Každý den je nějaká inovace :mrgreen:
Myslela jsem si, že když se malá zvládla dobře přicucávat a nezmasakrovala mi po porodu prsa, že už to bude v pohodě, ale ona si začala vymýšlet jinak. Předminulý týden to vypadalo na mentruační bojkot, trochu jsem krvácela, musela jsem při kojení různě poskakovat, aby se vůbec připojila nebo rychle přepojit dudlík za prso. Minulý týden jakžtakž, tak jsem doufala, že budeme rozkojovat-bojkot se samozřejmě podepsal na množství mlíka. No a od víkendu je to každý den a asi i každé kojení jinak - jednou řve jako když jí na nože bere, že nechce prso do pusy, když si ho vezme, tak ho nechce držet, takže opět musím u kojení různě houpat a poskakovat, jindy si ho vezme cucá a pak začne vytahovat prso do všech stran jako když není mlíko, tak jí dám druhé prso a to jednou zatáhne a pak už jen řve. A taky jak píše Kozisek tak prso začne pouštět a řehtá se, to je ta lepší varianta, horší je, že začne pouštět a když jí teda dám na odříhnutí tak řve a řve a řve, fakt děs.

S první jsem měla problémy s poraněnýma bradavkama, ale když se to zahojilo, tak to byla pohoda. Sice byl menší problém s přibíráním, ale jak začly příkrmy, tak to byl tak úžasnej zážitek. Ovšem s tím, co mi vyvádí druhá, se ho asi nedočkám :cert:

Magi
Kecalka 421 příspěvků 20.07.10 14:17

No děvčata, nepotěšily jste mě :lol: Jsem ráda, že kojím, u staršího synka se nám to nepodařilo. Ale nikdy jsem netušila, že to můžou být takové boje. Proč to ty mimča dělají?
Kadli, jojo střídání dudlík, prso, řev, brkání, to jsme taky absolvovali. Čičinko, mám stejné poznatky jako Ty, akorát s tím klidem je to někdy blbý. Mám staršího synka, momentálně v období vzdoru (ideální kombinace s růstový sprutem mladšího), který když začnu kojit, tak zrovna potřebuje kakat, nebo začne do něčeho mlátit atd. 8-o

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 20.07.10 14:21

Ahoj,
s tímto mám bohužel trojnásobnou zkušenost :roll: První mi to začal dělat v 3 měsících, ostatní dřív (druhé v 7 týdnech, třetí v 8 týdnech). Hned zkraje napíšu, že v pohodě to nebylo už nikdy (byly sice světlé chvilky, co trvaly třeba měsíc, ale pak se to opět vrátilo do starých kolejí), takže u třetího, kterému budou brzy 2 měsíce, si ani nedělám naděje, že bude kojení v klidu. Nejhorší byl ten první, s ním jsem se prala už v porocdnici, jak nešel v rukou udržet (má ADHD), má problémy s udržením pozornosti - u jídla (ať kojení, nebo příkrmy) dvojnásob.

Trochu nám pomohlo následující:
Vždy jsem kojila v leže a někde v klídku (no … s dvěma dalšími sourozenci, kdy ani jeden nechodí do školky a jsou mi permanentně za zadkem, je nějaký klídek utopie), jinak to ani nešlo - abych měla volnou aspoň jednu ruku (ideálně obě) na vracení prsa do pusy, vyndávání ruky/nohy/něčeho jiného z pusy, držení kopajících nožiček/máchajících ručiček, nebo jen na sebeobranu před škrábajícím a zmítajícím se pytlem blech.
V noci, když byly děti rozespalé, to většinou šlo.

Na kojení na veřejnosti jsem mohla zapomenout, protože pak by dítě jen koukalo, kde co lítá, a ani by se nepřisálo. Takže na kojící maminky na lavičkách, kterým se dítě ani nehlo, jsem vrhala trochu závistivé pohledy ;)

Tričko se zajímavými barevnými vzory na chvíli přilákalo při kojení pozornost, takže děti pak nějakou dobu neodvracely hlavy, vydržely civět dopředu a chvíli sát v klidu.

U příkrmů to dělal jen první, toho jsem musela nějaký čas (asi do 1 roku) krmit u televize, abych se mu trefila do pusy.

Držím palce, ať tvé dítě není jako ty moje, které to bohužel nikdy nepřešlo.

Příspěvek upraven 20.07.10 v 14:46

Magi
Kecalka 421 příspěvků 20.07.10 14:28

Deimosko, děkuju, pěkně jsi to popsala, že jsem se musela smát. Škrábající, zmítající se pytel blech :lol: Tak to je výstižné.
S těmi maminkmi kojícími venku, mám stejné pocity. Venku si už kojit fakt netroufám, a to jsem ještě nedávno celkem v poklidu na hřišti kojila. No třeba se to ještě zlepší, totéž přeju u Tvého nejmladšího :palec:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17251 příspěvků 20.07.10 19:09

Madi i já zkraje v poklidu kojila kdekoliv a poté, co jsem během jednoho dne vzburcovala sídliště a pak hned na další lavičce musela snášet opovržlivé pohledy rodinky, která cpala dětičky do auta 2m od lavičky, kde jsem se snažila narvat dítěti prso do pusy a naprosto bezvýsledně, protože to byl ten menstruační bojkot a to prso nechtěla do pusy ani na chvilku, tak mám taky velký strach někde kojit. Takováhle hrůza se už naštěstí neopakovala, ale nikdy nemůžu vědět, kdy to příjde znova.

Hele tak dneska si mladá vymyslela asi spurt, to jsme ještě neměly, tak aby nebyla nuda :mrgreen: Kojím co hodinu, ale aspoň sosá. Teď naposledy dokonce 20minut, což je neuvěřitelný oproti včerejšku, kdy byla boj každá minuta nad 5min :nevim:

veverttka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.10 22:21

Držím moooc palce, u nás proběhly všechny spurty i bojkot, přesně jak píšeš, nepomohly moc ani příkrmy, ale trochu snad homeopatika silicea a calcarea, po jedné kuličce každý den. :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >