Na jakou střední školu?

3.5.20 23:05

Zdravím, prosím pomozte mi na jakou střední školu?

Zdravím, letos půjdu do 9. ročníku a stále ještě nevím, na jakou střední školu. Baví mě umění, v minulosti jsem závodně tancovala a s mým týmem jsme vyhráli mistrovství ČR. Ale s tancem jsem skončila asi 2 roky zpátky. Bylo to časově velmi náročné. Nejprve jsem chtěla jít na uměleckou školu, ale rodiče mi to vymluvili. Protože s uměleckou školou bych v dnešní době nejspíš nenašla povolání. Takže jsem se smířila s faktem, že uměleckou školu ne. Napadla mě obchodní akademie, ale vůbec nevím. Prosím už nemám tolik času na rozhodování. Chtěla bych tipy oboru, něco s čím budu mít v budoucnu škálu možností. Nejlépe rovnou názvy škol, které jsou dobré. Bydlím v Praze. Předem moc děkuji za pomoc. Mějte se hezky :mavam:

Příspěvek upraven 04.05.20 v 17:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34490
3.5.20 23:23
@Annette Danielle píše:
Zdravím, letos půjdu do 9. ročníku a stále ještě nevím, na jakou střední školu. Baví mě umění, v minulosti jsem závodně tancovala a s mím týmem jsme vyhráli mistrovství ČR. Ale s tancem jsem skončila asi 2 roky zpátky. Bylo to časově velmi Náročné. Nejprve jsem chtěla jít na uměleckou školu, ale rodiče mi to vymluvili. Protože s uměleckou školou bych v dnešní době nejspíš nenašla povolání. Takže jsem se smířila s faktem, že uměleckou školu ne. Napadla mě obchodní akademie, ale vůbec nevím. Prosím už nemám tolik času na rozhodování. Chtěla bych typy oboru, něco s čím budu mít v budoucnu škálu možností. Nejlépe rovnou názvy škol, které jsou dobré. Bydlím v Praze. Předem moc děkuji za pomoc. Mějte se hezky ????

Jaké máš známky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
3.5.20 23:29

*Pomocte, mým

Záleží jaké máš známky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
3.5.20 23:31

Pěkně. Nevím na jakou školu, tak mi na emiminu vyberte. :D Holka, to si musíš vybrat sama, čím chceš v budoucnu být. Či prodavačkou, pečovatelkou, malířkou nebo zdravotní sestrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
3.5.20 23:34

Mne mama donutila jit na pedak, tam jsem to v dubnu nedala, hlavne kvuli slepicimu kolektivu. Pak jsem sla do prahy na smvv. Byt soukroma skola tak nabizi strasne moznosti, jak zahranicniho programu, tak jazyku, workshopy s lidma v politice, reklame, podnikateli. Je to skola zalozena na rodinnem systemu, ucitele znaji kazdeho, jsou otevreni, maji cas na kazdeho individualne jazyky uci cizinci takze ta kvalita je uplne jina nez jinde,, ikdyz ja jsem sla jinou cestou tak spoluzaci delaji v novinach, radiiu, tv, politiku, prekladatele, pravniky. Je casove celkem narocna a odborne predmety jsou tezke, ale stoji to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
3.5.20 23:35
@alena1995 píše:
*Pomocte, mýmZáleží jaké máš známky…

Tos to moc nevylepšila… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
3.5.20 23:37
@listento píše:
Tos to moc nevylepšila… :mrgreen:

Ta už má vyštudováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25863
3.5.20 23:41

S takovym projevem bych o stredni skole snad ani neuvauovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leisa
3.5.20 23:51

@Annette Danielle
Obchodní akademie, gymnázium, správní atd. atd… Až moc škol s podobným zaměřením, ale nedostatek kancelářských míst. Mnozí absolventi nakonec končí za kasou v obchodáku, protože neseženou adekvátní místo.
Co zaměřit se na něco, čeho je v republice nedostatek a co by se ti případně vyplatilo i někde venku? Jako např. tohle:

https://sosbn.cz/…ho-technika/

• Citovat
  • Nahlásit
6547
3.5.20 23:55

@Peggy54 to musi byt vazne skvela skola, workshopy s lidmi z politiky :mrgreen:
Tak hlavne, ze rodice zaplati skolne, nejak ty jejich lasky projit musi, na statni by to nejspis mentalne neslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
4.5.20 00:15

@Jogrr nj kazdy ma jiny ambice a kvalitu. Na statni skole bych se nikdy nenaucila ovladat tri jazyky, nenaucila se znat zakony, ekonomiku a nemela osobity pristup, kde na gymplu je 500 -700 studentu a tady 100. Nedostala bych se do zakusili ruznych projektu, na ruzna velvyslanectvi, nemela sanci diskutovat s armadnim generalem, doktorem bez hranic, zpravodajcem na blizkem vychode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3748
4.5.20 00:49

S takovouhle češtinou na obchodku určitě ne, gramatika (pomozte, mým, tipy) i sloh nic moc. Co prodavačka, nebo nějaká soukromá střední?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10592
4.5.20 01:02
@Russet píše:
Jaké máš známky?

Podle písemného projevu fakt nic moc. Ta obchodka možná nebude až tak špatný nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5941
4.5.20 01:20

No, tohle bys měla komunikovat hlavně s rodiči. Tu cestu a obzory ti měli ukazovat už od mala. Teď už to jaksi těžko doženete. Pokud bych se měla dívat na tvůj psaný projev a způsob vyjadřování, tak spíš učební obor. Ale všeobecně se mi jevíš taková omezená. Nevím jestli je to pubertou nebo tím nijakym všeobecným rozhledem. To už mé dítě ve třetí třídě ví co chce a nechce dělat, případně proč. Sice je to každou chvíli jiné, podle toho co se zrovna k tématu dozví, ale to je naprosto v pořádku, to je takový celkem zdravý a přirozený vývoj. Když teď nedávno psali práci na téma čím chci být a proč, tak se docela rozšoupla. A už dokonce hledá jakési podpůrné znaky co je lepší, co je horší. Co ji baví víc a co méně. Ale je taky fakt, že jako rodiče ji v tomto ohledu podporujeme. V okamžiku, kdy přijde s nějakou myšlenkou na tohle téma, tak to s ní diskutujeme, ukazujeme, hledáme informace atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leisa
4.5.20 01:56

@Trojlístek Dítě ve třetí třídě možná ví, co chce, ale neví, co bude chtít dělat v budoucnu a co ho / jí bude živit. Mnohdy to neví ani 18iletí. I vysokoškoláci občas mění obor, protože se prostě ukáže, že to není to, co si původně představovali. Dokonce i dávno dospělí se vrací do školních lavic a mění své zaměření. On se totiž člověk stále vyvíjí a je normální, že názory, přesvědčení, myšlení i představy se v průběhu života často několikrát diametrálně změní.
Takže soudy typu, že zakladatelka „je omezená, protože neví, co chce“, mi přijdou dost omezené, ale spíše u tebe. Nic proti tobě.. ale ten comment sis mohla skutečně odpustit, byl dost nemístný.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat