Zčervenalý záhyb kůže - rady?

11133
5.12.12 10:34

Zcervenaly zahyb kuze - rady?

Nasemu malemu (3 mesice) uplne zcervenal zahyb kuze pod bradou. Tam kde se kuze „lame“, tak je cervena a leskla. Nevim jestli to je orpuzenina, asi to je tim, ze se tam skoro nedostane vzduch. Zkousela jsem to prvni mazat Bepanthenem, to nepomohlo vubec. Ted zkousim mesickovou mast pro miminka od Weledy, to trochu pomohlo, vypada to lip, ale nemizi to uplne.
Za par dnu jdem na ockovani, tak se zeptam doktorky, ale chci se poptat i tady, co vam ne podobny problem zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

291
5.12.12 10:39

ahojky…moje dcerka 3 měsíce na to také hodně trpí a vždy jí na to pomůže když jí to opláchu a vysušim a pak namažu rybylkou a do půl dne je to pryč a když vidim že to zmizelo tak když tam zbyde trocha rybylky tak to utřu plenou aby to bylosuché a je klídek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
5.12.12 10:40

Je to normální - zapařenina.. Já jednou malou špatně utřela od blití a jak jí to v tom záhybu zůstalo tak to měla ošklivý.. Taky jsem mazala Bepanthenem.. Podle mě je lepší to mastit, než sušit třeba Sudocremem - pak mám pocit, že to spíš praskne až do krve.. No a nejlepší by bylo samozřejmě větrat, ale to u těch jejich malejch krčků nejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Retea

@Ali-Ali Sudocream, klasicky v podstatě jakýkoliv krém na opruzeniny. Mám doporučeno od dr.

• Nahlásit
  • Citovat
9125

Taky radím umýt, utříd do sucha a namazat krémem na zadeček (se zinkem). Případně použít silný odvar z černého čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neprihl. Hobitka
5.12.12 10:42

Nam vzdy pomohlo umyt detskym mydlem, pak dukladne oplachnout a poradne ususit. Nicmene tato procedura vyzadovala nejmene 4 ruce a neobesla se bez hysterickeho zachvatu :-).

• Nahlásit
  • Citovat
1881
5.12.12 10:43

Naše malá to občas taky má, jak píše @markovape opláchnu, vysuším a namažu sudokrémem. Nejdéle do druhého dne je to pryč ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
5.12.12 10:44

U starší dcerky pomohl Infadolan, masti se zinkem nesnesla, byla na něj alergická, způsobily jí zarudnutí ještě větší.
Na běžnou preventivní péči jsem používala Bepanthen, na větší problémy Infadolan.

U mladší dcerky, která zinek snese, používám při problémech Sudocrem, na běžnou péči taky Bepanthen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
5.12.12 11:20

Umyt, vysusit a detsky zasyp. Vyzkouseno milionkrat :oops: :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
5.12.12 11:27

Bepanthen nam nepomohl, Sudocrem si nechavam az jako posledni moznost, takze zkusim jeste casteji omyvat a vysouset a zasypat. A jinak uvidime, co na to doktorka. Trochu jste me zarazily, ze se vam ten problem povedlo vyresit treba do druheho dne. My s tim bojujem uz nejak dlouho… :nevim:
Kazdopadne diky vsem za zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
5.12.12 13:12

@Ali-Ali u nas to tedy taky mizi do druheho dne. Neboj se toho, i kdyz ti bude dite jecet, tak je potreba to hlavne poradne rozevrit, vymyt a vysusit. A ten zasyp ja volim proto, ze to prave pekne susi, masti to spis slepuji, i kdyz zase mohou byt vic hojive :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
5.12.12 22:20

Už pár dní jsem uvažovala nad tím, že založím stejné téma. Mám totiž úplně stejný problém u 4měsíční dcery.
Má to jen na jedné straně krku, zato hned oba záhyby nad sebou.
Myji, suším, mažu a pořád se toho nemůže zbavit. Už je to tak 14 dní. Zatím největší efekt má měsíčková indulona, ale stejně se to zlepší tak na den, dva, a hned je to zase zpátky. Ona je zlatá, nechá si to vymýt, vysušit i mazat, ještě se u toho řeže, jak kdybych jí nic nedělala. Přitom to má hnusně velký, na pohled bolavý, jeden čas dokonce hnilobně smradlavý.
Dr. řekla to, co tu většina píše - mýt, sušit, mazat. Ale prostě nic nezabere na delší dobu. Vždycky to den, max. dva vypadá, že to mizí a ono ne, hned je to zpátky, kolikrát horší.
Zítra jdem k dr. na krev, tak se zeptám znovu, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
5.12.12 23:47

@strace
ja jsem to malemu dneska trikrat zapudrovala a vypada to podstatne lip. tak doufam, ze to behem par dnu vymizi (jsem optimista :) ) jinak s tim bojujem taky uz delsi dobu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
18.1.13 22:02
@teredes píše:
Umyt, vysusit a detsky zasyp. Vyzkouseno milionkrat :oops: :oops: :mrgreen:

Díky, díky, díky :kytka:

Doktorka doporučila Imazol krémpastu. Po večerní a ranní aplikaci měla krk do krve.
Jediné, co jsem nevyzkoušela byl zásyp, takže jsem mazala do lékárny. Buď anebo, horší už to být nemohlo. A fakt to funguje. :) Obyčejný Aviril dětský zásyp a máme klid. Ze začátku jsem musela zasypat i několikrát denně, teď už jen jednou denně večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama