Zbrašovské aragonitové jeskyně

542
22.7.08 11:11

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Ahoj holky,
měla bych takový malý dotaz :wink: . Původně jsem chtěla napsat do diskuse Stejné místo, ale jelikož tam žádná diskuse maminek z Teplic nad Bečvou není, zkouším to tady :) .

Tak tedy: Chtěli bychom si s holkama udělat do těchto jeskyní výlet vlakem a potřebovala bych vědět, jak je to z nádraží k těm jeskyním daleko. Jsme ze Vsetína, ráno nám jede přímý vlak až do Teplic, tam by jsme byli kolem 8.30 a zpátky nám jede opět přímý spoj z Teplic kolem 13.00. Potřebovala bych vědět, jestli je reálné ten zpáteční spoj stihnout.
Vím, že ta prohlídka trvá asi 45 minut, ale jde mi právě o tu vzdálenost od nádraží. Na jejich stránkách jsem to bohužel nikde nenašla :( .

Pokud je to od nádraží moc daleko, asi bychom to vzdali :(

Najde se někdo, kdo by nám poradil?

Předem děkuji za všechny odpovědi.

Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

242
22.7.08 11:39

Jsem z Přerova, několikrát jsme v jeskyních byli. Odhaduju to z nádraží tak na 20 minut (možná o trošku míň). Prohlídky probíhají v určitých intervalech (nevím přesně, ale s časovým rozstupem asi půl hodiny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
22.7.08 12:21

Ahoj Magdi,
to jsi mě potěšila, děkuju moc! Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.7.08 13:51

Ahoj Peggi! Jsem z Hranic, určitě máte šanci stihnout zpáteční vlak. Z nádraží musíte neprve přejít po přechodu cestu Hranice-Valmez, pak přes most přes Bečvu, dostanete se na kolonádu k LD Bečva a jeskyně jsou ve svahu nad LD Bečva. Hezký výlet!

nepřihlášená Anavi2

• Nahlásit
  • Citovat
542
22.7.08 15:44

Holky děkuju, jste skvělé :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1069
18.7.16 08:35

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Chystáme se do Teplic, už jsem tam byla před dvěma roky, jeli jsem vlakem přímo do Teplic. Letos budu mít sebou 4děti z toho jednoho dvouročáka bez kočárku (je zvyklý hodně chodit na tůry) a tak mě napadlo, že místo vlakem do Teplic a přestupovat v Hranicích, bychom se z Hranic prošli. Na netu jsem našla že je to kousek (1,5km). Ale vůbec netuším jak daleko je to z vlakáče do centra a jak zhruba vypadá ta cesta..jestli se nejde po hlavní apod. Neznáte to tam někdo prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
18.7.16 09:06

@admenL zadala jsem to do plánovače a je to od nádraží do Teplic 5,5 km. Nádraží je na opačné straně od Hranic než cesta do Teplic. Já jsem jela autobusem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
18.7.16 09:09

1,5 k je to možná od kraje Hranic, ale nádraží je na opačné straně, takze musíš přejít ještě celé město.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1069
18.7.16 09:18

Aha, tak dík za info. To si raději pojedu tím vlakem. nevím jak to dají bráchovy holky, nejsou zvyklé chodit a pro dvouročáka bych musela asi tahat krosnu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
18.7.16 11:27

@admenL Rozhodně to s dvouleťákem nechoď pěšky. Je to opravdu přes celé město a kus dál, přičemž se nedá říct, že by to byla nějaké extra hezká procházka, až v poslední části.

Podle mě jsi si popletla nádraží. Takové to klasické hlavní je opravdu přes celé město (je to trasa Brno-Ostrava). Hranice mají ještě malé nádražíčko směrem na Teplice a Valašské Meziříčí, a to potom je ten kilometr a půl, to by asi sedělo. To už by na procházku asi bylo, ale musíš trefit začátek cesty lesem (směrem na propast), jinak půjdeš kolem frekventované silnice na Valmez, a to je s prckama nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4610
18.7.16 15:00

@admenL tak teda takova dalka by byla narocna i pro me :oops: chodivala jsem z nadrazi na mesto, a to je tak polovina cesty a celkem zahul. Radeji to vymyslete jinak :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
18.7.16 20:43

@admenL
Dojedeš na vlakovou zastávku Hranice na Moravě - Město (je to ta zastávka jak píšeš - v Teplicích), tam sejdeš k hlavní cestě, přejdeš ji, sejdeš schody dolů a jsi v takovém parku, hned je tam mapa a turistická značka na lázně. Je to ten km a půl, podél Bečvy, tenisových kurtů a minigolfu, pěkná procházka.
Z nádraží Hranice na Moravě určitě nechoď, to je s dětma strašně daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama