Zbavili jste se strachu z řízení?

zun
133
24.5.16 11:03

Zbavili ste sa strachu zo šoférovania?

AKO??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2341
24.5.16 11:08

Tak to tu budu s dovolením sledovat, já se ho totiž stále nezbavila. Všichni radí jezdit jezdit jezdit, ale nejsem schopná za ten volant usednout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
24.5.16 11:08

Tréning, nic jiného ti nepomůže. Jistotu, že auto ovládáš jinak nedostaneš, já nejdřív jezdila po méně frekventovaných městech (pocházím z něj, tak jsem měla tu možnost), do velkých měst, v mém případě hlavě do Prahy, kde jsem studovala, jsem si troufla až o hodně později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9148
24.5.16 11:11
@zun píše:
AKO??

Pomůže jedině jezdit, jezdit a zase jezdit. Tak popros někoho známého, rodinu atd aby s tebou párkrát jel, nebo kondiční jízdy v autškole. Taky jsem x let nejezdila, strach jsem měla ohromnej ale dala jsem to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5962
24.5.16 11:13

Jezdit, jezdit a jezdit. Jinak tu jistotu, cvik a zautomatizování řízení nezískáš. Řidič musí ovládat auto a ne že auto ovládá řidiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
24.5.16 11:17

Mno, tak to se taky přidám ke sledovačům, sice ráda chodím pěšky, ale umět točit voantem by se mi taky hodilo.. a netroufnu si ani na malém městě v ulici, kde projedou tři auta za den :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 11:20

Za sebe bych doplnila k tomu jezdit, JEZDIT PRAVIDELNĚ A ČASTO.

Já jezdím 10 měsíců, ale jen 1× týdně hodinu, a je to málo.. strach mám pokaždé, jako bych jela „poprvé“. A to už jsem odřídila i 300km cestu tam a zpět.

Strach mě neopouští, naopak každý kiks mě vrací o krok zpět. :? Jezdím okraj Prahy. Manželovým autem, ke kterému mám o to větší respekt. :(

An. W.

• Nahlásit
  • Citovat
9148
24.5.16 11:20
@sinapis.alba píše:
Mno, tak to se taky přidám ke sledovačům, sice ráda chodím pěšky, ale umět točit voantem by se mi taky hodilo.. a netroufnu si ani na malém městě v ulici, kde projedou tři auta za den :roll:

Tak někde na odlehlém místě, naučit se rozjíždět atd, proč si netroufáš? Jak dlouho máš papíry a jak dlouho nejezdíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
24.5.16 11:22

Hodně jsem se bála, ale pomohl mi opravdu jen jezdit. A to především s někým klidným, v koho mám důvěru, v terénu, který mi nejvíc vyhovuje (pro mě paradoxně město, mám strach jezdit na okreskách) a hlavně mi musel říkat co mám dělat, každý krok. Sice ještě pořád sama nejezdím, s dětmi bych taky ještě neřídila, ale už jsem se sama párkrát nabídla, že budu řídit, když jsme jeli s manželem jen sami dva :-)

• Nahlásit
  • Citovat
20807
24.5.16 11:25
@Katcha píše:
Tak to tu budu s dovolením sledovat, já se ho totiž stále nezbavila. Všichni radí jezdit jezdit jezdit, ale nejsem schopná za ten volant usednout :nevim:

Tak si zaplatit kondiční jízdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
24.5.16 11:25

No hlavní je opravdu jezdit, jezdit často a za mě, jezdit sama. Protože když jsem jela s manželem/tchyní, měla jsem pocit, že mě neustále kontrolují, hlídají, byla jsem z toho nervní a pak jsem měla příště o to větší strach. Takže jsem jezdila sama a bylo to o moc lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
24.5.16 11:27

Ježděním. Musela jsem každý den, měla jsem cestu autem do práce cca 40 minut, sockou hodinu a půl. Jinak než častým ježděním to nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
24.5.16 11:27
@Lizzi píše:
Hodně jsem se bála, ale pomohl mi opravdu jen jezdit. A to především s někým klidným, v koho mám důvěru, v terénu, který mi nejvíc vyhovuje (pro mě paradoxně město, mám strach jezdit na okreskách) a hlavně mi musel říkat co mám dělat, každý krok. Sice ještě pořád sama nejezdím, s dětmi bych taky ještě neřídila, ale už jsem se sama párkrát nabídla, že budu řídit, když jsme jeli s manželem jen sami dva :-)

Já jsem se celou autoškolu a po ní taky nejvíce bála na okreskách :mrgreen: Vadilo mi, že jsou užší, potkat se po autoškole s kombajnem, tak to asi vemu talutou :oops: a blbě se mi odhadovala vzdálenost, když tam není prostřední čára :cert: Co jsem se vyjezdila už je to dobrý, ale šlo mi to lépe právě ve městě, provoz mi nevadil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
24.5.16 11:28

Jj, jak už tu padlo několikrát přede mnou, tak pomáhá jen jezdit, jezdit, jezdit, jezdit. Ze začátku jsem jezdila jen o víkendech nebo večer, kdy je menší provoz a hlavně mimo město, postoupně jsem rozšiřovala čas i město. Taky doporučuju pořídit si vlastní auto, klidně nějakou starou šunku, kterou nebudeš mít strach někde odřít, zlikvidovat spojku apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
24.5.16 11:33

@arinecka řidičák mám teprv pět let a nejezdím od té doby, co ho mám :oops: jela jsem od té doby jen dvakrát, jenom malý kousek mimo velký provoz.. před týdnem mě manžel zkoušel naučit znova rozjíždět na poli, pak na ulici a nakonec mě dohnal až k benzínce (zastavila jsem asi metr od stojanu, prostě talent :mrgreen: ), ale byla to hrůza hrůzoucí, jednak mi to chcípá, neodhadnu, jak daleko jsem od obrubníku, a mám příšerně pomalé reakce, když si představím, že bych byla v provozu, tak jsem na šrot na první křižovatce.. s řízením se prostě nekamarádím, jsem vždycky opocená už z toho, že se to vůbec rozjede, přijde mi to hrozně divný a strašidelný, že šlapu na pedály a pohne se to celý! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama