Zažívací obtíže v závislosti na cyklu

26
14.8.20 09:39

Zažívací obtíže v závislosti na cyklu

Ahoj holky, davam dotaz, ze by jste mi treba nekdo dokázal poradit. Mam dlouhodobe bolesti v právem podbrisku a levém podzebri. Vysledovala jsem ze vzdy v období ovulace je to mnohem horší, před ms taky. Dal mam asi poslední pul roku problémy se zazivanim - prujmy, nadymani, bolesti žaludku a strev, občas konecniku. I po male porci jsem hrozne nafoukla a opět to je spis v druhé polovině cyklu. Byla jsem na gastru - gastroskopie, kolono, odběry, sono. Na gynekologii - odběry, uz. Našli mi laktozovou intoleranci a zánět žaludku ( prelecen). Proste z mesice mi je tak 10 dni dobre. Menstruaci mam celkem pravidelně. Neni silná, ale bolest první 2 dny dost. Horší ovulace. Jsem 3 roky po porodu. Určite mam špatne pánevní dno, staci zvednout dítě a někdy par kapek moci neudrzim. Nekdo nějaké zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
13927
14.8.20 10:32

Pokud máš vyloučené závěžnější prolémy, tak bych si takhle od klávesnice na nějakou dysbiozu - tedy rozházený mikrobiom. Trávení je ovlivňované hormonálními cykly a holt to tvým spolubydlícím holt nedělá dobře. A je výrazně jednoduší proměnit mikrofloru trávicího traktu, než vrtat do hormonálního cyklu.

Zkusila bych tak čtvrtroku dodržovat lowFODMAP a pak postupně přidávat vynechané potraviny a zjišťovat co projde a co ne. http://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/
Podle toho českého webu to úplně nevypadá, ale jde o dietu spadající do oblasti medicíny ne „wellness“, prokazatelně funguje (spolu s psychoterapií) třeba na dráždivý tračník a ten mikrobiom umí transformovat. Výhodou je, že není na doživotí, ale jen střednědobě (měsíce).

K tomu nějaká probiotika, ale až po měsíci, dvou diety, protože pokud by tvoje problémy souvisely se syndromem bakteirálního přerůstání, tak potřebuješ nějakou dobu fakt minimalizovat možnost, aby ti v tom tenkém střevě něco rostlo.

Tím že to je nízkosacharidová záležitost to zároveň umí docela zajímavě modulovat hormonální záležitosti.

Zároveň k tomu začni cvičit na pánevní dno - asi bych zašla někam, kde dělají metodu podle mojžíšové a nechali si k tomu i udělat i mobilizace, případně navrhnou nějaká další kompenzančí cvičení, podle toho jaké jsou tvoje svalové dysbalance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
14.8.20 10:43

@Ou dekuju, tu dietu znám. Doporučila mi ji dr na gastru. Snazim se to dodržovat. Úplně jsem vynechala lepek a vse z mléka. Chvíli to bylo lepsi. Ale ted nic moc. Napadlo me, aby ta bolest vpravo nebyla cysta, nebo endometrioza. Co myslíš o tom zkusit Gynex?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama