Reklama

Zbytková moč v močovém měchýři po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 00:41
Zbytková moč v močovém měchýři po porodu

Ahoj, neměly jste tento problém po císařském řezu? Po vyčůrání mi zůstane 100ml moče v močovém měchýři a od porodu celkem často pobolívá. Jsem čtvrtý měsíc po porodu. Léčili vám to doktoři?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 17.05.11 05:59

rodila jsem císařem, ale problémy žádný..ani jsem to teda od nikoho neslyšela :nevim: :nevim:

araw
Neúnavná pisatelka 16594 příspěvků 17.05.11 06:00

Jak víš, kolik ml ti tam zůstává??? 8-o

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 17.05.11 07:05
monikalysa píše:
Jak víš, kolik ml ti tam zůstává??? 8-o

to mě taky napadlo 8-)

Advise
Kecalka 217 příspěvků 17.05.11 07:06

A jak víš, že ti tam toho zůstává zrovna 100ml? :-) O tomto problému nevím, jediné co mě trápilo byla strašná bolest při čůrání, jako při hodně silném zánětu moč. měchýře. Nevím, jestli to bylo normální čí ne, ale časem to přeslo samo. I když 4 měsíce to rozhodně netrvalo.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 08:06

Zjistili mi to ultrazvukem, když jsem si doktorovi postěžovala, že mně močák pobolívá a necítím když mám jít na záchod, jdu až mně zabolí.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 08:07

Já vždy myslela, že jsou problémy s únikem moči, ale o tom mém problému jsem nikdy neslyšela, tak pátrám zda někdo neměl tentýž problém.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 08:08

Přesné množství dr zjistil cévkováním.

Boo
Kecalka 264 příspěvků 17.05.11 08:24

já měla hned po porodu problém se vůbec vyčůrat - museli mne každý den vycévkovat a dali mi na to prášky na otoky a každý den jsem zapisovala kolik jsem vypila a čůrala jsem do kyblíku s odměrkou kolik jsem vyčůrala, prý se to stává, močové cesty dostanou při porodu pěkne zabrat a děloha taky není ještě tam kde by měla být a prostě to vevnitř nateče. Ale odcházela jsem z porodnice už bez potíží, prý by mě jinak nepustili :nevim:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 08:38

Po císaři po vytáhnutí cévky jsem při čůraní musela víc zatlačit ale šlo to.

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 17.05.11 08:50

Ja tedy nevim jestli je to neco podobneho, ale ja mela zanet mocaku a nejak se mi to opakovalo a dr mi upozornovala, ze mi ponteh treh porodech, rodila jsem normalne, ne cisarem, mi mohli povolit nejake svaly a v mocaku zustava moc a dela ty zanety. Ze by se to muselo chirurgicky upravit. Ale u me se to nepotvrdilo, jenom jsem asi mela spatne nasazeny ty prvni atb. Reseni by ti asi meli dat nekde na urologii.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 09:38

Gynekolog nařídil brát tabletky na svalstvo močáku a urolog je nedoporučil, že zatím bez tablet když kojím a mám vést tabulku kolik tekutin vypiju a kolik vyčůrám. Takže jsem chtěla zjistit, jakou léčbu měl někdo jiný.

EvušeŠ
Kecalka 469 příspěvků 17.05.11 09:46

já tento problém mám. Ale nejsem po porodu. Řešení je více tlačit při čůraní. nebo čůrat na víckrát. Pokud ti tam zůstává moč, tak to může vést k zánětu. Ve zbytkové moči se množí bakterie. Doporučuji najít si dobrého urologa a řešit to s ním. Já díky tomu měla přes půl roku antibiotika.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 10:00

Evušeš a bereš na to nějaké tabletky?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.05.11 10:02

Urolog nařídil vést si mikční kartu, to znamená kolik vypiju a kolik vyčůrám a pak i prý vhodná mikce na čas co tři hodiny, což já nevydržím tak dlouho nečůrat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >