Zdravé hubnutí - recepty a tipy na jídla

9182
11.4.20 12:15

Zdravé hubnutí - recepty a tipy na jídla

Ahoj, zakládám téma pro ty, které chtějí zhubnout. Už navždy!!
To znamená, že jídlo a jídelníček chceme takový, který nezakazuje, pouze omezuje, nebo se nahrazuje potravinami, které nejsou vyloženě pro redukci hmotnosti vhodné. ( sladkosti přemíra tučného…)

Začala jsem si jídlo zapisovat do kalorických tabulek a stále mi chybí bílkoviny :zed:
Snídaně a obědy jsou pro mě pohodička.
Mám aktuálně problém vymýšlet svačinky. :roll:
Prosím, podělte se o tipy na svačinky. Co jíst, aby to bylo pestré a chutné :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5352
11.4.20 12:21

Každé dopoledne si dám tvaroh s ovocem (borůvky, jahody, jablko nebo banán), piju i dost kefírů a zákysů. Případně syrečky jsou na doplnění bílkovin bezva:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
11.4.20 12:27

Tak jestli nemas bilkoviny, tak tvaroh na různé zpusoby (at uz na sladko, tak treba tvarohove pomazanky), nebo vajicka, opet se daji udelat na spoustu způsobů, ja si ráda delam michana a zabalim to do tortily treba s kouskem sunky a zapecu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
11.4.20 12:36
@Paola21 píše:
Každé dopoledne si dám tvaroh s ovocem (borůvky, jahody, jablko nebo banán), piju i dost kefírů a zákysů. Případně syrečky jsou na doplnění bílkovin bezva:).

@Kriss Tina
Už mi to psalo že můj jídelníček má hodně mléčných výrobků :nevim: Tak to nevadí?
Používám řecký jogurt milko 0% tuku s ovocem a ořechy, nebo mandlovým máslem. Syrečky nedám, to mi fakt nechutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
11.4.20 13:28

@amazon na ty odtucneny výrobky bacha. Obecně se doporučujou jogurty s 3,5% tuku. V těch odtucnenejch je nahamtanejch takovejch umelejch sajrajtu, aby to nějak drželo a chutnalo… Řecký jogurt má teda 10%, ale když si ho das jednou, dvakrát do týdne tak se svět nezbori :)

Ke svačině mám klasicky jogurt s oříšky nebo ovocem, zitny chleba s zerve a šunkou, vajíčkem nebo třeba tvarohovou/lusteninovou pomazánku.

K doplnění bílkovin samozřejmě maso a mléčné produkty. Zkusit můžeš i tofu, sójové maso, Luštěniny. Překvapivě dost bílkovin mají i přílohy jako pohanka, quinoa nebo jahly (a taky dost sacharidů :mrgreen:) Pokud máš ráda wakame salát z mořských řas, tak tam je bílkovin taky hodně. Můžeš brát i jako doplněk stravy chlorelu nebo spirulinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat