Zdravotni a socialni na nep.volnu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.6.22 12:41

Zdravotni a socialni na nep.volnu

Ahoj.
Mam dotaz ohledne zdravotniho a socialniho pojisteni. Dceri budou v srpnu cryri, v zari nastupuje do skolky. Drive mi ji bohuzel nevzaly. Se zamestnavatelem jsem se dohodla, ze nez si dcera zvykne, zustanu na neplacenem volnu. Jak to v te dobe bude s placenim ZP a SP? Mam se hlasit na nejake pojistovne a platit sama nebo zaplati zamestnavatel a ja mu to potom zaplatim? A co kdyz si mala zvykne rychle a ja nastoupim treba uz v polovine mesice? Platim pak pulku ja a pulku zamestnavatel nebo jak to je? Mzdova ucetni je necekane na rizikovym, hledaj za ni nahradu, takze se nemam koho zeptat. :nevim: dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31576
24.6.22 12:48

A jak jsi to mela doted? Rodicovksa ti skončila v jejich trech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57180
24.6.22 12:53

@mroe možná do 4 let pobírala rodičák? Pak platí ZP stát, SP netřeba.
Zakladatelko, jind by byla možnost péče o dítě do 7 (či kolika vlastně let), ale to by nesměla naplno do té školky. Normálně zavolej na pojišťovnu a zeptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
24.6.22 12:53

Rodičovská dovolená ti skončila 3 narozeninami, od té doby máš být na neplaceném volnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
24.6.22 12:55
@ugluk píše:
@mroe možná do 4 let pobírala rodičák? Pak platí ZP stát, SP netřeba.
Zakladatelko, jind by byla možnost péče o dítě do 7 (či kolika vlastně let), ale to by nesměla naplno do té školky. Normálně zavolej na pojišťovnu a zeptej se.

To je jedno do kdy pobírala rodicak. Rodičovská dovolená tj. volno ze ze zaměstnání je max do 3 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30120
24.6.22 13:15
@mroe píše:

Asi má rok áčka. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57180
24.6.22 13:28
@JancaS84 píše:
To je jedno do kdy pobírala rodicak. Rodičovská dovolená tj. volno ze ze zaměstnání je max do 3 let.

No to sice je, ale dokud pobírá RP, tak za ni zdravotní platí stát. Ať už je na neplaceném volnu nebo nezaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 13:38
@mroe píše:

Mam neplacene volno na peci o dite do 4.let veku a pobiram rodicovsky prispevek.Kdyz jsem to loni resila, bylo mi receno, ze zdravotni i socialni za me plati stat a ze se mi to pocita i na duchod. Tehdy jsem to hodne resila, protoze jsem chtela znovu otehotnet, tak abych mela materskou. Bohuzel se nepodarilo. Snazime se, ale nejde to… to je tedy i moje dalsi otazka, kdyz si ted najakou dobu (treba mesic) socialni platit nebudu a nahodou bych otehotnela, dostanu nejakou materskou? Nepocitam, ze se to stane, ale znate to… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 14:16
@Anonymní píše:
Ahoj.
Mam dotaz ohledne zdravotniho a socialniho pojisteni. Dceri budou v srpnu cryri, v zari nastupuje do skolky. Drive mi ji bohuzel nevzaly. Se zamestnavatelem jsem se dohodla, ze nez si dcera zvykne, zustanu na neplacenem volnu. Jak to v te dobe bude s placenim ZP a SP? Mam se hlasit na nejake pojistovne a platit sama nebo zaplati zamestnavatel a ja mu to potom zaplatim? A co kdyz si mala zvykne rychle a ja nastoupim treba uz v polovine mesice? Platim pak pulku ja a pulku zamestnavatel nebo jak to je? Mzdova ucetni je necekane na rizikovym, hledaj za ni nahradu, takze se nemam koho zeptat. :nevim: dekuju

Zavolej si na sociálku a zdravotní a máš o dost větší jistotu než tady.
Ale buď zaplatíš rovnou ty nebo zaměstnavatel. Nic jakože zaplatí zaměstnavatel a pak mu to zaplatíš ty neexistuje.
A když nastoupíš v půlce měsíce tak bude platit zaměstnavatel. Pojištění musí být nejpozději zaplaceno do 8 dne v dalším měsíci, když platíš ty. Když zaměstnavatel tak on musí zaplatit nejpozději do 20 dne v dalším měsíci.
Tak mi to bylo řečeno před pár dni od zdravotní. Sociální povinné v mém případě není, takže tam jsem info nezjišťovala

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat