Zdravé dítě, žlutý sopel při kýchání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaaabule
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 18.07.19 08:09
Zdravé dítě, žlutý sope* při kýchání

Zdravím maminky. Snad mi odpustíte, když budu natvrdo používat ne moc hezké slovo sopel..:)
Chci se zeptat, jestli měl někdo podobnou zkušenost, případ. jestli by někdo věděl „co to může být“.
Syn 5 let (2 roky školky má za sebou, každý měsíc rýma) je momentálně čtvrt roku zdravý, bez rýmy. Přesto, když kýchne (třeba je mu chladno, je v průvanu…zkrátka reaguje na změnu teploty) tak mu vyletí hustý, sytě žlutý sopel. Jinak nic k tomu…ale mě to přijde divné… není vždy zabarvený sopel známkou nějakého problému? Dcera 2 roky, má to stejné - kýchne a vyletí hustá sytě žlutá až zlatá nudle. Mám to řešit? nějaký výtěr… co by to mohlo být? Já když kýchnu, že je mi chladno, tak vysmrknu trochu průhledného hlenu.
Setkal se někdo s něčím takovým? Zdravé dítě, ale při kýchnutí škaredý sopel?

Pěkný den a snad někdo zareaguje :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 18.07.19 08:11

Může být sedlá bakterie v nosohltanu. Určitě ORL a výtěr…

Cerva1
Kecalka 104 příspěvků 5 inzerátů 18.07.19 08:20

Žlutá rýma je infekční, takže určitě není ok, když ji děti mají v podstatě chronicky, ikdyz nesmrkaji. Výtěrem určitě nic nezkazíte…

Billi
Nadpozemská drbna 26115 příspěvků 18.07.19 08:23

Teď jsem s tím byla u doktorky a neřešila to. :nevim:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54380 příspěvků 18.07.19 09:16
@Cerva1 píše: Žlutá rýma je infekční, takže určitě není ok, když ji děti mají v podstatě chronicky, ikdyz nesmrkaji. Výtěrem určitě nic nezkazíte…

A průhledná je neinfekční? :think:

Hvězda diskuse 54380 příspěvků 18.07.19 09:16

To mají trvale? Nebo jen ted, řádově 2-3 týdny?

gaaabule
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 18.07.19 10:24

@Lama Lama Pozoruju to asi 3 týdny… Nejdřív jsem to neřešila, říkala jsem si, asi bojují s nějakým bacilem, ale nic jim jiného není, tak se s tím tělo vypořádá samo, ale stále to trvá. Toš su z toho taková, že nevím co si o tom myslet :)

gaaabule
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 18.07.19 10:25

@Billi Neřešila? A co Vám k tomu řekla? Jako že hustý žlutý sopel je ok?

gaaabule
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 18.07.19 10:26

@Fiialka No asi mi to nedá a v pondělí s nimi raději zajdu na výtěr. To mi udělá na požádání i naše dětská ne?

Cerva1
Kecalka 104 příspěvků 5 inzerátů 18.07.19 10:32
@Lama Lama píše:
A průhledná je neinfekční? :think:
Žlutá znamená, že je v ní ještě nějaká bakterie, průhledná je jenom obyč rýma. Taky samozřejmě přenosná, ale jenom vodová rýma…
Billi
Nadpozemská drbna 26115 příspěvků 18.07.19 10:36

@gaaabule že se to může stát. Víc neřešila. Prý pokud nemá horečku a neteče mu pořád, tak dobrý. Smrka jen ráno a je to asi měsíc. Byli jsme na pětiletce, tak jsem se ptala.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 18.07.19 10:42

Nechodila bych k dětské. Šla bych na ORL. Chodí se tam bez objednaní a přesně na tohle jsou specializivaní. Máme s tím s našima dětma bohaté zkušenosti. @gaaabule

Hvězda diskuse 54380 příspěvků 18.07.19 11:07
@Cerva1 píše: Žlutá znamená, že je v ní ještě nějaká bakterie, průhledná je jenom obyč rýma. Taky samozřejmě přenosná, ale jenom vodová rýma…

hm, zajímavá interpretace. Jaký je rozdíl mezi přenosná a infekční? :think:

Cerva1
Kecalka 104 příspěvků 5 inzerátů 18.07.19 12:17
@Lama Lama píše:
hm, zajímavá interpretace. Jaký je rozdíl mezi přenosná a infekční? :think:

Spíš je rozdíl v tom co dostaneš. Jakoze samozřejmě dostat rýmu s bakteriální infekcí je horší než jen virovou rýmu… Nenapsala jsem to přesně.

Hvězda diskuse 54380 příspěvků 18.07.19 12:30
@Cerva1 píše:
Spíš je rozdíl v tom co dostaneš. Jakoze samozřejmě dostat rýmu s bakteriální infekcí je horší než jen virovou rýmu… Nenapsala jsem to přesně.

Aha. Já to mám obráceně.
Virová se šíří rychle a v postatě je mnohem více infekční. Žluté sople jsou vetšinou superinfekce vlastní bakteriální florou, která je sama o sobě neškodná, zdravou sliznici nepoškodí, ale projeví se právě v návaznosti na virovou rýmu, která sliznice oslabí a nasedne na ní bakteriální infekce vlastními kmeny bakterií, jinak žijící v mém noste v klidu a míru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama