Zbavily vás vakcíny alergie a zhoršily potom ekzém?

324
15.4.16 00:46

Zbavily Vás vakcíny alergie a zhoršily potom ekzém?

Ahoj :)
Je tady zase jaro, k mému celoročnímu ekzému se přidaly alergie na břízy, kočičky.
A už mě škrábou oči, svědí v krku a to vše spojené s celoroční rýmou, co víc si přát.
Však to znáte. :nevim:

Alergoložka mi říkala, at začnu chodit na vakcíny-mohou mě prý zbavit největších alergenů.
Zároveň mi ale řekla, že je možné, že když potlačím vakcínou alergie, může se mi více zhoršit ekzém.. 8o 8o 8o
Má s tím někdo zkušenost??? (alergik a ekzematik v jednom)?
Já bych dala vše za to, at se mi to zmírní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
15.4.16 05:07

Jestli je to nevhodné, tak se omlouvám. Nicméně jsem narazila 5 min. před tím, než jsem si přečetla tvůj dotaz, na tento článek.
Ano, anafylaktický šok může dostat kdokoli po jakékoli injekci. Nicméně si myslím, že to nestojí za riziko.
Pokud se týká ekzému, mám zkušenosti u dcery a pokud jí to něco /psychika, potravina…/ zhorší, tak je to potom boj na týdny/měsíce, než se ekzém opět zklidní.
Shodou okolností je také alergická na břízu a habr, dr říkala o injekcích v začátku jako o možnosti, ale nedoporučovala je.
Co dceři hodně pomohlo, tak kapky Joalis. Brala je před cca dvěma roky a poté jsou jara o 90% lepší, až si někdy říkám, jestli ještě alergii vůbec má. Opravdu projevy ustoupily do té míry, že v sezóně párkrát kýchne a občas „odkašle“. Záněty spojivek, 3 měsíce ucpaný nos a jiné lahůdky se poslední dvě sezóny neobjevily.
Tak možná ještě najdeš jinou cestu než riziko v injekci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
15.4.16 08:49

Nemám exém, mám sennou rýmu, alergik jsem od 8 let (především pyly trav). Vakcinaci jsem zkusila pře 15 lety, stálo mě to dost času a peněz, ale výsledek nula. Alergie se nezmírnila. Je pravda, že lépe na vakcinaci reagují děti než dospělí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
15.4.16 09:02

Též mám alergie (převážně pylové) a ekzém a před cca rokem a půl jsem brala vakcínu v kapkách, žádné injekce. Vakcínu jsem brala asi 3-4 roky a vloni jsem ji vysadila kvůli těhu. Jinak jsem k ní dál brala 1× denně Xyzal a ekzem se mi nezhorsil.
Ekzem se mi zhoršil az právě s těhotenstvím a stále se mi tak nějak střídavě objevuje a mizí i teď, nejspíš vlivem hormonů ( stále kojím).
Ta vakcína v kapkách se jmenuje Staloral ;)
Ale myslím, že každý mívá reakce jiné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
15.4.16 13:25

Pro mě bylo nejlepší na alergii těhotenství - v prvním byla alergie jen slabá a mohla jsem omezit Zyrtec, ve druhém alergie skoro vůbec nebyla, léky jsem brát nemusela :nevim: Můj gynekolog mi říkal, že se to stává - asi pod vlivem těhotenských hormonů :think: Ale je to individuální. Po porodu se mi vždy alergie vrátila v plné síle :cert: Za ty roky, co ji mám, jsem se s ní už naučila žít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat