Zbavení gutalaxu.....zaječická, kysané zelí, otruby.. již 14 dní

Anonymní
19.2.20 12:08

zbavení gutalaxu.....zaječická, kysané zelí,otruby..již 14 dní

Prosím o radu a tipy, psala jsej zde již dávno ohledně dcery a váhy. Dcera již přibrala konečně o 10 kg nahoru takže se váha hla. Má 48 kg. Ovšem před rokem vše začalo zácpou a hubnutím, šla jen nejdříve po forlaxu a pak zabral jen gutalax po 5 dnech.
Před 10 dny již ani ten nezbral a zkusili jsme kombinace, zaječická ráno večer, 2 dcll. štáva z kysaného zelí a otruby. Naposledy šla tedy minulou středu. Od té doby sice jde ale oopravdu jen po malých kouskách a pak průjem. Opravdu jen maličkio ale každý den. Jen úlevu necítí od plnosti a nafouknutí břicha. Gutalax nechce ale já se bojím..týden nebyla pořádně na wc..nemůže se nic stát, plná je dost i když malinkato jde..ale opravdu tak 2 cm a zbytek průjem a trošku.
Nevíme..počkat ale co když se něco stane..nebo prostě si ulevit tímj gutalaxem a zkoušet znovu..mám obavy že nebyla na wc pořádně již týden

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3101
19.2.20 12:13

Projímadla jsou cestou do pekel. Kysané zelí - super, to je zdravé na střevní mikroflóru. Zaměřila bych se na probiotika, prebiotika, jogurty, zeleninu…prostě rozhýbat a uzdravit střeva dobrými bakteriemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33168
19.2.20 12:19

Rozhybat pohybem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
19.2.20 12:24

Mame dulcosof. Je to jako Lactulosa. Zmekcuje stolici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2634
19.2.20 12:26

Problém ve střevě je vyloučenej? :nevim: Hirschprung aj.? Jinak teda nevím kolik jí je, ale mně kdyby měla máti kontrolovat stolici, mám z toho solidní psychický trauma a blok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33168
19.2.20 12:30

Jinak bych teda ubrala a nechala dceru dychat. jeste zkuste list senny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 12:40

No hlavně žádný guttalaxy a podobně. Vzniká na to závislost. Problém, kterej dlouho vznikal, není možné vyřešit rychle. Musí jíst hodně vlákniny, ideálně vlákninu rozpustnou, každé ráno ovesnou kaši neslazenou třeba se blumami nebo švestkami, nic, co ucpává, takže žádný banány, rýži, bílé pečivo… Do toho několik měsíců probiotika. 400 mg hořčíku denně. Žádnou sennu nebo zaječici. Když už, tak laktulózu a jestli jí to fkt nejde, tak akutně glycerinové čípky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 13:46

Vločky snídá již několik měsíců, pije hodně, probiotika má také několik měsíců, k tomu hořčík, selen, zinek.
Takže myslíte..vydržet…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 14:07
@jkra píše:
Rozhybat pohybem.

Chodíme do jogy 1× týdně prozatím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 14:09
@berusa.m píše:
Projímadla jsou cestou do pekel. Kysané zelí - super, to je zdravé na střevní mikroflóru. Zaměřila bych se na probiotika, prebiotika, jogurty, zeleninu…prostě rozhýbat a uzdravit střeva dobrými bakteriemi.

To víme, proto děláme možné i nemožné. Probiotika má již dlouho..jogurty jí každý den,…bere biopron, hylak..ještě jiný tip?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 14:10
@jkra píše:
Jinak bych teda ubrala a nechala dceru dychat. jeste zkuste list senny.

to těžko asi když se tím trápí a chce se toho zbavit..tak chodí o radu sama..nesedím ji u záchodu.. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 14:11
@Pruhovaný_mýval píše:
No hlavně žádný guttalaxy a podobně. Vzniká na to závislost. Problém, kterej dlouho vznikal, není možné vyřešit rychle. Musí jíst hodně vlákniny, ideálně vlákninu rozpustnou, každé ráno ovesnou kaši neslazenou třeba se blumami nebo švestkami, nic, co ucpává, takže žádný banány, rýži, bílé pečivo… Do toho několik měsíců probiotika. 400 mg hořčíku denně. Žádnou sennu nebo zaječici. Když už, tak laktulózu a jestli jí to fkt nejde, tak akutně glycerinové čípky.

Zaječice je špatná? To nám bylo doporučeno…každý říká něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
33168
19.2.20 15:06
@Anonymní píše:
Chodíme do jogy 1× týdně prozatím

to je malo, denne zabehat, prochazka, ona I tim dostane hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33168
19.2.20 15:07
@Anonymní píše:
To víme, proto děláme možné i nemožné. Probiotika má již dlouho..jogurty jí každý den,…bere biopron, hylak..ještě jiný tip?

neresit to, takovou podivnou posedlost jidlem a tim okolo jsem dlouho nevidela.ja bych to nechala, denne s ni sla ven, zacala behat ( to rozhybe streva 150%.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3101
19.2.20 18:37
@jkra píše:
neresit to, takovou podivnou posedlost jidlem a tim okolo jsem dlouho nevidela.ja bych to nechala, denne s ni sla ven, zacala behat ( to rozhybe streva 150%.)

Taky mě napadlo, že už je to spíš v hlavě. :nevim: Něco jako když jsem nedokázala kdysi dávno jít u tchánů celý víkend na velkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama