Zdá se mi, že děti neberou mého syna

Anonymní
19.9.19 09:07

zdá se mi, že děti neberou mého syna

Ahoj maminky, jak pomoci mému synovi. Je teď v první třídě a mám pocit, že ho ostatní děti moc neberou. Říká mi že když se třeba jednoho spolužáka dotkne, tak se po něm ožene, jinej mu mlátí penálem o lavici.
Chodí na fotbal a při nástupu ho ostatní spoluhráči vystrkují neustále z řady a říkají ať vypadne…
On si to asi nechá líbit, doma mi to s brekem neříká, on je takovej flegmatik. Ho to asi ani neštve, ale mě ano. Poradíte co mu říct aby si to nenechal líbit?
Nevím proč je takovej, on byl vždy velmi přátelský, ve školce oblíbený. Ale teď mi přijde, že ho ty ráznější děti semelou. Díky za vaše názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18212
19.9.19 09:22

On je ve škole v úplně novém kolektivu? Nikoho ze školky tam nemá? Na fotbale je taky nový?
Na fotbale bych na to upozornila trenéra, u nás hned na prví hodině upozorňoval, že všichni jsou kamarádi a chovají se k sobe hezky. Tak aby dětem promluvil do duše a hlídal to.
Syna bych upozornila, ať se odtatních dětí nedotýká, ne všichni to mají rádi. A ať se naopak proti chování, které se nelíbí jemu rázně ohradí on (např. to s penálem). Případně ať to řeší s učitelkou, nebo bych to učitelce sdělila já v rámci nějaké konzultační hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
19.9.19 09:23

Chválit, povzbuzovat…zapojit ho do činnosti dospělých, třeba vaření s tebou…a vštěpovat aby se nedal, jak asi neporadím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 09:26

@Svistice ve škole má jednu kamarádku ze školky. Ale co mi říká, no mám pocit že dnes jsou děti nějak víc zlé, agresivní. Už si ve třídě pár kamarádů asi našel.
Ve fotbale je druhý rok, vloni byl v přípravce, teď přestoupil už do mladších žáků a z přípravky zná dva, kteří ale pečou jen spolu, ho odmítají.
Ve škole si to snad nějak vyřešil. Ale ono se zase semele něco jiného bych tak řekla

• Nahlásit
  • Citovat
19.9.19 09:27

Třeba je pro něj změna na školu náročná. Zkusila bych se zeptat učitelky popř. v družině jak si stojí v kolektivu, abych měla i druhý pohled. Syna bych poučila, že si opravdu nemůže nechat vše líbít ani si nemůže nechat ničit věci. Má to oznámit učitelce nejlépe hned. Když to řekne jen tobě, těžko víš, co se v té škole vlastně děje. Na fotbal chodí rád? Baví ho to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 09:32

@nocenka.jalapovita s tím penálem to udělal ten kluk jednou, tak mu prý syn řekl at toho nechá. To bylo v pondělí, od té doby klid. Já mu to právě říkám pořád, ale někdy mi přijde, že jako bych nic neřekla, že si to pak v té dané situaci ani neuvědomí.
Fotbal miluje a žije tím právě. Je to jeho vášeň, i se mi zdá, že mu jde

• Nahlásit
  • Citovat
19.9.19 09:55

Já mám právě doma taky takovýho tuntu - prvnaka, ale naštěstí se to stálým opakováním zlepšuje a už se i otrkal. Taky teda šel do školy s dětma ze školky, vím že občas sem tam nějaky naschvál proběhne, ale že by to bylo agresivitou dětí to asi ne. S tím penálem - viš co tomu předcházelo? No chce to, aby si uvědomil, že lidem okolo sebe musi nastavit hranice. A tím pádem bych asi hodila řeč i s trenérem, aby se vyjádřil jak na tom kluk v týmu je. Lepší to podchytit nějak včas než aby se pak z nej nedejbože stal terč na šikanu. Jestli byl bezproblémový ve školce, tak třeba se mu jen ve škole moc nelíbí nebo se taky mohlo přihodit něco jiného, někdo mohl utrousit nevědomky blbou poznámku..Poradila bych ti, abys s ním víc mluvila, ale sama vím, že z našeho kluka něco občas dostat je nadlidskej výkon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2479
19.9.19 10:00
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jak pomoci mému synovi. Je teď v první třídě a mám pocit, že ho ostatní děti moc neberou. Říká mi že když se třeba jednoho spolužáka dotkne, tak se po něm ožene, jinej mu mlátí penálem o lavici.
Chodí na fotbal a při nástupu ho ostatní spoluhráči vystrkují neustále z řady a říkají ať vypadne…
On si to asi nechá líbit, doma mi to s brekem neříká, on je takovej flegmatik. Ho to asi ani neštve, ale mě ano. Poradíte co mu říct aby si to nenechal líbit?
Nevím proč je takovej, on byl vždy velmi přátelský, ve školce oblíbený. Ale teď mi přijde, že ho ty ráznější děti semelou. Díky za vaše názory :-)

Někteří jedinci jsou takový, já to měla do střední, introvertka, maxim s jednu kámoškou a někdy ani to ne..holčičí kecání mi připadalo o nicem, radeji jsem si cetla..zlomilo se to až na střední kdy jsem jednu fain. kámošku měla. Některé děti prostě nezapadnou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 10:51

@nocenka.jalapovita kluk prisel k lavici a bouchnul penalem o lavici, z niceho nic. Ja mu rikam furt nenech se, nedej se. Treba vcera na treninku, trener po nich chce, aby nez odesli ze satny meli poskladane veci a boty, tam ale opet vse pohazene - syn si to jako jediny uklidil, trener je z travniku nahnal do satny a on sel taky, ikdyz pro nej to neplatilo, kdyz mel veci v poradku…pak ta tlacenice u nastupu…on si to necha libit a nerekne, ja mam uklizeno nebo u nastupu nech me, co me vyhazujes…rikam mu to stale…
@lilith1 on neni ani introvert, on ma decka rad, je vtipnej, pratelskej…ale ne kazdej ho bere. Nevim jak mu pomoct, mu to asi nevadi ale mne jo

• Nahlásit
  • Citovat
5681
19.9.19 11:00
@Anonymní píše:
@nocenka.jalapovita kluk prisel k lavici a bouchnul penalem o lavici, z niceho nic. Ja mu rikam furt nenech se, nedej se. Treba vcera na treninku, trener po nich chce, aby nez odesli ze satny meli poskladane veci a boty, tam ale opet vse pohazene - syn si to jako jediny uklidil, trener je z travniku nahnal do satny a on sel taky, ikdyz pro nej to neplatilo, kdyz mel veci v poradku…pak ta tlacenice u nastupu…on si to necha libit a nerekne, ja mam uklizeno nebo u nastupu nech me, co me vyhazujes…rikam mu to stale…
@lilith1 on neni ani introvert, on ma decka rad, je vtipnej, pratelskej…ale ne kazdej ho bere. Nevim jak mu pomoct, mu to asi nevadi ale mne jo

Ty jo to je blbý, možná dokola v klidu opakovat, že se má ozvat? Říct mu něco ve smyslu: jeee a řekl jsi trenérovi, že jsi jako jediný měl naklizeno? Třeba si uvědomí, že by z toho benefitoval, kdyby se ozval :? O vystrkování z řady bych si promluvila s trenérem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 11:06

@Lalelale já mu říkala a proč jsi tam šel, když jsi měl uklizeno…neví…to že se musí ozvat mu říkám denně. U toho kluka už to pomohlo. Nedávno jsme byli na hřišti a jeden kluk ho a ještě synova kamaráda bezdůvodně bil, když šel kolem. Tak jsem zařvala co to jako dělá a že jště jednou a něco uvidí. A syn se mě pak ptal proč sem na něj křičela, to mu asi došlo, že si nemá nic nechat líbit

• Nahlásit
  • Citovat
5681
19.9.19 11:27
@Anonymní píše:
@Lalelale já mu říkala a proč jsi tam šel, když jsi měl uklizeno…neví…to že se musí ozvat mu říkám denně. U toho kluka už to pomohlo. Nedávno jsme byli na hřišti a jeden kluk ho a ještě synova kamaráda bezdůvodně bil, když šel kolem. Tak jsem zařvala co to jako dělá a že jště jednou a něco uvidí. A syn se mě pak ptal proč sem na něj křičela, to mu asi došlo, že si nemá nic nechat líbit

Aha. No tak to bych pokračovala v tom, co děláš, a on z toho dost možná i vyroste. moje kamarádka byla v první třídě hrozný otloukanek a taky z toho brzo vyrostla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
19.9.19 12:17

@Lalelale snad, denne mu to opakuju, ale asi ještě chvíli potrvá než si to plně uvědomí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 13:33

Těžká rada, když to nevidíme naživo. Zkuste doma kluka otrkat trochu sami. Zahrajte si ty situace jako hru a ať si několikrát zkusí se ozvat, ať se naučí jak na to. Pořád platí že chlapi a kluci se sbližujou společnou činností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5238
19.9.19 15:58

Já bych řekla, že určitě děláš dobře to, že mu to říkáš, ale tak nějak mi přijde z toho textu, jestli se v tom moc neňahňáš a neděláš tlaky. Jakože klukovi to víceméně nevadí, ale ty vidíš ty děti, který jsou víc,,do světa" a nebojácný a otrkanější, a chceš, aby taky takový byl :-) Nebo se pletu? Na mě to tak působí. A svým způsobem tě chápu, já mám doma prvňačku, co byla dřív děsnej ťunťa (ještě někdy jsou situace, kdy ťunťa stále je, ale už je to míň), tak jsem jí často taky říkala, ať se nenechá, ať se brání atd. Taky je flegmatičtější povahy.
Nedávno mě potěšilo, když jsem se doslechla, že nějakej nýmand od nich ze třídy prudí děti, některé i bije a strká, tak že k ní si to nedovolí, že se ubrání. Takže moje promluvy k něčemu byly 8) 8) 8) Čímž chci říct, ať v tom pokračuješ, ale snažit se u toho zůstat v pohodě, moc to nehrotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama