Zbarvení oka u miminka - je to v pořádku?

103
11.7.20 16:25

Zbarvení oka u miminka - je to v pořádku?

Zdravím :) Zase mám dotaz… naše holčička (teď 5 a půl měs) má již cca měsíc a půl zbarvené jedno oko, tak jako do hnědozelena, ale jen takovou třičvrtinu… Když to začalo, myslela jsem, že se jí začínají vybarvovat očička, ale „stoplo“ se to jen na jednom oku a vážně na takové třičtvrtině oka jen… zbytek oka a druhé má stále modré. Jak píši, prvně jsem si toho všimla cca před měsícem a půl, možná před dvěma, od té doby na to čučím a nic, nijak se to neposouvá, navíc je to tak jakoby přesně ohraničené, rozdělené, dál se to nevybarvuje… Je to normální? Četla jsem tu na emimi, že některé dětičky měly i delší dobu jedno oko takové, druhé jinak barevné, ale že by to bylo takto napůl jen u jednoho? Manžel straší, ať v pondělí zavolám pediatričce, prý co když je to zákal :? Nepřijde mi, že by špatně viděla nebo si to oko mnula nebo něco. Nechci zbytečně plašit, tak se ptám ještě tady. Přikládám pro jistotu foto, snad to je dobře vidět. Děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6476
11.7.20 16:44

Zakal neni takhle na duhovce ;) sedej zakal je na sitnici a zelenej je neco uplne jinyho. A ano, lidi muzou mit i vicebarevny oci. Klid, vubec bych to neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
11.7.20 16:51
@Tarjei píše:
Zakal neni takhle na duhovce ;) sedej zakal je na sitnici a zelenej je neco uplne jinyho. A ano, lidi muzou mit i vicebarevny oci. Klid, vubec bych to neresila.

No neni na duhovce, ani na sitnici :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6476
11.7.20 16:53

@bobulka88 spletla jsem to, cocka. No ale na duhovce neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8586
11.7.20 17:27

Můj syn má oči modrošedé a v pravém oku má velikou hnědou skvrnu. Je to prý úplně normální. Navíc miminkům se oči do roka i dýl můžou barevně měnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
11.7.20 17:40

@Tarjei @Aduš8 moc vám děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1845
11.7.20 21:34

Nic to není je to normální. Mám kamarádku a ta má blankytně modré oči a v jednom oku má přesně takový ohraničený zelený flek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
11.7.20 21:38

@Ufinka87 moc děkuji za uklidnění :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu