Zděděný kočárek - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 15:26
Zděděný kočárek - ano nebo ne?

Ahoj, holky. Ráda bych se zeptala, jestli jste některá neřešila podobnou situaci. Ačkoliv neprožívám těhotenství a výbavičku pro miminko nějak extra a nevadí mi mít věci z bazaru/poděděné, celkem mě trápí situace, která u nás nastala. Zdědila jsem totiž kočárek, z čehož nejsem úplně nadšená :?. Zrovna u toho kočárku to beru jako takovou záležitost, kdy jsem se těšila na to, že si ho vyberu, že to je takové hezké u toho prvního miminka. Nevím, jestli jste to tak prožívaly taky, ale já si nemůžu pomoct. Nových věcí máme úplné minimum, spoustu jsme zdědili případně kupuju na bazárcích, přijde mi to hloupost utrácet za nové, jenom ten kočárek a autosedačka - to jsem chtěla nové. Jenže, zdědila jsem po jednom dítěti v pefektním stavu kočárek Casuaplay s4. Je v plné výbavě. Nový stál přes 30 tis. A tenhle je téměř jak nový, v podstatě je to používání na něm minimálně znát. Tak mi přijde hrozná škoda ho nevyužít a utrácet za nový. Jenže zase mi je i líto, že na to první miminko si kočárek nevyberu. Navíc nemá otočnou sedačku, což mě taky mrzí. Jak byste se rozhodly vy?

Nejnovější recenze z kategorie Kočárky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mijala
Kecalka 208 příspěvků 17.08.18 15:30

Starý prodej a kup si jaký chces :nevim:

Sněženka25
Závislačka 3905 příspěvků 36 inzerátů 17.08.18 15:30

Asi bych byla vděčná, že mi někdo ušetřil tolik peněz… Pokud se ti líbí, tak to neřeš…ještě budeš nakupovat tolik věcí :-) A pak si můžeš třeba sama vybrat sporťák nebo golfáč :)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 17.08.18 15:33

A mrzí tě to opravu jen z těchto dvou důvodů? Taky jsem nakoupila spoustu věcí z bazárků,kočárek jsem chtěla nový. A dneska můžu říct,že by mi to bylo úplně jedno,zevšedněl stejně,jako kdybych měla starší. A to je malému 9 měsíců. A dneska si někdy říkám,že jsem zbytečně utratila peníze navíc. Takže dneska bych se rozhodla jinak.

Sněženka25
Závislačka 3905 příspěvků 36 inzerátů 17.08.18 15:33
@mijala píše:
Starý prodej a kup si jaký chces :nevim:

ty bys prodala kočárek v hodnotě 30 tisíc, který jsi dostala darem? A až by ses před dárcem objevila s jiným, tak bys na férovku přiznala, žes ho prodala za 20 a koupila si jiný? :think: Tak pokud bych ho fakt nechtěla, tak to už bych ho raději vrátila, vysvětlila svoje důvody a původní majitelka si ho může prodat sama nebo darovat někomu jinému…

Verpa5
Kecalka 228 příspěvků 17.08.18 15:34

U prvního bych to prožívala stejně…Dostala jsem naštěstí takhle jen sporťák, tak zůstal u babičky ať nevozíme ten náš ;) . Teď u druhého bych už to neřešila, pokud by nebyl vyloženě nepraktický (ale to se mi zdá každý kromě našeho :lol: ).

Korculalala
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 17.08.18 15:37

Za půl roku budeš pořizovat sporťák jako každá mamima co dostala trojkombinaci darem. :mrgreen: včetně mě. Dostala jsem firkon, hezký, trojkombinaci ale jinak nepoužitelný.. těžký, robustním neskladný. Za 5 měsíců jsem koupila britax motion 4Plus a vymazlila si ho podle sebe
Argumentovala jsem to tou skladností do ahta protože hodně cestujeme a každý pochopil. Jen autosedačku (vajíčko) jsem používala rok, než jsme koupily romerku ale příště už vím jistě že bych dítě v obyčejném ,,vajcu,, nevozila a mám vyhlídlou sedačku se základnou kde se vozí mimino od narození do 18kg v protisměru a pak se otočí po směru.

Anik
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 17.08.18 15:40

Věděla jsem, že budu mít jediné dítě, takže mi bylo od začáku jasný, že kočárek a postýlka budou nové. Kamarádka mi nabízela kočár, taky pěkný, ale narovinu jsem jí hned řekla proč ne. Pochopila. Mělas to udělat taky tak, zpětně se to řeší hloupě.
Jinak nějaké oblečky jsem kupovala na bazaru, ale je pravda, že většinu jsem měla novou, z výše uvedeného důvodu,,,,chtěla jsem si to prostě užít se vším všady. Kočár i postýlku jsem pak bez problémů prodala, bohužel jsem neměla možnost si je nechat, „na památku“, kvůli místu. Jinak bych nechala na případná vnoučátka jako „kočár na dvůr“, jak jsem to měla já, že u našich zůstal kočár po nás, a v tom se spalo na dvoře, ven bych s ním už nevyjela :)

sarinka12322
Nováček 17.08.18 15:41

Pokud je kočárek pěkný a nic mu není nevidím důvod proč ne

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 17.08.18 15:42

Presne za pul roku si koupis sportak dle sveho ktery vice vyuzijes i dyl. Mi byl jedno celkem jaky budu mit trojkombinacni kocarek, jen at je hezky proste, vedela jsem ze budu pak chtit poradny sportak.

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 17.08.18 15:46

První kočár taky dědím, na tu chvilku mi připadá zbytečné utrácet za nový, radši si pak vyberu sporťák.

ugluk
Hvězda diskuse 43130 příspěvků 17.08.18 15:51

Hlavní je, jestli ti jinak kočárek vyhovuje a vybrala bys sama podobný nebo ti nevyhovuje v mnoha směrech a chtěla bys něco jiného. V prvém případě bych to překousla, časem se tomu zasměješ, že je to stejně krátkodobé a nepodstatné jako většina věcí pro novorozence a ušetřilo ti to opravdu velkou sumu peněz. Pokud je kočár něco zcela odlišného, než sis představovala, s díky bych dar odmítla a koupila si něco přesně splňující tvé představy.

Já taky razila heslo, že na první dítě musím mít nový kočár (no, mně by ho stejně neměl kdo dát), takže jsem si vysnila přesně něco dle svých představ, stál dvacet litrů a ve výsledku byl super a nelituju. Teda nelituju výběru, ale zpětně vidím, jak moc to ztrácí cenu, že kočár za dvacet po jednom dítěti ve výborném stavu se prodává tak za pět. Tak jsem ho radši nabídla věnovat blízké příbuzné. Netuším, zda se v ní taky praly pocity „pro první dítko vybírám sama a jen nové“, ale přijala a moc si ho pochvaluje. Teď bych pro druhé už šla klidně do bazarového v dobrém stavu, a klidně i po cizím dítěti, nějak jsem dospěla k tomu, že je pro mě mnohem podstatnější to, zda mi to parametrově vyhovuje, než jestli to zrovna vyjelo z továrny a první škrábanec si na tom udělám sama a že jsem za to ochotná zaplatit mnohonásobek.

Daenerys91
Kecalka 360 příspěvků 17.08.18 15:51

Podle mě jsou daleko důležitější věci než nová značková výbavička, nový vymazlený kočárek apod. My měli kočárek za 1500,– z bazaru a teď máme sice lepší, ale také z bazaru - za 5000,–. Jako mít krásný nový kočárek - ok, ale pro mě jsou důležitější věci. Ne že by na něj nebylo, ale raději ty peníze ušetřím na něco jiného.
Pokud se ti kočárek nelíbí, tak ho neber a pořiďte si jiný, nemusí být nový, v bazaru se dá vybrat taky hezký.

Hoa Mai
Kelišová 5727 příspěvků 20 inzerátů 17.08.18 15:53
@Veru1987 píše:
Presne za pul roku si koupis sportak dle sveho ktery vice vyuzijes i dyl. Mi byl jedno celkem jaky budu mit trojkombinacni kocarek, jen at je hezky proste, vedela jsem ze budu pak chtit poradny sportak.

A proč se v takovém případě pořizuje dvoj/trojkombinace? Není to zbytečné? Není lepší koupit jen hluboký, když pak člověk stejně pořizuje sporťák? Nerýpu, jen mě to zarazilo a moc tomu nerozumím, vidím to v okolí často, ale já jsem třeba měla jeden kočár - hluboká korba, sporťák, golfková sedačka - a mám ho už na třetí dítě a nikdy jsem neměla potřebu kupovat něco jiného, ani golfky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 17.08.18 16:13
@Hoa Mai píše:
A proč se v takovém případě pořizuje dvoj/trojkombinace? Není to zbytečné? Není lepší koupit jen hluboký, když pak člověk stejně pořizuje sporťák? Nerýpu, jen mě to zarazilo a moc tomu nerozumím, vidím to v okolí často, ale já jsem třeba měla jeden kočár - hluboká korba, sporťák, golfková sedačka - a mám ho už na třetí dítě a nikdy jsem neměla potřebu kupovat něco jiného, ani golfky.

Taky to nechápu, nejspíš to bude špatným výběrem té dvoj/trojkombinace… Já taky měla trojkombinaci, koupila jsem ji po jednom dítěti, odvozila moje 2 děti a pak ještě kamarádky jedno. Golfky jsem tedy k tomu měla, ale kupovala jsem je hned jako lehký podvozek pod vajíčko a vlastně i pod korbu, když jsem nepotřebovala pořádný podvozek.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >