Zdravotní a sociální pojištění

Ketrin1991
30.5.16 22:49

Zdravotní a sociální pojištění.

Dobrý den, bude mi 20 let brzy.
Chci se zeptat, střední školu jsem nedodelala ukončila jsem třetí ročník. Půl roku jsem byla na úřadě práce, ale pak jsem se odhlasila a začala si platit sama zdravotní pojištění. Jen sociální si ne platím, jak je to s lidmi který nepracuji a pracovat budou až cca od 30 ti let? a nebo nebudou nikdy v životě? Prostě není důležité jestli žiju a jak bydlím, jestli pracuju na černo nebo tak, jde mi o to že si platím zdravotní které podle mě je teď momentálně důležitější. Nějak mě nezajímá co bude až budu stará, stejně tu chci bit do 50 ti let nejdéle… ale už jsem půl roku na up byla, takže něco mám hrazené jako sociální a asi na něj půjdu znovu a budu tam alespoň tři roky nebo prostě co to půjde ať mám aspoň něco ještě placené.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
30.5.16 22:53

Sociální ti ÚP neplatí
Pokud si neplatíš SP nemáš nárok na nemocenskou, mateřskou, důchod, inv. důchod… prostě nic takového

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
30.5.16 22:56

Placené budeš mít jen zdravotní pojištění. Bohužel…z takových jako ty je mi na :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
30.5.16 23:01
@yweta píše:
Placené budeš mít jen zdravotní pojištění. Bohužel…z takových jako ty je mi na :poblion:

ale tak dle podpisu to myslí upřímně a vážně, tak jí tak berme :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ketrin1991
30.5.16 23:07

Tak hlavně že půl roku za mě platili zdravotní pojištění, teď si ho sice platím sama ale to mě netrápí. O to sociální mi nejde :D nezajímá mě co bude až budu stará stejně kdo ví co bude v téhle době. No povinné to není tak je to jedno.
Důchod snad třeba nikdy nebude :D jsem jen doma a nic nedělám kromě péče o rodinu a domactnost! a pracovat celý život nemusím.
Ale ve 30 ti chtít budu asi.
a na mateřské je pritel a pobírá to on..takže pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
2882
30.5.16 23:09
8o 8o 8o :D :D :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
30.5.16 23:11

Že by troll :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71950
30.5.16 23:14
@medunka23 píše:
ale tak dle podpisu to myslí upřímně a vážně, tak jí tak berme :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jojo a coby nováček s jedním příspěvkem ví co je to troll, to vážně přidá na upřímnosti :mrgreen:
PS: a díky tobě jsem si zapnula podpisy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
30.5.16 23:15

@iiiv taky si myslím. Asi před měsícem tady byl někdo s podobným nickem a taky měl 1991, ale nebyl to rok narození. A to byl jeden troll za druhým :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
31.5.16 00:07

Jsi blázen 8o, zkus nějakou terapii. Evidentně máš nějaký velký problém, když píšeš, že tu do déle než 50 let nebudeš. :zed:

Příspěvek upraven 31.05.16 v 09:16

• Nahlásit
  • Citovat
Ketrin1991
31.5.16 05:04

@blabla123
Jakej problém bych jako měla mít? Jsem normální jej je to zkrátka můj pohled na svět

• Nahlásit
  • Citovat
4376
31.5.16 06:07

A to jsi nam prisla ukazat svou hloupost?
Co je ucelem tve zalozene diskuze? Ukazat tvuj zivotni postoj? To by asi patrilo do denicku.
Z tveho projevu lze usuzovat, ze jsi bud velmi naivni, hloupa nebo se snazis o trolling. Pisu snazis, protoze tohle je projev tak ubohy, ze spis ukazuje na tvou mentalitu nez aby se dalo mluvit o nejake provokaci.
Tak ale hlavne, ze jsi sama se sebou spokojena :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10589
31.5.16 06:22

@Ketrin1991 Rozebírat Tě nemá cenu.

Ale je to jak píšou holky: nebudeš mít žádné příjmy ze sociálního pojištění: mateřská, nemocenská, důchod, invalidní důchod. Pokud bys na tom byla špatně, dostaneš jen sociální dávky (živ. minimum atd.).

Jak to je s penzí si přečti tutaj http://www.rozhlas.cz/…ite--1411381 .

Ale samozřejmě pokud začneš pracovat ve třiceti, tak u Tebe o nějakých pár měsíců nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
31.5.16 07:22

@Ketrin1991 jen hurá do toho.. sama ses připravila a možnost čerpat jakoukoliv dávku, navíc se Ti nic nepočítá na důchod atd.. hezky se Ti mluví, coby malému pískleti.. v 50 už se nebudeš chtět oddělat, protože nejspíš zmoudříš a pak se budeš bít do hlavy, protože ani ten důchod nedostaneš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
31.5.16 07:47
@Ketrin1991 píše:
Tak hlavně že půl roku za mě platili zdravotní pojištění, teď si ho sice platím sama ale to mě netrápí. O to sociální mi nejde :D nezajímá mě co bude až budu stará stejně kdo ví co bude v téhle době. No povinné to není tak je to jedno.
Důchod snad třeba nikdy nebude :D jsem jen doma a nic nedělám kromě péče o rodinu a domactnost! a pracovat celý život nemusím.
Ale ve 30 ti chtít budu asi.
a na mateřské je pritel a pobírá to on..takže pohoda.

Ve 30 chtít pracovat asi budeš? A myslíš, že někdo bude chtít zaměstnat 30 ženskou co nikdy nepracovala :mrgreen:, jo všichni budou na tebe čekat s otevřenou náručí a plat samo min. 30 tis. :mrgreen:. Jinak přítel pobírá ppm nebo máte pouze výši rp přes něho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama