Zážitek z pískoviště

5021
2.7.15 19:36

Zážitek z pískoviště

Na veřejná pískoviště chodíme jen velmi zřídka, jenže momentálně není jiná možnost, protože jsme se nuceně přestěhovali z RD po dobu rekonstrukce do našeho bytu a bez pískoviště to zkrátka nejde, děcka jsou zvyklá být celý den venku a bez toho v paneláku trpí. Tak jsme se dnes vydali na hřiště, děcka 2 roky, 5 let, 8 a 10. Starší tedy chodí i sami, ale šli jsme spolu. Hned ráno, dokud nebyl pařák, tak kolem půl deváté. Větši děcka se rozhodla že si udělají veliký kopec, ve kterém udělají tunel, nebo sopku, podle toho, co se podaří. Pískoviště je to velké a hromadu začali dělat uprostřed. Asi po hodině a půl snažení přišly 2 maminy s děckama asi ve věku 2,5 roků, chlapeček a holčička tak kolem 4 let. Sedly si na lavičky před hřištěm a skvěle se bavily. Holčička si začala hrát s mojí pětiletou, to bylo v pohodě, kluk začal prudit samozřejmě na písku, obcházel, pobral naše hračky a pak pomaloučku začal děckám bortit tu hromadu. Řekla jsem mu asi 3× fakt velmi mírně, aby jim to neničil, že si dělají velikou hromadu, aby jim raději pomohl tu hromadu udělat, ale prd, skákal jim do toho furt, nejstarší dcera ho jemně vzala za ruku a odvedla trošku stranou, aby jim to neničil, v tom se do ní pustila matka, prej že on je maleeeej, cháááápeš? Na to jsem se nakrkla a řekla jsem jí, že je sice malej, ale ona ne, a že by bylo velmi vhodné, aby si misto toho krafání dítě hlídala. ona prej, že to pískoviště ale není jen naše, což samozřejmě není, ale je dost velké na to, aby si klučina hrál o kousek vedle, místa tam bylo… Nemluvě o tom, že děckám pobral bez optání většinu hraček, dcerce vzal z před nosu oblíbené autíčko a matka nic, pak si půjčil bez dovolení naše vozítka, taky nic, až po chvíli Tobiáááááááášku, nechej to, ale takovým tónem, jako že ale když to Tobiášku budeš dělat dál, tak je to vlastně taky v pořádku. Takže Tobiášek zkrátka prudil všechny děti kolem a matka nic, kecala dál. Jako já nevím, mám dcerku 2 roky a 4 měsíce a taky se neoháním tím, že je malá, myslím, že i malým dětem je potřeba vštěpovat pravidla slušného chování už od malička, kde se to asi mají naučit, že se mají ptát, jestli si můžou něco půjčit, nebo neničit práci druhých dětí. Jako nemyslím, že bych byla na svoje děti extra přísná, ale dovolit jim to co tato matka, tak bych se 4 dětma fakt asi doma nevydržela. No jo, ona měla jen jedno a jistě zastávala názor, že zrovna její miláček si může dovolit fakt všechno, protože je přece maleeeeej. No nic, potřebovala jsem se vykecat z té hrůzy dětských hříšť a obdivuju všechny, které to zvládají, toto je na mě trošku adrenalinový sport, zvlášt když potkám nějakou fakt jednoduchou maminu. :zed:
Den před tím tam přišli na písek 2 chlapi se špuntem asi taky tak dvouletým sedli si na kraj písku zadkem k děcku a to taky první co tak šel našim ničit jejich výtvory. Nezájem, pak se asi po 5 minutách otočili a prej Štěpánku, proč to děláš, otočili se a kecali dál. Nechápu, nač si lidi ty děti dělají, když pak nemají nejmenší zájem se jim věnovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20882
2.7.15 19:38

Takový román kvůli hromadě písku… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 19:39

Je to jen písek a jsou to jen deti. :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
2.7.15 19:42

Chudinka desetileté dítě, dvouleťák mu zbořil hromadu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17298
2.7.15 19:42

@Zabatko tak tam nechoď :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26923
2.7.15 19:43

Hahaha. No holt si na takove mega stavby budete muset poridit piskoviste vlastni :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
2.7.15 19:45

Prehanis to. Decka si tam jdou pohrat a on je opravdu jeste maly.
Deti si musi hrat i sami, maminka neustale za zadkem to taky neni dobre. Starsi deti aspon meli moznost aby se naucili tady tuto situaci nejak vyresit a s mensim ditetem to nejak vyresit.

Otazka, proc si lide delaji deti, kdyz se jim porad nevenuji(dle tveho neustale nestoji za zadkem) je u tady tehle situace uplne ujeta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13606
2.7.15 19:46
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Doporucuji pro priste okolo vasi stavby povesit vlajecky jako vystrahu nebo elektricky drat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997

Ja na tom nic extra hruznyho nevidím. Tak jim zbořil hromadu, no…ja sice dítě okriknu a snažím se zabavit, ale obvykle to konci brekem a odchodem z piskoviste. Hromady a babovky bori vsechny deti - alespoň u nás. Pujcovani babovek…u nás se vše na pískovišti považuje za erar, občas se me někdo zepta, ale to si spis tukam na čelo, proč bych dítěti mela odepirat půjčení plastových hrabiček. Spis mi připadá lepší nechat deti, at si to vyřídí mezi sebou, než jim stát za zadkem. Pochopila bych to rozhořčení, kdyby bylo to male dítě terorista, co deti bije nebo případně rve, ze auto a pisek jsou jeho a nepujci, potom mi laxni matky taky lezou krkem…mam jedine doporučení - nechoď s nimi na písek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38949

10 letého ještě baví pískoviště? A to šlo z toho vysušeného písku z těch veder něco stavět? A ty starší děti se neumí bránit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6753
2.7.15 19:49

Tak vy začnete stavět obr kopec uprostřed a ostatní mají k dispozici jen kraje? Dobrý uvažování :lol: Proč to řešíš? Mně zase přijde tvůj názor mimo, děláš jako kdyby byly tvoje děti pupek světa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
2.7.15 19:49
@marrlinka píše:
Ja na tom nic extra hruznyho nevidím. Tak jim zbořil hromadu, no…ja sice dítě okriknu a snažím se zabavit, ale obvykle to konci brekem a odchodem z piskoviste. Hromady a babovky bori vsechny deti - alespoň u nás. Pujcovani babovek…u nás se vše na pískovišti považuje za erar, občas se me někdo zepta, ale to si spis tukam na čelo, proč bych dítěti mela odepirat půjčení plastových hrabiček. Spis mi připadá lepší nechat deti, at si to vyřídí mezi sebou, než jim stát za zadkem. Pochopila bych to rozhořčení, kdyby bylo to male dítě terorista, co deti bije nebo případně rve, ze auto a pisek jsou jeho a nepujci, potom mi laxni matky taky lezou krkem…mam jedine doporučení - nechoď s nimi na písek.

Tak, tak. Moje rec. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 19:50
@lucenka píše:
10 letého ještě baví pískoviště? A to šlo z toho vysušeného písku z těch veder něco stavět? A ty starší děti se neumí bránit?

si to zmichala s vodou co donesla z domu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6753
2.7.15 19:51
@marrlinka píše:
Ja na tom nic extra hruznyho nevidím. Tak jim zbořil hromadu, no…ja sice dítě okriknu a snažím se zabavit, ale obvykle to konci brekem a odchodem z piskoviste. Hromady a babovky bori vsechny deti - alespoň u nás. Pujcovani babovek…u nás se vše na pískovišti považuje za erar, občas se me někdo zepta, ale to si spis tukam na čelo, proč bych dítěti mela odepirat půjčení plastových hrabiček. Spis mi připadá lepší nechat deti, at si to vyřídí mezi sebou, než jim stát za zadkem. Pochopila bych to rozhořčení, kdyby bylo to male dítě terorista, co deti bije nebo případně rve, ze auto a pisek jsou jeho a nepujci, potom mi laxni matky taky lezou krkem…mam jedine doporučení - nechoď s nimi na písek.

Naprostý souhlas. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama