Zbavil se tu někdo panické úzkostné ataky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 11:27
Zbavil se tu někdo panické úzkostné ataky?

Dobrý den, půl roku po narození syna jsem začala trpět panickou úzkostnou atakou. K psycholožce chodím už pět měsíců a žádný úspěch po její návštěvě snad ještě horší, příští týden jdu k soukromé. Už tři týdny beru antidepresiva od svého praktického lékaře a koncem října jsem objednaná k psychiatričce. Snažím se dělat maximum pro vyléčení. I přes AD mám občas panickou ataku a strach. Plný internet je o tom jak lidé trpí úzkostmi a nikdo nepíše o tom, že se panické ataky zbavil a není to tak příšerné jak se zdá. Zajímalo by mě jestli je tu mezi námi někdo takový a napsal by nám pár povzbudivých slov. Předem mockrát děkuji, někdy je to vážně příšerné.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 11:42
@Anonymní píše:
Dobrý den, půl roku po narození syna jsem začala trpět panickou úzkostnou atakou. K psycholožce chodím už pět měsíců a žádný úspěch po její návštěvě snad ještě horší, příští týden jdu k soukromé. Už tři týdny beru antidepresiva od svého praktického lékaře a koncem října jsem objednaná k psychiatričce. Snažím se dělat maximum pro vyléčení. I přes AD mám občas panickou ataku a strach. Plný internet je o tom jak lidé trpí úzkostmi a nikdo nepíše o tom, že se panické ataky zbavil a není to tak příšerné jak se zdá. Zajímalo by mě jestli je tu mezi námi někdo takový a napsal by nám pár povzbudivých slov. Předem mockrát děkuji, někdy je to vážně příšerné.

Tři týdny na AD je ještě málo. Zkus vydržet :palec:

wendeleen
Kecalka 188 příspěvků 06.09.19 11:48
@Anonymní píše:

Ahoj, já mám úzkostně-depresivní poruchu, ale pár panických atak jsem si taky užila, takže vím, o co jde. AD trvá poměrně dlouhou dobu, než plně nastoupí jejich účinek a vymizí případné nežádoucí účinky. Záleží, jak který druh. Ale pokud máš pocit, že je to s nimi už teď trochu lepší, je to určitě na dobré cestě. Psycholog taky sedne jak který, jsou to taky jen lidi a musíš si najít takového, který ti bude vyhovovat. Taky jsem k první chodila několik měsíců a můj stav se zhoršil, než jsem našla toho správného. Je dobře, že to nenecháváš jen na lécích. Máš nakročeno moc dobře k tomu, aby se tvůj stav zlepšil. Budu držet palce, ať je brzy lépe. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 12:15

Mockrát děkuji za pozitivní odpovědi. Mám si brát lexaurin, kdyby náhodou bylo hůř, mám nejslabší a stačí mi půlka tabletky. Dvakrát až 3 x do týdne mě to nemine. Tak snad zaberou AD a zvládnu to i bez něj. :?

wendeleen
Kecalka 188 příspěvků 06.09.19 12:20
@Anonymní píše:
Mockrát děkuji za pozitivní odpovědi. Mám si brát lexaurin, kdyby náhodou bylo hůř, mám nejslabší a stačí mi půlka tabletky. Dvakrát až 3 x do týdne mě to nemine. Tak snad zaberou AD a zvládnu to i bez něj. :?

To se na začátku léčby většinou dává, právě kvůli tomu, než AD zaberou, stává se, že se s nimi na přechodnou dobu stav i zhorší. Pokud to nebudeš brát dlouhodobě, nic se nestane, neboj. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 12:33

Je to hrozný vždycky si hledám nové informace na internetu, protože mi psycholožka ani pomalu nevysvětlila co tenhle můj stav je a proč to tak je a všude samý psaní o tom jak se lidi sebevraždí atd.. a samozřejmě s mojí diagnózou se toho strachu chytnu a jako blbec žiju v tom “co když se mi to taky stane” přitom se o sebe tak strašně bojím, že to ani není reálné ale ta moje úzkost “a co když náhodou” :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 12:40

Jaké máš AD?

Dunkey
Stálice 83 příspěvků 06.09.19 12:40

Měla jsem to samé, rok mi trvalo, než jsem se panickych atak " zbavila " akorát, že já jsem měla tak velké úzkosti, že jsem nebyla schopná brát AD, o to horší a delší průběh. Dnes mám to nejhorší za sebou a cítím se fajn. Výdrž, nástup účinku u AD je delší, zkusila bych jinou psycholožku a mě osobně pomohla i četba knih o panickych atakach, plus dechové cvičení. Držím palce, je to dlouhá a těžká cesta, ale věř, že bude líp :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 12:41

A na internetu nic nečti! ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 07:54
@Dunkey píše:
Měla jsem to samé, rok mi trvalo, než jsem se panickych atak " zbavila " akorát, že já jsem měla tak velké úzkosti, že jsem nebyla schopná brát AD, o to horší a delší průběh. Dnes mám to nejhorší za sebou a cítím se fajn. Výdrž, nástup účinku u AD je delší, zkusila bych jinou psycholožku a mě osobně pomohla i četba knih o panickych atakach, plus dechové cvičení. Držím palce, je to dlouhá a těžká cesta, ale věř, že bude líp :kytka:

To moc ráda slyším, že to jde i bez léků, hrozně jsem se jich bála tak jsem držela co to šlo ale pak už jsem spala v noci jen pár hodin, nemohla jsem skoro jíst a to bych moc dlouho s miminkem nevydržela :roll: Snažím se hledat cesty, abych si vážně jednou mohla říct a od teď to zvládnu bez léků, jsem v pořádku. Už jen kvůli malýmu, je mu rok a chci si ho co nejvíc užívat a ne žít ze strachu do strachu :? To by člověk nevěřil co si dlouhodobým strachem, stresem dokáže způsobit, teď už bych se na ty “ blbosti” co mě tak trápili koukala uplně jinak přece nešlo vůbec o nic a vždycky se to vyřešilo :-) Mohla bych se zeptat jaká literaturu vám nejvíce pomohla? Přečetla jsem zatím jednu knihu a nic moc velký úspěch :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 08:31

Bez leku to nejde, drz se a ber je :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 15:31
@Anonymní píše:
Bez leku to nejde, drz se a ber je :hug:

Za jak dlouho je učinek AD znát? Stále mývám paniky, při nich užívám lexaurin :roll:

Váš příspěvek
Reklama