Zblázněné hormony v 8 měsíci - celé dny brečím

Anonymní
12.6.21 20:20

Zblázněné hormony v 8 měsíci - celé dny brečím

Maminky, nemáte zkušenost/tip, jak trochu uklidnit hlavu? Vůbec nechápu, co se to se mnou děje. Celé těhotenství jsem byla úplně v pohodě, neměla žádné výkyvy nálad, cítila se naprosto v normálně. Úderem 8 měsíce jsem jako vyměněná. Úplná prkotina mě třeba dokáže rozhodit tak, že jsem schopná doslova celý den probrečet. Racionálně vím, že to jsou hormony, říkám si co blbnu, že nemám důvod bulet, ale nejde to zastavit. Začal na mě také doléhat strach z porodu, jestli budu dobrá máma, jestli se budu dobře starat, zda zvládnu noční vstávání… miminko bylo samozřejmě chtěné a já místo abych se těšila, tak propadám panice a v hlavě hysterčím a nemůžu se uklidnit :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12.6.21 20:25

Jen klid, to bude dobré. Je úplně normální, že se takhle cítíš.
Doporučuju: lehnout si na zem, pokrčit kolena, pustit si relaxační hudbu, pomalu a zhluboka dýchat a představovat si nějaké krásné místo, podle tvé vlastní fantazie, s co největšími detaily. Říká se tomu imaginace a chce to trochu cvik, ale někomu to jde samo. Pro mě osobně je to nejlepší relaxační technika.

Jestli je to moc zlé, zvažovala jsi krizovou intervenci, terapeuta, cokoliv? A co tvůj partner, je pro tebe v takových chvílích opora?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
12.6.21 20:27

Já takhle probrečela celé těhotenství :lol: uklidnit to nejde. Až vyprchají hormony po šestinedělí, budeš ok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20901
12.6.21 20:50

Já manželovi vysvětlila že když hystericky brečím že jsou to jen hormony a nic se neděje takže jsem normálně myla nádobí a u toho brečela jak blázen :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 21:59

@Žižkovská žena
Děkuji za reakci, manžel je oporou jak kdy, občas už je pěkně protivný (má teď práce nad hlavu), jindy mě moc podpoří.. Spíš matka mi nepřidává, sjede mě na dvě doby, jaká jsem hysterka, že tohle v jejich době neexistovalo, že s takovouhle je zvědavá jak to hodlám zvládnout :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
5466
12.6.21 22:02

Hele klid, mám doma skoro dvouměsíční miminko a ještě teď se mi stane, že mě něco rozbulí.. třeba přiblblý video nebo reklama :P :mrgreen: :P :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.6.21 22:06
@Anonymní píše:
@Žižkovská žena
Děkuji za reakci, manžel je oporou jak kdy, občas už je pěkně protivný (má teď práce nad hlavu), jindy mě moc podpoří.. Spíš matka mi nepřidává, sjede mě na dvě doby, jaká jsem hysterka, že tohle v jejich době neexistovalo, že s takovouhle je zvědavá jak to hodlám zvládnout :roll:

Tyjo, tak to doporučuju omezit kontakt s mámou na absolutní minimum, alespoň dokud neporodíš. Tohle ti určitě v ničem nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
12.6.21 23:05

Klid, ja brecela, ze se mi na posledni chvili prestalo chtit k manzelovym pratelum na navstevu a nebo jsem mela hystericky zachvat s placem, ze nemuzu v noci spat, byly tehdy priserny tropy… :lol: Ted ve druhym bych brecela taky, ale nemam na to prostor diky prvnimu diteti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat