Zbavení se rodičovské odpovědnosti

Anonymní
9.2.21 11:41

Zbaveni rodicovske odpovednost

Dobry den,

nemate nekdo zkusenosti so zbavenim rodicovske odpovednosti sebe sameho? Nemyslim ted placeni alimentu.

Jde mi o to, ze moje byvala uz 6 let dava na soud totalni blbosti. Tri krat zmenu prijmeni ditete, nejaky souhlas s odstehovanim a podobne. Napriklad trikrat jsem souhlasil se zmenou prijmeni, akorat ona to pak nezmenila asi na matrice. O dva roky chtela souhlas znova a uz me to nebavi.

Nevite o nejakem soudnim rozhodnuti, ktere by ji umoznovalo konani bez meho souhlasu? Tzn. kdyz bude chtit v budoucnosti menit prijmeni at to muze udelat sama jak chce a to bez toho, aby to davala na soud a mna by vubec nemuseli predvolavat k jednani.

Taktez zmena alimentu. Pokazde jsem byl s rozhodnutim soudu o vyse alimentu spokojeny. Neexistuje nejake prohlaseni nebo neco podobne, co by umoznovalo jeji konani bez me pritomnosti? Treba kdyz chce zvednout alimenty a da to k soudu, nasledne ja dolozim vsechny potrebne dokumenty a vyjadrim se pisemne. Nemuze rovno prijit nejaky rozsudek soudu? Musim tam opravdu pokazde byt?

Omlouvam se za takovy dotaz, soudy uz me po tolika letech vubec nebavi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16734
9.2.21 11:57
@Anonymní píše:
Dobry den,

nemate nekdo zkusenosti so zbavenim rodicovske odpovednosti sebe sameho? Nemyslim ted placeni alimentu.

Jde mi o to, ze moje byvala uz 6 let dava na soud totalni blbosti. Tri krat zmenu prijmeni ditete, nejaky souhlas s odstehovanim a podobne. Napriklad trikrat jsem souhlasil se zmenou prijmeni, akorat ona to pak nezmenila asi na matrice. O dva roky chtela souhlas znova a uz me to nebavi.

Nevite o nejakem soudnim rozhodnuti, ktere by ji umoznovalo konani bez meho souhlasu? Tzn. kdyz bude chtit v budoucnosti menit prijmeni at to muze udelat sama jak chce a to bez toho, aby to davala na soud a mna by vubec nemuseli predvolavat k jednani.

Taktez zmena alimentu. Pokazde jsem byl s rozhodnutim soudu o vyse alimentu spokojeny. Neexistuje nejake prohlaseni nebo neco podobne, co by umoznovalo jeji konani bez me pritomnosti? Treba kdyz chce zvednout alimenty a da to k soudu, nasledne ja dolozim vsechny potrebne dokumenty a vyjadrim se pisemne. Nemuze rovno prijit nejaky rozsudek soudu? Musim tam opravdu pokazde byt?

Omlouvam se za takovy dotaz, soudy uz me po tolika letech vubec nebavi.
:mrgreen: :mrgreen: A to bys vážně něco takového podepsal? Byl bys v pohodě s tím, kdyby ti najednou přišel orazítkovanej dopis s tím, že máš nově 20táců alíky a dítě bude bydlet v Maďarsku? :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
9.2.21 12:02

Tohle asi píše maminka, že? A zajímá jí, jak tatínka pěkně obejít. Jinak mi to rozum nebere :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
9.2.21 12:07

@fíkofka Jojo, taky si myslím. Vychcanost některých ženských je neuvěřitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 12:09

@unuděná Dobry den,

syn uz bydlel 3 mesice v Praze, priblizne rok v Berline, pul roka v Grazu. Verte, ze Madarsko je pro mne uplne v pohode.

Nevim prave jestli muze prijit rozhodnuti o vyzivnem jen tak bez posouzeni soudu.

Zatim to bylo vzdy tak, ze po podani zadosti o zvyseni mi prisel domu dopis o vyjadreni se k navrhu + dolozeni vsech udaju se zamestnani a pak byl soud, kde s vysledkem rozhodnuti soudu jsem vzdy byl spokojen. Ja jen jestli nejde podepsat nejake prohlaseni, aby soud rozhodl beze mne.

Soud o alimenty byl zatim jen kazdy druhy rok vzdy na jare. Tam neni problem posilat potrebne veci k soudu.

Akorat zmeny prijmeni a prihlasovani do skolek v zahranici jsou mnohem castejsi. I 3× rocne.

Ja byl fakt rad, kdyby slo neco podepsat tak, at ceske soudy nemusi resit tyhle zalezitosti.

Mate prosim s problemem nejakou zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
16734
9.2.21 12:09
@fíkofka píše:
Tohle asi píše maminka, že? A zajímá jí, jak tatínka pěkně obejít. Jinak mi to rozum nebere :zed:

Hihi, to mě nenapadlo. Ale dává to smysl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
9.2.21 12:11
@Anonymní píše:
@unuděná Dobry den,

syn uz bydlel 3 mesice v Praze, priblizne rok v Berline, pul roka v Grazu. Verte, ze Madarsko je pro mne uplne v pohode.

Nevim prave jestli muze prijit rozhodnuti o vyzivnem jen tak bez posouzeni soudu.

Zatim to bylo vzdy tak, ze po podani zadosti o zvyseni mi prisel domu dopis o vyjadreni se k navrhu + dolozeni vsech udaju se zamestnani a pak byl soud, kde s vysledkem rozhodnuti soudu jsem vzdy byl spokojen. Ja jen jestli nejde podepsat nejake prohlaseni, aby soud rozhodl beze mne.

Soud o alimenty byl zatim jen kazdy druhy rok vzdy na jare. Tam neni problem posilat potrebne veci k soudu.

Akorat zmeny prijmeni a prihlasovani do skolek v zahranici jsou mnohem castejsi. I 3× rocne.

Ja byl fakt rad, kdyby slo neco podepsat tak, at ceske soudy nemusi resit tyhle zalezitosti.

Mate prosim s problemem nejakou zkusenost?

A ty se se synem nevídáš? Proč souhlasíš s odstěhováním mimo ČR??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 12:18

@unuděná
Ne, nevidam od jeho dvou let. Odesli do zahranici a nebyla moznost. Kdyz byli v CR a potkal jsem se s babickou syna (matkou byvale), tak me ani nepoznal. Nechci prosim resit duvod proc se nevidam.

Ja bych chtel znat jen zkusenosti, jestli vubec existuje nejake rozhodnuti soudu, diky kteremu by jsem se mohl vyhnout podobnym soudem.

• Citovat
  • Nahlásit
16734
9.2.21 12:23
@Anonymní píše:
@unuděná
Ne, nevidam od jeho dvou let. Odesli do zahranici a nebyla moznost. Kdyz byli v CR a potkal jsem se s babickou syna (matkou byvale), tak me ani nepoznal. Nechci prosim resit duvod proc se nevidam.Ja bych chtel znat jen zkusenosti, jestli vubec existuje nejake rozhodnuti soudu, diky kteremu by jsem se mohl vyhnout podobnym soudem.

Ne, neexistuje. Jediná varianta je ta, že ona si najde nějakýho obětního beránka, kterej svolí se zápisem do RL místo tebe. Což je pěkná ptákovina. Nechápu, proč jsi je nechal se odstěhovat. Kdybys u soudu řekl, že se s ním chceš vídat (a jí by hrozilo, že ti ho bude muset vozit z Berlína nebo kýho ďasa), tak by se dost pravděpodobně neodstěhovali a měli byste vše snazší. Zříct se rodičovské zodpovědnosti prostě nelze. Domluv se s expřítelkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16373
9.2.21 12:23
@Anonymní píše:
@unuděná
Ne, nevidam od jeho dvou let. Odesli do zahranici a nebyla moznost. Kdyz byli v CR a potkal jsem se s babickou syna (matkou byvale), tak me ani nepoznal. Nechci prosim resit duvod proc se nevidam.Ja bych chtel znat jen zkusenosti, jestli vubec existuje nejake rozhodnuti soudu, diky kteremu by jsem se mohl vyhnout podobnym soudem.

Nejsem sice právník, ale i přesto jsem si téměř jista, že takovou kravinu české právo neumožňuje, protože by mohla být snadno zneužita proti normálním otcům, které zájmy jejich dítěte skutečně zajímají.

Jednou sis udělal dítě a i když už Tě evidentně příliš nezajímá, budeš holt aspoň občas muset vyvinout nějakou minimální aktivitu resp. účast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.21 12:24
@unuděná píše: :mrgreen: :mrgreen: A to bys vážně něco takového podepsal? Byl bys v pohodě s tím, kdyby ti najednou přišel orazítkovanej dopis s tím, že máš nově 20táců alíky a dítě bude bydlet v Maďarsku? :lol:

ale vždyť píše, že by se k tomu vyjádřil jen písemně..

Hele, přítelova exka se taky neobtěžuje k soudu chodit (ona se neobtěžuje ani stavit se za svou dcerou a ta, pokud za ní jednou ročně nejede, tak se s ní nevidí). Jen se vyjádří písemně, nebo to ignoruje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
9.2.21 12:26
@Věčně naštvaná píše:
ale vždyť píše, že by se k tomu vyjádřil jen písemně..Hele, přítelova exka se taky neobtěžuje k soudu chodit (ona se neobtěžuje ani stavit se za svou dcerou a ta, pokud za ní jednou ročně nejede, tak se s ní nevidí). Jen se vyjádří písemně, nebo to ignoruje..

Já to pochopila tak, že ho obtěžuje celý ten proces, že to chce nějak obejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
9.2.21 12:30

Nemam s tim zkusenost, ale neni mozne, aby cloveka nekdo soudu zastupoval bez jeho přítomnosti? A mohl rozhovat za nej na základě nejakych plnych moci? Treba pravnik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.21 12:31

@unuděná já to zas pochopila, že by mu vyhovovala spíš korespondenční forma.. Tedy: máme tu takový návrh - souhlasíte? On napíše ano/ne a soud dá razítko a hotovo. Celkem ho chápu. Nám se díky koroně soud táhne už slušnou dobu, všichni víme, že se matka k žádnému stání nedostaví a soud to má taky na háku, takže jsme nadšeni a vše se zbytečně zdržuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 17:17

@Věčně naštvaná

Dobry den,

ano presne touhle formou jsme fungovali doted. 3× doslo se soudu, ze se mam vyjadrit k souhlasu se zmenou prijmeni a 3× se souhlasem k zapisu do zahranicni skoly. Vzdy jsem k soudu poslal pisemne kladne vyjadreni. A to vzhledem k tomu, ze syn me nezna. Chtel by jsem dosahnout vlastne jen to, aby tohle nemuselo jit pres soud. Aby matka syna mohla zapisovat syna do skoly a jmenit mu prijmeni automaticky bez dorucovani navrhu k ceskemu soudu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat