Zdravá láhev - údržba a mytí

2513
7.11.19 12:40

zdravá láhev - údržba a mytí

Pokud máte, jakým způsobem ji myjete? Jsem z toho docela zoufalá, u víčka jsem našla nepěkný kekel, který byl v takové rýze, že nešel pořádně vyčistit ani párátkem nebo uchošťourem. :? A to do nich nedávám dětem nic slazeného - pouze ovocný čaj a nebo vodu. Máte nějaké tipy-triky, co s tím? Ráda bych, aby láhev vydržela alespoň do konce školního roku. Napadlo mě zkusit desinfekční tablety, které se používají na kojenecké lahvičky, ale nemám s nimi osobní zkušenost, všechny své děti jsem odkojila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1993
7.11.19 12:45

Já používám standardně myčku a nemohu si stěžovat  :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2513
7.11.19 12:48

@lucije28 No, já si taky nestěžovala, dokud jsem to víčko včera pořádně neohledala. To, co jsem v něm našla, mě celkem vyděsilo. V myčce je myji také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
7.11.19 12:54

Taky je davam do mycky, nekdy jeste vyplachnu vodou, kartac na cisteni lahve jsem pouzila tak 3×, kdyz jsem chtela mit jistotu. V ryhach jsem nikdy nic nalepeneho nebo zaschleho nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11920
7.11.19 12:55
@modravlocka píše:
@lucije28 No, já si taky nestěžovala, dokud jsem to víčko včera pořádně neohledala. To, co jsem v něm našla, mě celkem vyděsilo. V myčce je myji také.

těžko, umýt se to nedá, manžel mi udělal z pevného silného drátu takovou tyčku, jako špejli, ale z drátu. jednou týdně na to namotám čistící dezinfekční ubrousek a projedu tu rýhu, jak je bílá gumička, samozřejmě vyndám gumičku, častokrát praskne, mám náhradní. Super je strčit to zespodu do té díry, kde je z druhé stany ten cucík, to je taky mňamka. A když vyndáš to pítko a koukneš dovnitř do toho víčka, tak taky super :zed: a to máme těch lahví asi 10 a nepoužívají denně stejnou. Víčko ta myčka neumyje, ani když se rozebere. Takže to fakt čistím poctivě a i tak jsem zrovna tento týden koupila za 350 prostě 10 nových víček a obměnila to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2513
7.11.19 12:58

@Šáruší Uf, no alespoň nejsem jediná, kdo s tím má problém. Asi mě nákup nových víček taky nemine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
7.11.19 13:01

Ta lahev se čistí fakt špatně. Já to nakonec vzdala. Koupila jsem jinou a zatím spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2513
7.11.19 13:03

@dadulam Prosím, můžu vědět jakou? Také přemýšlím, že příští rok zkusím koupit něco jiného. Jenže tady u té mi vyhovuje, že do ni můžu v zimě nalít horký čaj, což většina materiálů nesnese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19087
7.11.19 13:10

@modravlocka já jsem z tohohle důvodu, blbě přístupnému náustku koupila jiné lahve… máme z tritanu a super https://equa.heureka.cz/outdoor-lahve/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2513
7.11.19 13:21

@Káťa19 Ty vypadají dobře. Jak je to s odolností? Přežijí transport v batohu, pády a tak? Mám děti tak trochu neohrabané. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
7.11.19 13:25

Ten „kekel“ byla nejspíš plíseň a takovou láhev bych už vyhodila. Spory plísně už můžou být všude
Jinak taky doporučuju skleněnou - nedávno jsem si pořídila tu první z odkazu od @Káťa19 a je super, i se dobře čistí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19087
7.11.19 13:35

@modravlocka ty z tritanu jsou super, sklo bych pro děti nevolila. děti jí nosí už druhým rokem do školky a ven, taháme je všude a nic jim není :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2513
7.11.19 13:43

@Popokatepetla No fujky. Snad je to jen bordýlek a usazeniny z toho čaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2513
7.11.19 13:44

@Káťa19 Kouknu po ní. Protože pravidelně po večerech čistit drátkem 3 víčka, to by mě kleplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11920
7.11.19 13:50
@Káťa19 píše:
@modravlocka já jsem z tohohle důvodu, blbě přístupnému náustku koupila jiné lahve… máme z tritanu a super https://equa.heureka.cz/outdoor-lahve/

prosím tě a netečou a neotevírají se, když to hodí do tašky? A jaký to má pítko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat