Zbrojní průkaz Ostrava, Frýdek-Místek

1209
17.5.16 23:28

Zbrojní průkaz Ostrava, F-M

Ahoj, chci si udělat zbrojní průkaz a potřebuju poradit, kam v Ostravě, F-M nebo okolí jít. Taky mě zajímá, jak to vlastně probíhá a jak vám střílení šlo. Budu ráda za jakékoliv postřehy. Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59265
18.5.16 07:41

@Star007 kontaktuj pčr - oddělení pro zbraně a bezp. materiál. Jsou v Ově na Výstavní ve Vítkovicích nebo ve F-M na beskydské, doložíš, že jsi způsobilá, vyfasuješ studijní materiály a termín střeleb.. počítej, že to vyjde dokupy cca 10-15 tis. Jo a střílim od mala, takže asi tak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50413
18.5.16 09:13

Tak, podej přihlášku na policii, dostaneš termín zkoušky na střelnici. Nevím, jak v Ostravě, ale obecně se v dnešní době na zkoušku čeká v řádu měsíců. Střelnici kontaktuj a poptej se, jestli dělají nějaký přípravný kurz, atd., osaháš si zbraně, které se u zkoušky vyskytují… Ale pokud jsi nikdy v životě nestřílela, rozhodně nepočítej s tím, že ti bude párhodinový kurz stačit.
Zkouška se skládá z teoretické části, našrotíš zbrojní zákon a vyhlášky (respektive stačí našrotit cca 500 otázek, výborně je mají zpracované třeba na zbranekvalitne.cz), praktické části - manipulace, sborka rozborka… a střelba na závěr už je spíš za odměnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
18.5.16 09:23

Patriot.

Střelnice Patriot na Cihelni ulici pořádá přípravné kurzy na zbroják. Chodila jsem jednou týdně, byla tam teorie i střílení. Prostě jako autoškola. :) po skončení kurzu je zkouška: testy, rozbor zbraně a střelba.
Koukni na jejich webovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50413
18.5.16 09:45

Já fakt doporučuju, je-li to aspoň trochu možné, ten kurz absolvovat přímo tam, kde se bude zkouška odehrávat, nebo si tam minimálně zajít okouknout a osahat konkrétní zbraně. Protože i když se praktická část většinou (ale zdaleka ne vždy) dělá na CZ75, tak jenom těch je dost druhů a navíc každá může jít rozebírat a natahovat jinak ztuha… natrénuješ si to na nějaké, kde na čep jenom zatlačíš palcem a u zkoušky na tebe bafne něco, kde se musí páčit dnem zásobníku, jinak s tím nehneš. Nebo na tebe nedejbože někde vytáhnou CZ83 a pokud jsi to nikdy neměla v ruce, jsi nahraná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3477
18.5.16 21:04

Ja si ho delala v Bele… vrele doporucuju panu Choduru. Je to fajnovy morous. Davam mi hodiny soukrombe.. na kurzy o 20 lidech jsem nemela naladu. Strilela taky s nim a nakonec zkousku taky tam. Narozdil od jinych strelnic super ze je to venku… v patriotu atd mi vadi ze sedis ve sklepe mimo dosah slunce… ale to je asi muj subj. pocit.

kdyby neco pus
rada poradim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
18.5.16 22:21

Holky díky, střílela jsem jednou, takže jsem úplný začátečník. O střelnici na Cihelní vím, pravě mě zajímalo, jestli je tady ještě něco jiného.
@murry ta Bělá vypadá moc dobře. Byla jsem právě kdysi v Patriotu a je fakt, že to tam je takové ponuré :D A na kolik celkově mě ten zbroják teda vyjde, kdybych si vzala taky soukromé hodiny? Aspoň přibližně. A za kolik hodin střílení jsi se naučila střílet?

A nevím, jestli jsem to pochopila… Nejdříve musím kontaktovat PČR ať mi dají nějaké lejstro, že jsem způsobilá a to doložím na te dané střelnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3477
18.5.16 22:24

Cca 7-8 tisic i s hodinami…pokud to nebude vonco tak 10 :lol:

byla cca 5-7× strilet a 2-3 x na rozborce…

cca 2-3 mesice mi to trvalo… proste jal byl cas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
18.5.16 22:25
@martina.se píše:
@Star007 …počítej, že to vyjde dokupy cca 10-15 tis.

To máš nějaké drahé, já se vešel i s kurzem do 5 tis, už si to přesně nepamatuju…

http://zbranekvalitne.cz/…aste-otazky/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50413
18.5.16 22:37

Nee, k ziskani zbrojaku potrebujes (mimojine) lejstro, ze jsi odborne zpusobila. A to lejstro ziskas tak, ze slozis zkousku. Ke zkousce se prihlasis na policii, daji ti termin a strelnici (popripade muzes zkusit rovnou rict, ze preferujes tu a tu strelnici a oni ti reknou, zda jsou tam vypsane terminy zkousek a kdy je nejblizsi volny, na ten te zapisou). A pak uz je to jenom na tobe. Strileni samotne - na tech deset metru u zkousky se trefit neni zadna veda a zase tolik treningu netreba (pro vetsinu lidi). Ovsem abyses vubec k te strelbe dostala, potrebujes zmaknout manipulaci se zbrani (zbranemi), coz je fakt dostat to do ruky, zazit si pod kuzi veskera bezpecnostni pravidla a postupy, donekonecna rozebirat a skladat jednotlive typy zbrani, pochopit a dokazat vysvetlit, co kde je, proc to tam je a jak to funguje, umet identifikovat a odstranit nejcastejsi zavady. A k tomu je skoleni, at uz individualni lekce nebo nejake skupinove.
Mozna nekomu extra sikovnemu staci dvouhodinovy rychlokurz a u zkousky slusna davka stesti. Obvykle ne, zadne povinne minimum hodin jako v autoskole neni, zalezi na tobe, az jsi si jista. Od toho se samozrejme odviji cena, kterou do toho nacpes, jestli tisicovku nebo deset. Ale chodit ke zkousce s predstavou, ze to snad tak nejak mozna… je dost draha sranda.

Dale - podani prihlasky na policii 100, zkouska - poplatek strelnici (1000-2000), odmena zkusebnimu komisari 600 (pokud to napoprve neudelas, tyhle castky platis znovu), razitko od doktora cca 200-600, muze a nemusi te poslat k psychologovi 2-5000, podani zadosti o zbrojak 700 za kazdou skupinu (obvykle lidi delaji 2-3). Tusim, tak nejak, nemam to v hlave. Plus samozrejme dalsi poplatky, kdyz si chces poridit zbran - povoleni, cena zbrane, registrace.

Vazne mrkni na zbranekvalitne.cz, cely ten postup je tam podrobne popsan. Pocitej s tim, ze to neni sranda ani financne, ani obtiznosti, ani casove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
18.5.16 23:07

@Gnaar a kde jsi chodil?
@ugluk diky za vycerpavajici informace :palec: Ja mam prave za chvili kulate narozeniny a rodina nevi co mi nadelit, tak jsem si vymyslela tohle, at nekupuji blbosti a ja usetrim.
A je mi jasne, ze to neni sranda. Naucit se otazky neberu jako problem, ale tu znalost zbrane a strelby bych musela mit na ucene a natrenovane, v tom jsem trosku puntickar. Projdu si ty stranky a az zase nebudu neco vedet, prijdu se poptat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.5.16 23:12

@Star007 zbroják mě stál cca 5500, 24.5. jsem byla poprvé se známým na střelnici a 5.6. jsem dělala testy, bylo to celkem rychlé a klaplo to.
Otázky se dají naučit a hodně mi pomohlo zbranekvalitne. cz- tam se dovíš všechno ;).
Zkoušky jsem dělala na střelnici, kde jsem byla na přípravě, takže se „známou“ zbraní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
18.5.16 23:59

@Malaga díky :) a kam jsi chodila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
19.5.16 05:58
@Star007 píše:
@Gnaar a kde jsi chodil?

Já jsem z vých. Čech, takže to pro Tebe asi nebude zajímavá informace. Další kapitola jsou pak náklady na zbraň/ně a náboje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
19.5.16 06:06
@ugluk píše:
Já fakt doporučuju, je-li to aspoň trochu možné, ten kurz absolvovat přímo tam, kde se bude zkouška odehrávat, nebo si tam minimálně zajít okouknout a osahat konkrétní zbraně. Protože i když se praktická část většinou (ale zdaleka ne vždy) dělá na CZ75, tak jenom těch je dost druhů a navíc každá může jít rozebírat a natahovat jinak ztuha… natrénuješ si to na nějaké, kde na čep jenom zatlačíš palcem a u zkoušky na tebe bafne něco, kde se musí páčit dnem zásobníku, jinak s tím nehneš. Nebo na tebe nedejbože někde vytáhnou CZ83 a pokud jsi to nikdy neměla v ruce, jsi nahraná.

My jsme na rozborku měli CZ52, tam je to asi nejjednodužší, protože má hlaveñ přivařenou k rámu, takže se to rozloží je na 3 díly. Jinak CZ83 jsme měli na střelby a do ruky mi sedne lépe než 75ka, dobře se z ní střílelo. Na praktické zkoušce mě komisař drtil hlavně z brokovnice a malorážky. Ale nakonec jsem to dal i když ten den byla docela velká úmrtnost :mrgreen: Hlavně vyhazoval, že pár lidí zapomnělo vyndat z malorážky zásobník atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama