Zblázním se z tříleté dcery - všechno strká do pusy a sní

29.6.11 11:53

zblázním se z tříleté dcery - všechno strká do pusy a sní

Zdravím všechny,
už opravdu nevím co mám dělat. Naše tříletá dcera cokoli strčí do pusy a sní - kameny, nedávno vypila opthalmoseptonex, snědla můj jelení lůj, dneska snědla asi 20 pecek z třešní…a tak je to se vším. Strká si papírky do nosu a uší, nedá se uhlídat.
Jak nebezpečné jsou ty pecky? Vždycky se zlobím,vysvětlím jí, co by se jí mohlo stát, ona mi řekne, že už to nikdy neudělá - a udělá to zase.
Už jsme volala asi pětkrát na toxikologii do Prahy, když sežrala fíkus, vypila ty kapky do očí, snědla imazol krémpastu, rozkousala vnitřek fixy apod…Nemám tu nic volně, ale třeba jí nakapu do oka a jenom si dojdu např. na WC a přijdu a ona to má v sobě.
JInak je moc moc šikovná, ale v tomhle je prostě jak 10 měsíční mimino a já nevím co s tím. Tuhle snědla venku mrtvého pavouka a vyndala jsem jí z pusy slimáka…
Poradíte mi, co s těmi 20 peckami? Jsou nebezpečné nebo je vykaká? A co s tím vším kolem? Myslela jsem, že se to s věkem zlepší, ale ona to dělá pořád - všechno okouše, ocucá a sežere :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
29.6.11 11:56

Já snědla spousty pecek, a žádný stromeček mi v žaludku nevyrostl, tak snad to bude v pohodě :)

Ostatní věci halt asi dávat ke stropu okamžitě po použití, zrovna tak manželovi vysvětluju, že elektronika (kabely, baterky, žárovičky, sluchátka,…) daná v nezamčeném šupleti stolu NENÍ uklizená…

Nám strká mladší vše do pusy, takže má i ve skoro dvou letech celodenně dudlíka. Ve třech už by to asi bylo blbé :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
29.6.11 11:57

Pecky z třešní jsou v pohodě, tam bych problém nehledal. Nejsi první maminka, které to dítko udělalo.

Tak mě napadá, jestli si tím neříká o větší pozornost z vaší strany. Ne sekýrování a bedlivější hlídání, ale o víc času stráveného společně - kdy si budete spolu hrát, povídat si, kreslit..... No a jestli jsi v domácnosti hodně vytížená ty, tak popros babičku nebo nějakou dospívající holčinu z příbuzenstva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380
MadGirlNancy píše:
Zdravím všechny,
už opravdu nevím co mám dělat. Naše tříletá dcera cokoli strčí do pusy a sní - kameny, nedávno vypila opthalmoseptonex, snědla můj jelení lůj, dneska snědla asi 20 pecek z třešní…a tak je to se vším. Strká si papírky do nosu a uší, nedá se uhlídat.
Jak nebezpečné jsou ty pecky? Vždycky se zlobím,vysvětlím jí, co by se jí mohlo stát, ona mi řekne, že už to nikdy neudělá - a udělá to zase.
Už jsme volala asi pětkrát na toxikologii do Prahy, když sežrala fíkus, vypila ty kapky do očí, snědla imazol krémpastu, rozkousala vnitřek fixy apod…Nemám tu nic volně, ale třeba jí nakapu do oka a jenom si dojdu např. na WC a přijdu a ona to má v sobě.
JInak je moc moc šikovná, ale v tomhle je prostě jak 10 měsíční mimino a já nevím co s tím. Tuhle snědla venku mrtvého pavouka a vyndala jsem jí z pusy slimáka…
Poradíte mi, co s těmi 20 peckami? Jsou nebezpečné nebo je vykaká? A co s tím vším kolem? Myslela jsem, že se to s věkem zlepší, ale ona to dělá pořád - všechno okouše, ocucá a sežere :cert:
:lol: :lol: :lol: :lol: teda to je mazc, horsi nez kluk co :wink:
pecky vykadi, to se ji nic nestane, nanejvys ji bude bolet brisko, ale zase aspon vis ze ceho ..
no..asi vysvetlovat, udat nejaky odstrasujici priklad - historku…
fakt je na to uz velika docela.. :wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263

Ahojky, myslím, že bych se v Tvém případě obrátila na dětského psychologa - pojídání čehokoli bývá většinou otázka psychického stavu dítěte… Nebo bych se poradila alespoň s pediatrem. Co se týče pecek - pokud je skutečně spolkla, měly by vyjít ve stolici, ale raději bych stejně asi volala doktorce… Určitě bych doporučila poradit se s nějakým odborníkem. Držím palečky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
29.6.11 11:59

Promiň,ale já jsem se musela smát :lol: :lol: :lol:
Máš tedy povedené dítko…by mě zajímalo,jak jí chutnal slimák :mrgreen:
Asi neporadím,ale myslím,že pecky normálně vykaká-max jí může bolet bříško :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Baslerinda
29.6.11 12:00

No co s peckama,když bude mít štěstí,tak je vykaká,když nebude mít štěstí,tak jí pecka může zapadnout do červovitého přívěsku a zánět slepého střeva na sebe nenechá dlouho čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
29.6.11 12:01

Jezis, to jste me vystrasili s tim psychickym stavem…venujeme se ji s manzelem na 1000%, je kamarádská, milá, myslím spokojená (a rozmazlená). Prostě naprosto v pohodě. Ona tohle dělá od miminka, ale bohužel s tím nepřestala…třeba si hrajeme v parku s míčem, směje se, běhá, řekne, že se jde vyčůrat za strom…jdu tam za 2 minuty a už má v puse slimáka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
29.6.11 12:02

Starší syn překousal kabel k rádiu POD PROUDEM. Přišel si akorát stěžovat, že rádio nehraje …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.11 12:05
Baslerinda píše:
No co s peckama,když bude mít štěstí,tak je vykaká,když nebude mít štěstí,tak jí pecka může zapadnout do červovitého přívěsku a zánět slepého střeva na sebe nenechá dlouho čekat.

Baslerindo, myslela jsem, že to jsou jen takové „pověry“, že když sním pecky z melouna, spolknu žvýkačku či pecku z třešně, že mi to zapadne do apendixu… tak teď nevím, je to opravdu tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.11 12:07

Emilie, hustý, fakt. Nic se mu nestalo?

Nemám jí udělalt něco z kysaného zelí? A co? Někde jsem četla, že se má hodně jíst, aby to obalilo ten snědený předmět - jehla, kancelářská sponka apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
29.6.11 12:07
MadGirlNancy píše:
Zdravím všechny,

Už jsme volala asi pětkrát na toxikologii do Prahy, když sežrala fíkus, vypila ty kapky do očí, snědla imazol krémpastu, rozkousala vnitřek fixy apod…

JInak je moc moc šikovná, ale v tomhle je prostě jak 10 měsíční mimino a já nevím co s tím. Tuhle snědla venku mrtvého pavouka a vyndala jsem jí z pusy slimáka

Ta sní opravdu všechno.To jí to chutná?Polovina z těch věcí musí mít hroznou chuť 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.11 12:09

Ne nechutná. Ona řekne, že je to hnusný/pálivý/hořký…ale neodradí jí to před dalšími pokusy. To že mi běžně sní syrovou cibuli a citron, to jsem ani nepsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
29.6.11 12:11
MadGirlNancy píše:
Emilie, hustý, fakt. Nic se mu nestalo?Nemám jí udělalt něco z kysaného zelí? A co? Někde jsem četla, že se má hodně jíst, aby to obalilo ten snědený předmět - jehla, kancelářská sponka apod…

Synek dostal postarší a jednoduché, ale funknční rádio do postýlky. Resp. na stolek vedle postýlky. Večer poslouchá hajaju. No a večer najednou přišel z postýlky, že mu rádio nehraje. Tak tatínek se šel podívat, co je, a z hrůzou se vrátil, že už ví, proč rádio nehraje … mimo jiné rádio bylo pod peřinou a kabel vesele jiskřil …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Baslerinda
29.6.11 12:11
MadGirlNancy píše:
Baslerinda píše:
No co s peckama,když bude mít štěstí,tak je vykaká,když nebude mít štěstí,tak jí pecka může zapadnout do červovitého přívěsku a zánět slepého střeva na sebe nenechá dlouho čekat.
Baslerindo, myslela jsem, že to jsou jen takové „pověry“, že když sním pecky z melouna, spolknu žvýkačku či pecku z třešně, že mi to zapadne do apendixu… tak teď nevím, je to opravdu tak?

A opravdu si myslíš,že nám na sále končí lidi s pověrama?
Každá akce vyvolá reakci. Sní pecku nebo vlastně cokoliv a buď bude mít štěstí nebo ne,mnoho lidí s odoperovaným apendixem ho právě z tohohle důvodu nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama